Trzy sposoby na uśmiech i nawet 50% zniżki

Braki w uzębieniu mogą mieć poważne konsekwencje funkcjonalne, jak i estetyczne, dlatego powinno się je szybko uzupełnić. Na szczęście współczesna stomatologia dostępna w enel-med oferuje różne rozwiązania protetyczne.


Braki w uzębieniu
Utrata nawet jednego zęba może mieć poważne konsekwencje, z których nie zdajemy sobie sprawy. Pozostawienie nieuzupełnionego braku zęba może przyczynić się do powstania nieodwracalnych zmian polegających na przesunięciach zębów sąsiednich i przeciwstawnych, co może doprowadzić w skrajnych przypadkach do konieczności ich usunięcia. Z czasem pojawiają się problemy ze zgryzem, zmiany w rysach twarzy, jak dodatkowe zmarszczki mimiczne, widoczne zaburzenie w proporcji i profilu warg, co prowadzi do szybszego efektu starzenia się twarzy. Braki w uzębieniu przyczyniają się ponadto do znacznego obciążenia mięśni twarzy, co może skutkować opadaniem kącików ust. Poza tym warto pamiętać, że mogą one prowadzić do zaburzeń gastrycznych oraz chorób na tle pokarmowym. Ze względu na sposób umocowania protez uzupełnienia protetyczne podzielimy na stałe i ruchome.
Popularne protezy zdejmowane
Protezy wyjmowane, czyli ruchome – to najbardziej popularne rozwiązania stosowane w przypadku utraty kilku lub wszystkich zębów. Są stosunkowo tanie i dzięki temu powszechne. W zależności od wykorzystanego materiału dobrze wykonana proteza może być nawet niewidoczna, wymaga jednak zdejmowania i oczyszczania po każdym posiłku. Jest więc dla pacjenta niekomfortowa. Protezy osiadające, czyli oparte wyłącznie na błonie śluzowej, sprzyjają ponadto powolnemu, stopniowemu zanikowi kości. Są ponadto częstą przyczyną urazów i odleżyn.
Mosty – uzupełnienie stałe
Innym rozwiązaniem jest most, który składa się z przęsła (odtwarzającego brakujące zęby) oraz elementów, którymi są najczęściej korony protetyczne. Za pomocą mostu można odtworzyć brak jednego lub kilku zębów, w zależności od umiejscowienia braku zęba. Założenie mostu opartego na własnych zębach jest możliwe tylko w przypadkach, gdy braki znajdują się pomiędzy nimi, choć oczywiście zdarzają się wyjątki. Zaletą mostów, tak jak i wszystkich uzupełnień stałych (korony, wkłady koronowe), jest wygoda użytkowania- czyli brak konieczności ich zdejmowania.
Implant – zaawansowana technologia
Implant to śruba wykonana z tytanu bądź stopów tytanu, którą wkręca się w kość, w celu odbudowy pojedynczego zęba lub kilku zębów. Do implantów przykręcane są specjalne elementy służące do zamontowania na nich zarówno koron, mostów, jak i rozległych protez ruchomych, zwane są łącznikami. Główną zaletą uzupełnień implantoprotetycznych jest fakt, że nie ma potrzeby szlifowania żywych, niezniszczonych zębów filarowych, ani ich nadmiernego obciążania. Implantacja pozwala na uzupełnienie pojedynczego zęba lub bardziej rozległych braków w łuku zębowym. Przed zabiegiem implantacji chirurg stomatologiczny zleca wykonanie pantomogramu lub tomografii komputerowej, które są niezbędne do oceny danego odcinka kości. Wszczepienie implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa od 30 do 60 minut. Zabieg jest dobrze tolerowany i u większości pacjentów nie wywołuje poważniejszych dolegliwości bólowych. W przypadku utraty wszystkich zębów na implantach można zainstalować protezy całkowite. Są to tzw. protezy nakładowe. Do ich wykonania niezbędne jest wszczepienie od dwóch do czterech implantów w szczęce bądź w żuchwie, na których następnie mocowana jest proteza.
Pamiętaj o pielęgnacji
Niezależnie od zastosowanego rozwiązania niezwykle istotną rolę odgrywa higiena jamy ustnej i uzupełnień protetycznych. Oprócz szczotkowania zębów i protez konieczne jest stosowanie nici dentystycznej, wykałaczki, szczoteczki międzyzębowej czy wodnych irygacji ustnych. Pacjenci muszą zgłaszać się na systematyczne wizyty kontrolne co pół roku.
Współczesne materiały, jak i technologie uzupełnień protetycznych gwarantują znakomitą estetykę i komfort przez wiele lat. Zachęcamy pacjentów, zanim podejmą decyzję o usunięciu zęba, do konsultacji z naszymi specjalistami. Pamiętajmy, że usuwa się szybko, odtwarza długo i kosztownie. Konsultacje protetyczne i leczenie mogą sprawić, że nasz uśmiech będzie znowu naturalnie piękny. Zapraszamy do poszerzenia wiedzy na temat możliwości leczenia do naszych specjalistów we wszystkich oddziałach enel-med.

Kontakt dla Pacjentów od pn do sb. 7.00-21.00 oraz nd. 8.00-18.00, Telefon: (22) 23  07 007  i (22) 23  07 085 

Skorzystaj z atrakcyjnych zniżek! 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds