Spotkajmy się na Sopockich Targach Seniora

14 i 15 kwietnia w Hali 100-lecia Sopotu odbędzie się 8 edycja Sopockich Targów Seniora. Stoiska z ofertami produktów i usług przyjaznych seniorom, bezpłatne badania, warsztaty i pokazy, a na zakończenie potańcówka, to tylko część propozycji na ten wyjątkowy weekend.


Osoby odwiedzające Targi będą mogły zapoznać się z bogatą ofertą usług i produktów odpowiadających na potrzeby osób starszych prezentowaną przez przedsiębiorców, organizacje oraz instytucje. Seniorzy znajdą tu m.in. wyroby prozdrowotne, sprzęt rehabilitacyjny, oferty z zakresu: pielęgnacji ciała i urody, opieki nad osobami niesamodzielnymi, zdrowego odżywiania, wypoczynku i podróży, edukacyjne oraz propozycje aktywnego spędzania czasu.
Tym razem spotkamy się wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, dzień jest dłuższy i słońce mocnej grzeje. Parafrazując słowa piosenki z Kabaretu Starszych Panów, w tym roku nasze hasło brzmi: „… a w sercu ciągle wiosna”. Chcemy pokazać seniorom, że warto zachować pogodę ducha niezależnie od wieku, zachęcić ich do aktywności i zdrowego stylu życia. Jak mówią eksperci, to jaka będzie nasza starość, w dużej mierze zależy od nas samych – nie tylko od genów, ale również od stylu życia i naszego nastawienia – mówi Anna Jarosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, pomysłodawca i organizator Targów.
Bezpłatne badania, warsztaty i porady
Również warsztaty artystyczne będą nawiązywały do wiosny, np. nauczymy się, jak ozdobić doniczki techniką decoupage czy wykonać kompozycje kwiatowe w naczyniu. Dietetyk pokaże, jak zrobić smaczne i zdrowe pasty kanapkowe. Będzie można skorzystać z porad wizażystki i wykonać makijaż.
Zachęcamy do zabrania wygodnego stroju oraz sportowego obuwia, aby w pełni skorzystać z oferty zajęć ruchowych, m.in. warsztatów tańca, karate, samoobrony czy ćwiczeń na zdrowy kręgosłup – mówi Agnieszka Niedałtowska, koordynator Sopockich Targów Seniora. Polecamy również warsztaty z obsługi laptopów czy wykłady prozdrowotne, na temat zaćmy, leków ziołowych, teleopieki. O zasadach bezpieczeństwa oraz jak się uchronić przed oszustami stosującymi metodę „na wnuczka” będzie można porozmawiać z Policją i Strażą Miejską.
Uczestnicy targów będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, m.in. wzroku, słuchu, gęstości kości, badania stóp, zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i tkanki tłuszczowej. Przed Halą staną specjalne busy: osteobus, słuchobus i kardiobus, w których wykonamy badania. Na Jarmarku Zdrowego Żywienia kupimy żywność bez konserwantów i dodatków chemicznych.
Podczas Targów nie zabraknie również ciekawych propozycji kulturalnych i rozrywkowych: występy na scenie, wiosenny pokaz mody z udziałem modelek 50 +, konkurs na „Wiosenny Kapelusz”, a na zakończenie Targów w niedzielę o godz. 15.00 – potańcówka.

8 edycja Targów odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia 2018 r. w Hali 100-lecia Sopotu. Wstęp na Targi oraz udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Dla odwiedzających egz. Gazety Senior gratis!

8 Sopockie Targi Seniora

8 Sopockie Targi Seniora

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds