Święta w uzdrowisku księżnej Daisy? Nie tylko dla seniorów. Szczawno-Zdrój zaprasza

Święta w uzdrowisku księżnej Daisy? Nie tylko dla seniorów. Szczawno-Zdrój zaprasza

Szczawno-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa słynąca z prozdrowotnego klimatu oraz wyjątkowych wód leczniczych. Przyjeżdżają tu osoby z całej Polski i spoza niej, by cieszyć się niepowtarzalnym charakterem tego miejsca.

Materiał reklamowy Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Historia Apartamentu Księżnej Daisy

Dom Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju to obiekt szczególny. Dawniej nosił on nazwę Grand Hotel. W Domu Zdrojowym na trzeciej kondygnacji budynku znajduje się apartament zwany Apartamentem Książęcym lub Apartamentem Księżnej Daisy.

Jego wystrój to zasługa samej księżnej Daisy. Księżna Daisy, Pani na Zamku Książ, była uwielbiana przez tłumy. Jej mężem był Jan Henryk XV, książę von Pless, hrabia von Hochberg i baron na Książu. Księżna Daisy była osobą otwartą, a przy tym bardzo pomysłową i pomocną. Bez wątpienia określić ją można jako osobę działającą na rzecz lokalnej społeczności. Do jej zasług należy założenie szkoły dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Apartament Księżnej Daisy utrzymany jest w stylu Sheraton (od nazwiska anglika Thomasa Sheratona). Meble w tym stylu nie posiadają szczególnych zdobień, są lekkie, jak i harmonijne. Apartament Książęcy składa się z pięciu pomieszczeń: przedsionka, łazienki, garderoby, pokoju dziennego i sypialni.

Oferta dla kuracjuszy Uzdrowiska

W uzdrowisku Szczawno-Zdrój leczy się przede wszystkim choroby górnych oraz dolnych dróg oddechowych, a także choroby nerek i dróg moczowych. Zaś w Jedlinie-Zdroju kładzie się nacisk na choroby kardiologiczne i nadciśnienie.

Krenoterapia w Uzdrowisku Szczawno-Zdrój opiera się na leczeniu wodami leczniczymi są to wody: Mieszko np. stosowana w terapii po przebytym Covid-19, Dąbrówka to 0,20% szczawa wodorowęglanowo-sodowa, która wpływa na leczenie schorzeń: wątroby i dróg żółciowych, nerek i dróg moczowych, żołądka i jelit. Marta mineralna woda lecznicza, radoczynna, naturalnie nasycona dwutlenkiem węgla, wskazania lecznicze: zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego, choroby układu moczowego. Młynarz 0,22% szczawa wodorowęglanowo-sodowo- magnezowo-wapniowa, wspomaga leczenie: choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, choroby wątroby i dróg żółciowych, przewlekłych nieżytów żołądka z nadkwasotą. Pamiętajmy również o naturalnej wodzie mineralnej Anka wytwarzanej w oparciu o 4 powyższe źródła.

Święta w uzdrowisku Szczawno-Zdrój

Święta w uzdrowisku Księżnej Daisy to możliwość wspaniałego wypoczynku. Uzdrowisko oferuje prozdrowotny wypoczynek połączony ze świątecznymi atrakcjami. W ofercie znajdziemy pobyt rehabilitacyjny, profilaktyczny oraz pobyt hotelowy ze śniadaniem.

Pobyt profilaktyczny obejmuje dietę (dostosowaną do stanu zdrowia Kuracjusza), krenoterapię, a także obchód pielęgniarski i doraźną pomoc medyczną w razie nagłego zagrożenia zdrowia.

Pobyt rehabilitacyjny dodatkowo zawiera badania kwalifikujące do leczenia rehabilitacyjnego i rehabilitację medyczną (3 zabiegi dziennie w dni zabiegowe) oraz podstawowy pakiet badań laboratoryjnych, ponadto Kuracjusze mogą korzystać z siłowni.

Wyjątkowe święta w uzdrowisku

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia w uzdrowisku to wyjątkowa świąteczna oprawa połączona z podreperowaniem zdrowia.

Na gości w pokoju będzie czekać świąteczna niespodzianka. Organizowana jest uroczysta kolacja wigilijna. Wspaniałym przeżyciem będzie kolędowanie i pastorałki w Holu Głównym przy pięknie przybranej, pachnącej choince. Będzie także okazja do wzięcia udziału we wspólnej Pasterce, która dopełni ten niezwykły wigilijny dzień. Święta w Domu Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju [szczegóły TUTAJ] to cudowne przeżycie. Atmosfera tam panująca zachwyci każdego. Wypoczynek w Szczawnie-Zdroju to wspaniała oferta dla seniorów, którzy pragną oderwać się od codzienności i poprawić swoją kondycję zdrowotną.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Będzie 15. emerytura w 2023? Wszystko, co wiemy na temat dodatkowego świadczenia

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds