Taksówką na szczepienie. FREE NOW zwraca koszty przejazdów do punktów szczepień

Taksówką na szczepienie. FREE NOW zwraca koszty przejazdów do punktów szczepień

FREE NOW, aplikacja do zamawiania przejazdów, zapewnia pomoc w przejazdach na szczepienie przeciwko Covid-19 w obrębie 7 polskich miast: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Katowic. FREE NOW planuje zwrócić koszty blisko 10000 przejazdów taksówką w ramach pomocy polskim pasażerom w dojazdach na szczepienie. To pierwsza tego typu inicjatywa wśród firm i platform taxi w Polsce.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Inicjatywa FREE NOW „Taksówką na szczepienie”, powstała głównie z myślą o osobach, które obecnie się szczepią: czyli z grupy zero, a także o potrzebujących i seniorach, którzy nie mają możliwości samodzielnego dojazdu na szczepienia i powrotu. Do skorzystania z oferty FREE NOW zachęca więc też osoby, które mają pod opieką osoby starsze lub potrzebujące.

Podobne działania FREE NOW prowadzi również w innych siedmiu krajach europejskich, m.in. Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. FREE NOW zamierza przeznaczyć 1 milion EUR na przejazdy do punktów szczepień w Europie.

„Jesteśmy usługą mobilności miejskiej i czujemy się zobowiązani wobec mieszkańców miast, by być dla nich dostępni w sytuacjach, w których potrzebują wygodnego, bezpiecznego i szybkiego dojazdu na miejsce. Wierzymy, że nasza oferta transportu na szczepienia będzie realną pomocą dla osób, które mogą jej potrzebować. Naszą inicjatywą chcemy także zwrócić uwagę na osoby samotne, starsze i chore, które są wśród nas i wymagają wsparcia. Apelujemy, by każdy z nas zastanowił się, czy w swoim otoczeniu ma taką osobę – może to być sąsiad lub rodzic mieszkający w innym mieście. FREE NOW umożliwia realizację tej pomocy, oferując wygodną aplikację, której zaletą jest możliwość zdalnego zamówienia i bezgotówkowego opłacenia przejazdu, także dla osoby trzeciej. Koszty tych przejazdów zwrócimy w pełni lub w większości, na podstawie rachunku za kurs, który osoba zamawiająca otrzymuje automatycznie na swój adres email” – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

Jak skorzystać z inicjatywy „Taksówką na szczepienie”?

Aby skorzystać ze zwrotu kosztów za dojazd taksówką FREE NOW na szczepienie, należy przesłać w formularzu:

1. Zdjęcie lub skan dowolnego dokumentu potwierdzającego wizytę na szczepieniu,

2. Rachunek za przejazd FREE NOW z adresem punktu szczepienia jako początkowym lub docelowym. Rachunek za przejazd pasażer otrzymuje na swój adres e-mail po każdym kursie.

FREE NOW pragnie zapewnić wygodne przejazdy dla jak największej liczby pasażerów, dlatego zobowiązuje się zwrócić do 25 PLN za każdy przejazd osoby szczepionej (czyli do 50 PLN za dojazd i powrót z punktu szczepień). Ponad 85% przejazdów w opcji Lite+Screen we FREE NOW wynosi mniej niż ta kwota. Jeden użytkownik może otrzymać zwroty z 2 przejazdów.

Kierowcy otrzymują pełną kwotę za przejazd. Zwrot kosztów dla szczepionych osób pokrywany jest w pełni z budżetu FREE NOW. FREE NOW rekomenduje wybór opcji Lite+Screen, ponieważ gwarantuje ona przejazd autem wyposażonym w przesłonę ochronną.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

O FREE NOW

FREE NOW to multi-platforma mobilności miejskiej, będąca częścią joint-venture BMW i Daimlera. Jest największym dostawcą usług mobilności miejskiej w Europie i najszybciej rosnącym konkurentem ride-hailingu w Ameryce Łacińskiej (pod nazwą Beat). Platforma FREE NOW pozwala zamówić nie tylko przejazdy z kierowcą, ale również wypożyczyć elektryczne hulajnogi (w 3 krajach), auta i skutery na minuty (w Niemczech). Łącznie działalność platformy pod nazwą FREE NOW obejmuje 10 krajów Europy, a pod nazwą Beat 5 rynków Ameryki Łacińskiej i Grecję. FREE NOW jest dostępne w ponad 150 miastach z 16 krajów na świecie i skupia 50 milionów użytkowników. FREE NOW współpracuje z wieloma operatorami usług mobilności miejskiej i zatrudnia ponad 2000 pracowników w 35 biurach na całym świecie. CEO FREE NOW jest Marc Berg.

Źródło informacji: APA-OTS. MediaRoom PAP

Może Cię zainteresować:

Taxi 75+ Wrocław. Jak to działa? Czy dojadę taksówką na szczepienie?

Infolinia Allegro dla Seniora 616 271 777. Pomoc przy zakupach w Internecie.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds