Targi VIVA SENIORZY! – opowieść o WOLONTARIACIE

12 i 13 maja odbędzie się już ósma edycja targów VIVA SENIORZY! Będzie jej towarzyszyć motyw przewodni: opowieść o WOLONTARIACIE. Zachęcamy Was do podzielenia się własnymi działaniami wolontaryjnymi i zapraszamy do generowania pomysłów na to, jak włączyć w działania Waszych organizacji seniorów i seniorki.

VIVA-Seniorzy_logo

Do corocznego uczestnictwa w Targach przyciągają ich wszechstronność i różnorodność: szeroka oferta programu kulturalnego, propozycje aktywności sportowych i rekreacyjnych, warsztatów edukacyjnych, ale i – przede wszystkim – wystawa. To ona zachęca seniorów zarówno do powrotu na targi każdej kolejnej wiosny, jak i budzi ciekawość nowych uczestników i uczestniczek przyjeżdżających zarówno z Poznania, jak i z Wielkopolski.
– W tym roku, zanim jeszcze ogłosimy nabór do udziału w kolejnej edycji targów, chcemy zaprezentować temat przewodni wystawy społecznej (czyli tej, którą co roku tworzą organizacje pozarządowe i instytucje miejskie). Zamarzyło się nam, żeby tegoroczna edycja wydarzenia była jak najbardziej różnorodną opowieścią o WOLONTARIACIE – mówią członkowie Zespołu Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Pomysł na wolontariat

Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza do podzielenia się własnymi działaniami wolontaryjnymi i generowania pomysłów na to, jak włączyć w działania Waszych organizacji seniorów i seniorki. Jak zachęcić te mądre, doświadczone, wyposażone w cenne umiejętności osoby do zaangażowania we wspólne działania na rzecz dzielonych idei i podobnych wartości. Doświadczenia własne i wielu organizacji, ale i słowa seniorek i seniorów – wolontariuszy pozwalają wierzyć, że wolontariat może stać się cennym, wzmacniającym i nadającym nowe ważne znaczenia naszemu życiu doświadczeniem.
Gazeta Senior przyłącza się do akcji, przypominając, że seniorzy-redaktorzy są pięknym przykładem pracy wolontariackiej, która pozwala nie tylko zabić czas, ale jest dla nich ciekawą i rozwijającą aktywnością, pozwalającą znaleźć się w centrum wydarzeń i bywa nawet powodem do dumy.
W pierwszej połowie marca Centrum Inicjatyw Senioralnych udostępni formularze zgłoszeniowe (będą dostępne na stronie internetowej). Kontakt w sprawie targów:  magdalena.krysinska-sowa@centrumis.pl; tel. 61 847 21 11

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds