Zielona trzynastka 13. edycja Senioralni.Poznań [Inauguracja 23 września godz. 11.00]

Zielona trzynastka 13. edycja Senioralni.Poznań [Inauguracja 23 września godz. 11.00]

Wszystko wskazuje na to, że 13. edycja cyklu kulturalno-edukacyjnego pod hasłem „Senioralni. Poznań” będzie bardzo szczęśliwa! Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza poznańskie seniorki i seniorów do wspólnego świętowania. Tegoroczni „Senioralni” zapowiadają się też bardzo zielono!

Patronat medialny

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Senioralni.Poznań 2023 [Zielona 13. edycja wydarzenia]

Po raz kolejny Centrum Inicjatyw Senioralnych chce udowodnić, że Poznań jest bardzo przyjazny seniorom, pod względem oferty, ale też przestrzeni. W stolicy Wielkopolski jest sporo zielonych wysp, gdzie można wypoczywać i świetnie się bawić, a oferta senioralna może być również proekologiczna.

Na start do Bramy! [Inauguracja Senioralni 2023]

W tym roku CIS łączy siły z Poznańskim Centrum Dziedzictwa i na inaugurację zaprasza do Amfiteatru Bramy Poznania (ul. Gdańska 2), gdzie w przepięknych okolicznościach przyrody rozpoczną się „Senioralni”. To właśnie tu, w sobotę 23 września o godz. 11.00, Prezydent Poznania po raz kolejny przekaże seniorom i seniorkom klucze do bram miasta. Przyznana zostanie również nagroda Miejskiej Rady Seniorów „Najlepszy Przyjaciel Seniorów”.

Senioralni Poznań 2022 archiwum UM Poznań

Po części oficjalnej coś dla duszy i ciała! Będzie można pośpiewać, potańczyć, ale też ciekawie pospacerować. Na początek koncert Tenorów Vincero, którzy zabiorą w bardzo sentymentalną podróż muzyczną. W programie m.in. utwory operowe i operetkowe, musicalowe, ale też z repertuaru takich gwiazd, jak Elvis Presley, Frank Sinatra i Roy Orbison. Na senioralnej scenie wystąpi też laureat tegorocznej edycji The Voice of Poland – Zbigniew Zaranek, który przypomni m.in. utwory Czesława Niemena czy Maryli Rodowicz.

Na zakończenie Inauguracji będzie można skorzystać z bezpłatnej oferty, przygotowanej specjalnie na tę okazję przez Bramę Poznania – do wyboru spacery z przewodnikami, zwiedzanie ekspozycji Bramy oraz warsztat ekologiczny (będą obowiązywać zapisy).

Reklama Reklama PolisyTravel

Senioralni. Poznań – Targi Viva Seniorzy 2023

Inauguracja to tak naprawdę wstęp do wielkiego senioralnego święta. Kalendarium tegorocznych „Senioralnych” otworzą Targi Viva Seniorzy!, które odbędą się w dniach 29-30 września na ternie MTP – w programie m.in. koncert Andrzeja Rybińskiego i Hanny Banaszak. „Senioralni” potrwają do 31 października i w trakcie tych kilku tygodni tradycyjnie nie zabraknie ciekawych i pasjonujących wykładów, spotkań z ekspertami wszelkich dziedzin, warsztatów plastycznych i rękodzielniczych, zajęć cyfrowych, językowych i sportowych czy bezpłatnych badań profilaktycznych przygotowanych wraz z uniwersytetami, poznańskimi instytucjami, organizacjami pozarządowymi oraz firmami prywatnymi.

Pełen program wydarzeń „Senioralnych” dostępny będzie w październikowym wydaniu miesięcznika „Senioralny Poznań” oraz na stronie centrumis.pl. Jego skrócona wersja pojawi się również na łamach październikowego wydania „Gazety Senior” 10/2023.

fot. Senioralni Poznań 2022, archiwum UMP i CIS.


Jeżeli chcesz być na bieżąco z senioralnymi wydarzeniami? Zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Dni Seniora 2023. Senioriady, targi seniora i święta seniorów. KALENDARZ wydarzeń senioralnych. Co, gdzie, kiedy?

Inauguracja Wrocławskich Dni Seniora z Marszem Kapeluszy, Koncertem i Potańcówką [8 września]

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds