Sportowe osiedla. Osiedlowe festyny dla mieszkańców Wrocławia

Sportowe osiedla. Osiedlowe festyny dla mieszkańców Wrocławia

Festyny „Sportowe osiedla” dla mieszkańców wrocławskich osiedli.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Zaczynamy w ten weekend

Od najbliższego weekendu 28 sierpnia Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław razem ze Stowarzyszeniem „Osiedla dla Wrocławia” ruszają z cyklem imprez rekreacyjnych na terenach obiektów sportowych i parkowych.

W każdy weekend do końca września na terenie poniżej wymienionych osiedli miasta odbędą się wydarzenia przeznaczone dla ich mieszkańców w każdym wieku. Organizatorzy zapraszają także Seniorów. Trochę ruchu wśród sąsiadów nie zaszkodzi. Celem sportowych festynów jest nie tylko aktywizacja wszystkich osób zamieszkujących poszczególne części Wrocławia od najmłodszych do seniorów, ale i integracja lokalnych społeczności.

Integracja jest szczególnie istotna w tych pandemicznych czasach.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Atrakcje

„Sportowe osiedla”

„Sportowe Osiedla” fot.© Jerzy Dudzik

Wśród przewidzianych atrakcji można wyróżnić między innymi: warsztaty sportowe, strefę rekreacyjną, warsztaty plastyczne, strefę gastronomiczną, „dmuchańce” dla dzieci. Podczas niektórych festynów „Sportowe osiedla” zaplanowane są pokazy sprzętu przygotowane wrocławskie instytucje. Ekosystem firma sprzątająca Wrocław, przygotuje warsztaty edukacyjne, rozwiązywanie krzyżówek, gry planszowe i logiczne oraz zaprezentuje samochód SZOP do zbierania odpadów problemowych. Możliwe, że pojawi się na festynie typowa śmieciarka.  To mocno skomplikowany samochód. Policję zapowiada znakowanie rowerów, ale też będzie można usiąść za kierownica policyjnej karetki.

Harcerze zorganizują właściwe dla młodzieży warsztaty i rywalizacje. Lokalne kluby sportowe będą zachęcały do udziału w zajęciach sportowych w swoich sekcjach.

Harmonogram festynów „Sportowe osiedla”

28.08.21 – Szczepin: Spartan, ul. Lubińska 53,

29.08.21 – Brochów: Boisko MCS, ul. Wiaduktowa 5,

04.09.21 – Oporów: Kąpielisko MCS, ul. Harcerska 25,

05.09.21 – Gaj: Boisko MCS, ul. Orzechowa 62,

12.09.21 – Gądów / Popowice: Stadion MCS, ul. Lotnicza 72,

18.09.21 – Lipa Piotrowska: plac zabaw ul. Tymiankowa 3 (teren Biblioteki Miejskiej, Filia nr 15),

19.09.21 – Nowy Dwór: Park Tysiąclecia, start trasy biegowej, wjazd od ul. Granicznej,

25.09.21 – Ligota / Poświętne: teren zielony obok siedziby Rady Osiedla ul. Kamieńskiego 190 d,

26.09.21 – Jerzmanowo: świetlica w siedzibie RO Jerzmanowo ul. Jerzmanowska 102

Wstęp na festyny oraz korzystanie z atrakcji będą bezpłatne. Imprezy potrwają od godziny 11:00 do 18:00. Dodatkowe informacje sukcesywnie pojawiają się w mediach społecznościowych Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław i Osiedli dla Wrocławia. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w festynach „Sportowe osiedla”. MCS Wrocław i Osiedla dla Wrocławia są również otwarte na propozycje dodatkowych atrakcji – kluby sportowe, lokalne stowarzyszenia i aktywistów zachęcamy do zgłoszeń pod adresem e-mail pawel.szwed@mcs.wroc.pl.

Jeśli jednak uważacie, że sport to nie dla Was, to tutaj znajdziecie wszystkie wydarzenia organizowane w weekend na terenie Wrocławia. Wyróżnia się Milonga na Odrze o Brave Kid na Placu Wolności. Sprawdzicie także, gdzie będzie parkował Szczepciobus.

Dzikie w mieście. Światowy Dzień Bioróżnorodności

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds