Światowy Dzień Kosmosu i Królestwo Niebieskie

Światowy Dzień Kosmosu i Królestwo Niebieskie

Mówią, że gdzieś tam w górze jest Królestwo Niebieskie.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Teraz kiedy co rusz rakiety dziurawią atmosferę, należałby się spodziewać, że zarządzający Królestwem Niebieskim jakoś zareagują i nakażą zaprzestania robienia dziur w miejscu, gdzie przebywają. A może nawet rzucają jakiś kamykami, a my mówimy o nich meteoryt? Jednak nikt na Ziemi by nie chciał, żeby z kosmosu były robione tu u nas jakieś dziurki. Sami sobie robimy różne kopalnie i inne takie, ale to nasza sprawa.

Gdzie jest Królestwo Niebieskie

Królestwo Niebieskie

może gdzieś za Księżycem kryje się w mroku, fot.© Jerzy Dudzik

Zastanawiające jest, czy Królestwo Niebieskie jest w tym kawałku nieba, gdy nad nami błękit, czy też wtedy gdy widać gwiazdy i jest noc. To królestwo powinno być położone gdzieś za Księżycem. Tam rakiety gorzej dolatują. Na dodatek trudno wyobrazić sobie, że królestwo jest przejrzyste. A Księżyc widać na niebie często, więc raczej jak już jest, to gdzieś za Księżycem.

A może to Królestwo jest nawet za Słońcem? To by tłumaczyło, dlaczego jak świeci słońce to królestwa, nie widać. No i rakiety tam nie dolatują. To normalne, gdy patrzymy w światło to nie widzimy tego co jest za nim, jeśli źródło światła jest dostatecznie mocne. Zresztą, kto by tam wytrzymał i patrzył w słońce. To prowadzi do ślepoty. Nawet jak jest zaćmienie słońca, to każą patrzeć, by dostrzec co dzieje się na niebie, przez specjalne filtry.

Natomiast kiedy patrzy się na przedmioty oświetlone, to nawet najmniejsze pyłki można zauważyć. Wtedy Ci z Królestwa Niebieskiego, o ile jest za Słońcem, będą doskonale widzieli co dzieje się na Ziemi. To nawet trzyma się kupy.

Patronat medialny Patronat medialny Senioralni Poznań

Kosmos

W nocy, kiedy słońce nie świeci, niebo jest ciemne niemal czarne. Tylko trochę gwiazd i czasami księżyc. Znawcy nieba mówią, że księżyc widzimy dlatego, że od powierzchni naturalnego satelity ziemi odbija się światło słoneczne. Gdyby tak było, to nie powinniśmy oglądać księżyca w dzień. A to się czasami zdarza. Patrzysz na niebo i widzisz słabo widoczny księżyc jak na tej fotografii.

Światowy Dzień Kosmosu to doskonały czas, by zastanowić się i nad Królestwem Niebieskim i nad kosmosem. Od zarania ludzkości ludzie patrzyli w niebo i starali się pojąć, dlaczego porusza się firmament. Wysnuwali różne teorie, które później okazywały się niezgodne z zasadami fizyki rządzącymi kosmosem.

Jednak to całkiem przyjemnie w ciepły letni wieczór popatrzeć w górę i zobaczyć spadające kawałki gwiezdnej materii. Mówią, że można sobie wtedy pomyśleć życzenie i ono ma się spełnić. Czy do spełniania życzeń został wpisany do kalendarza na dzień 21 maja Światowy dzień Kosmosu? 

Poczytaj także o innych dniach.

Dzień Niezapominajki. Nie zapomnij świętować

 

 

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds