Szczepciobus jeździ po wrocławskich osiedlach. Zaszczepicie się w autobusie?

Szczepciobus jeździ po wrocławskich osiedlach. Zaszczepicie się w autobusie?

 Sprawdź gdzie Szczepciobus będzie parkował w najbliższych dniach.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Gdzie i kiedy?

Harmonogram jest ustalany na kilka dni do przodu. Sprawdzajcie na Facebooku na kanale Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Tam zawsze aktualne informacje.

10 lipca Szczepciobus ma długi postój, bo od godziny 9:00  do 18:00  znajdziecie go na wrocławskim Rynku od strony placu Solnego.

11 lipca od godziny 8:30 do 13:00 będzie stał przy kościele Ducha Świętego na ulicy Bardzkiej. Od godziny 13:30 do 18:00 na Popowicach przy kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, ulica Ojców Oblatów.

Reklama Reklama PolisyTravel

Jak to działa

Szczepciobusa

Szczepciobus przy Magnolii, fot.© Jerzy Dudzik

Zabieramy ze sobą dowód osobisty, czekamy w kolejce, wypełniamy kwestionariusz, przechodzimy do doktora, który przeprowadzi z nami wywiad i zakwalifikuje do szczepienia. Później tylko samo szczepienie i kwadrans na krzesełku na sprawdzenie, czy nie następują jakieś niepożądane reakcje. I już. Możemy iść do domu z certyfikatem, który umożliwia po 14 dniach od zaszczepienia na powrócenie do swobód sprzed pandemii. Będziecie mogli pojechać na wakacje wszędzie tam, gdzie wymagany jest certyfikat. Osoby zaszczepione nie są wliczane do limitów wyznaczanych przez Sanepid.

Chętnych do szczepienia jest sporo. Jak opowiada personel Szczepciobusa codziennie co najmniej 200 osób jest zaszczepionych. Całkiem niezłe tempo. A przecież działają jeszcze stacjonarne punkty szczepień.

Tutaj  znajdziecie wszystkie punkty szczepień w kraju.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Jak nie Szczepciobus, to co?

We Wrocławiu działają także  MOBILNE JEDNOSTKI SZCZEPIEŃ.  To kolejna, bardzo dogodna forma szczepień. W tym przypadku szczepionka może przyjechać np. do konkretnego domu. Obecnie w kraju działa blisko 60 takich jednostek. Skorzystanie z tej formy szczepień jest bardzo proste i wygodne.  Wystarczy zadzwonić i umówić się na szczepienie.

Na szczepienie należy umawiać się indywidualnie z MOBILNE JEDNOSTKI SZCZEPIEŃ, wykorzystując poniższe dane kontaktowe (nie ma możliwości umówienia się poprzez centralną infolinię 989).

MOBILNE JEDNOSTKI SZCZEPIEŃ  dla powiatu wrocławskiego

  1. Donata TużnikTelefon: 698643163
  2. Anna RyśTelefon: 713148293
  3. Ewa JabłońskaTelefon: 713148293
  4. Edyta SzponarTelefon: 713148126
  5. Małgorzata BośTelefon: 713148126 

Wydaje się, że szczepienia we Wrocławiu, przyniosły konkretne efekty. Od tygodnia ilość nowych przypadków COVID- 19 nie przekroczyła w mieście  5 w ciągu doby. Na przełomie marca i kwietnia dzienna ilość zakażeń zbliżała się niepokojąco do tysiąca przypadków.

 

Zaszczepionym łatwiej. Zaszczep się!

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds