Sudocrem – ponad 90 lat doświadczenia w leczeniu zapalenia skóry w nietrzymaniu moczu (NTM), otarć, odparzenia pieluszkowego etc.

Sudocrem – ponad 90 lat doświadczenia w leczeniu zapalenia skóry w nietrzymaniu moczu (NTM), otarć, odparzenia pieluszkowego etc.

Sudocrem Expert to rozwiązanie dla osób zmagających się z nietrzymaniem moczu, trudno gojącymi się ranami, osób leżących zagrożonych odleżynami, czy pieluszkowym odparzeniem skóry. Tlenek cynku zawarty w Sudocremie łagodzi stany zapalne1, przyspiesza gojenie ran1 i wzmacnia warstwę ochronną skóry na działanie czynników drażniących tj. mocz, kał1. Sudocrem Expert zwany Cudokremem sprawdza się w wielu sytuacjach, a swoje wszechstronne działanie zawdzięcza sprawdzonym przez pokolenia składnikom.

Materiał reklamowy Sudocrem Expert

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Zapalenie skóry w nietrzymaniu moczu [przyczyny, objawy]

Podrażnienie skóry będące efektem nietrzymania moczu (NTM) to częsty problem, z którym zmagają się osoby starsze. Wywołuje ono dyskomfort w postaci pieczenia, wysypki, a nawet bólu. Z tego względu kluczową rolę odgrywają higiena, profilaktyka oraz szybka reakcja już na pierwsze podrażnienia skórne6.

Zapalenie skóry w nietrzymaniu moczu powstaje na skutek utrzymującej się na skórze wilgoci. Poza tym, w moczu znajdują się czynniki, które niszczą naturalną barierę ochronną skóry. W efekcie dochodzi do uszkodzenia naskórka, skóry przez co do tkanek mogą dostać się bakterie powodujące stan zapalny7. Uszkodzenia skóry często pogłębiają się wskutek otarć podczas kontaktu z odzieżą, pościelą czy pieluchami.

Wysokim ryzykiem zapalenia skóry przy NTM objęci są pacjenci leżący, u których może dojść również do powstania odleżyn. Odleżyny są efektem niedokrwienia tkanek wywołanego przez długotrwały ucisk na skórę2. Każde uszkodzenie skóry to ryzyko rozwoju stanu zapalnego, ponieważ czynniki chorobotwórcze łatwo mogą przedostać się do głębszych warstw tkanek8. Bagatelizowanie pogarszającej się kondycji skóry może doprowadzić do rozprzestrzeniania się patogenów w całym organizmie.

Profilaktyka i leczenie NTM, ran i odleżyn

Dlatego tak ważna jest higiena oraz łagodzenie uszkodzeń za pomocą sprawdzonych preparatów np. wyrobu medycznego Sudocrem Expert. Jest to krem barierowy, który dzięki zawartości tlenku cynku wspomaga regenerację uszkodzonej tkanki skórnej3 w przypadkach nietrzymania moczu, odleżyn i odparzeń pieluchowych. Jeśli wskutek np. nietrzymania moczu dojdzie do uszkodzenia bariery ochronnej skóry lub do powstania otarcia, to warto jak najszybciej sięgnąć po Sudocrem Expert. Krem działa wielotorowo, dzięki czemu likwiduje bakterie oraz przyspiesza regenerację tkanek3. Niewielką ilość środka należy systematycznie nanosić na otarcia, zapalenie skóry, czy obrzeża ran (także przy odleżynach).

Składniki kremu Sudocrem Expert – lanolina i tlenek cynku

W skład wyrobu medycznego Sudocrem Expert wchodzą m.in. lanolina i tlenek cynku, stosowane od pokoleń w preparatach farmaceutycznych i kosmetycznych.

Lanolina

Zabezpiecza ją przed wysuszeniem i pękaniem, przywracając skórze funkcję bariery9. Poza tym wzmacnia barierę ochronną skóry na działanie czynników drażniących zawartych np. w moczu7. Przynosi zadowalające efekty w leczeniu u osób ze skórą atopową i łuszczycową9.

Tlenek cynku

Tlenek cynku zawarty w Sudocremie Expert przyspiesza odbudowę uszkodzonej skóry3 i tworzy barierę ochroną, przed takimi czynnikami drażniącymi jak mocz czy kał1. Cynk łagodzi uciążliwy świąd3, pieczenie. Działa również antybakteryjnie3, dzięki czemu chroni uszkodzone tkanki przed infekcjami.

Tlenek cynku jest związkiem praktycznie nietoksycznym. Dzięki swoim unikalnym właściwościom jest stosowanym w lecznictwie od ponad 3000 lat, a preparaty zawierające ten składnik stosuje się w leczeniu wielu chorób skóry, takich jak atopowe i pieluszkowe zapalenie skóry, odparzenia, trądzik, a nawet na zmiany kontaktowe wywołane przez sumaka jadowitego oraz chemiczne substancje drażniące3.

Sudocrem Expert – profilaktyka i leczenie problemów skórnych u seniorów

Z wiekiem łatwiej dochodzi do utraty wody, ponieważ bariera ochronna skóry u seniorów ulega osłabieniu. To powoduje, że komórki skóry słabiej się regenerują i łatwiej ulegają uszkodzeniu także wskutek działania czynników drażniących, m.in. moczu, nieprzewiewnych lub zbyt ciasnych ubrań, pieluch lub wkładek na nietrzymanie moczu, pościeli, czy słońca10.

Systematycznie stosowanie wyrobu medycznego – Sudocrem Expert tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry (dzięki lanolinie), co zmniejsza utratę wody4 oraz osłabia działanie czynników drażniących1. Wysoka jakość produktu sprawia, że można go stosować na odparzenia pieluchowe zarówno u osób starszych, jak i niemowląt od pierwszego dnia ich życia.

Sudocrem to ponad 90 lat doświadczenia

Sudocrem to produkt z ponad 90-letnim doświadczeniem. W 1931 roku został stworzony przez irlandzkiego farmaceutę Thomas Smitha, który zalecał stosowanie kremu w leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry, wyprysków, odleżyn, zapalenia skóry związanego z nietrzymaniem moczu i wielu innych drobnych zmian skórnych. Do dziś cieszy się niesłabnącym powodzenie wśród pacjentów od 0 do 100 lat.

1. Czarnecka-Operacz M et al. Pieluszkowe zapalenie skóry i „odparzenia” skóry u dzieci. Forum Pediatrii Praktycznej 2017; 15: 49-50.
2. Krasowski G., Kruk M., Leczenie odleżyn i ran przewlekłych, PZWL, 2017.
3. Adaszyńska-Skwirzyńska M., Tlenek cynku – właściwości i zastosowanie w dermatologii. Terapia 2019; 9: 94-98.
4. Kacelak-Rzepka A et al. Skóra sucha jako problem dermatologiczny i kosmetyczny. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie 2008.
5. Schroeder G., Kosmetyki – chemia dla ciała, 2011.
6. Nietrzymanie moczu u kobiet – przyczyny i leczenie
7. Szewczyk M. T. i wsp., Zalecenia profilaktyki leczenia odleżyn, Leczenie ran 2010; 7: 84; Leszczyński J. Rany: Podział i gojenie się ran.
8. Leczenie ran. Odleżyny.  Jerzy Leszczyoski, Klinika Chirurgii Ogólnej I Endokrynologicznej
9. Karolina Śliwa, Elżbieta Sikora, Jan Ogonowski. Kosmetyki do pielęgnacji skóry atopowej. Wiadomości chemiczne. 65 (7–8), s. 651–673, 2011.
10. Borowicz A. M. Fizjologia starzenia się skóry i konsekwencje tego procesu u osób starszych, Innowacyjność i tradycja w kosmetologii, Wydawnictwo.WSEiT 2020.

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., Producent: Merckle GmbH SUD-PL-00338-05-23

To jest wyrób medyczny.

Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds