Teledysk promujący zbiórkę dla samotnych seniorów zespołu Nastroje do piosenki „Nie ma mnie przy tobie”

Teledysk promujący zbiórkę dla samotnych seniorów zespołu Nastroje do piosenki „Nie ma mnie przy tobie”

Walka z samotnością w czasie pandemii przybiera różne formy. Zespół NASTROJE we współpracy ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich przygotował wyjątkowy teledysk do piosenki “Nie ma mnie przy tobie”. Zapraszamy Was do obejrzenia teledysku, który promuje zbiórkę na rzecz samotnych seniorów będących pod opieką Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Teledysk został on zrealizowany przy wsparciu kilkunastu operatorów dronów z różnych polskich miast.  Puste ulice, zazwyczaj zatłoczone i tętniące życiem oraz portrety starszych osób, które zostały bezpiecznie uchwycone w oknach swoich mieszkań, pokazują odbiorcom, że codzienność wielu starszych osób jest często tak przepełniona samotnością, że przypomina życie w kwarantannie w czasie epidemii. Celem powstania teledysku jest promocja zbiórki środków dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich na cele statutowe, którą znajdziecie pod tym linkiem TUTAJ

Pandemia to nowe wyzwania w opiece nad seniorem

Ostatnie tygodnie przyniosły Stowarzyszeniu nowe wyzwania. Podopieczni to w większości osoby po 80 roku życia. Są więc w tzw. grupie wysokiego ryzyka i najbardziej potrzebują pomocy w czasie epidemii. Obecnie Stowarzyszenie wspiera osoby starsze w zakupie podstawowych zakupów tzw. „zakupów wycieraczkowych”, wykupowania recept, realizacji opłat, przynoszeniu gotowych posiłków. Wolontariusze również utrzymują regularny kontakt telefoniczny z podopiecznymi w tym stresującym czasie i podtrzymują ich na duchu. Pomimo codziennej dawki tragicznych wiadomości z Polski i ze świata, wiemy, że za kilka, może kilkanaście miesięcy ludzkość pokona koronawirusa. Wielu seniorów pozostanie jednak w kwarantannie. Tak jak byli w niej przed wybuchem epidemii. Czy wiecie, że statystycznie co piąta osoba w Polsce w wieku 65+ mierzy się z samotnością? W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa, kiedy proste, codzienne czynności stają się wyzwaniem, zjawisko to dla wielu odczuwalne jest w sposób szczególny.

O zespole „nastroje”

Nastroje to trio muzyczne, powstałe w 2018 r. w Warszawie. W jego skład wchodzą Ola Borak, Michał Zębala i Kuba Malinowski. Swoją muzykę określają jako dreampop. W 2019 r. wypuścili m.in. singiel “Lato doskonałe”, który znalazł się na składance “Będzie głośno vol. 2”, wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz w pierwszej dziesiątce podsumowania płytowego DJ’a Carpigianiego. Nagrali też teledysk do utworu “Tak mocno czuję”. Ich kolejny singiel – “Nie ma mnie przy tobie”, zachęca odbiorców do pomocy Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich. Zachęcamy do słuchania i oglądania teledysku, który obejrzycie w serwisie YouTube pod LINKIEM.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

W odpowiedzi na pogłębiającą się samotność seniorów stworzyło  Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ. W Programie bierze udział ponad 300 wolontariuszy, którzy każdego dnia dają samotnym starszym osobom oparcie i poczucie bezpieczeństwa. Zorganizowany wolontariat towarzyszący polega na regularnych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych mbU. Aktualnie mali bracia Ubogich otaczają regularnym wsparciem  seniorów z Warszawy, Lublina, Poznania, Pruszkowa, Świdnika i Wrocławia.

Pomóż, link do zbiórki znajdziecie TUTAJ, liczy się każda złotówka!

Więcej o stowarzyszenie i programie Twoja obecność pomaga mi żyć pisaliśmy tutaj:

Twoja obecność pomaga mi żyć – program dla seniorów

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds