UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A. Zaprasza po Zdrowie i Wypoczynek

UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A. Zaprasza po Zdrowie i Wypoczynek

Zapraszamy Państwa do UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A. – jednego z najstarszych i najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Znajdują się tu cenione w całym kraju sanatoria i szpitale uzdrowiskowe, takie jak zabytkowe Sanatorium MARCONI, kameralne Sanatorium MIKOŁAJ, nowoczesny Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA, czy Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny GÓRKA. Tu od blisko 200 lat są skutecznie leczone i rehabilitowane schorzenia: reumatologiczne, ortopedyczno-urazowe, neurologiczne, kardiologiczne oraz dermatologiczne.

Każdego roku kurort odwiedza kilkadziesiąt tysięcy gości z kraju i zagranicy, którzy przyjeżdżają, aby skorzystać z leczniczych właściwości tutejszych unikalnych wód siarczkowych oraz solanek jodkowych. UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A. proponuje blisko 100 rodzajów zabiegów leczniczych uzupełnionych o ofertę SPA. Nad prawidłowym i efektywnym przebiegiem kuracji czuwa wysoko wykwalifikowana kadra lekarska, pielęgniarska i fizjoterapeuci. Bogata oferta zabiegowa, komfortowo wyposażone pokoje i smaczna zdrowa kuchnia sprawią, że można poczuć się tu wyjątkowo a spędzony czas pozostawi wspaniałe wspomnienia.

Lecznicze wody siarczkowe – naturalny skarb UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A.

Wody siarczkowe czerpane są bezpośrednio ze źródeł mineralnych UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A. Ich lecznicze właściwości wiążą się z wchłanianiem dwuwartościowej siarki przez skórę, drogi oddechowe i przewód pokarmowy. W wyniku tego następuje aktywizacja procesów biochemicznych, przeciwzapalnych, przeciwreumatycznych i odtruwających w organizmie. Kąpiele i kuracja pitna wpływają na:

  • zwiększenie odporności organizmu,
  • obniżenie poziomu cholesterolu i cukru we krwi,
  • łagodzą bóle,
  • powodują zmniejszenie obrzęków oraz poprawę ruchomości stawów.

Woda siarczkowa jest ceniona również w kuracji dermatologicznej. Powoduje głębokie oczyszczanie skóry z równoczesną regeneracją tkanek. Lecznicze wody siarczkowe to unikalny dar natury, po który warto sięgnąć w trosce o własne zdrowie.

Dedykowane turnusy rehabilitacyjne dla osób, które zmagają sie z powikłaniami po zachorowaniu na COVID-19

Wszystkim tym osobom, które dotknęła choroba COVID-19 i które mają w związku z tym problemy zdrowotne utrudniające codzienne funkcjonowanie (w tym powrót do pełnej aktywności zawodowej), Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA w Busku-Zdroju proponuje 13-dniowe dedykowane Lecznicze Turnusy Rehabilitacyjne. Specjaliści w Uzdrowisku dopasują program rehabilitacji do indywidualnych potrzeb Pacjenta tak, aby był on jak najbardziej skuteczny. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Kompleksowa Rehabilitacja Lecznicza Po Przebytej Chorobie COVID-19.

Bezpieczeństwo kuracji w czasach pandemii

Realizowane w obiektach UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A. świadczenia odbywają się w pełnym zabezpieczeniu sanitarno-epidemiologicznym. Spółka jest w pełni przygotowana do przyjęcia Pacjentów, na stałe zatrudnia specjalistów do spraw epidemiologii i zawsze dokłada starań, aby Goście mogli czuć się bezpiecznie. Zależnie od formy leczenia, warunkiem rozpoczęcia pobytu jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 albo wcześniejsze zaszczepienie się Pacjenta dwoma dawkami szczepionki przeciwko COVID-19. Goście przybywający na pobyty pełnopłatne będą mogli po uprzednim uzgodnieniu z Działem Rezerwacji Pobytów Pełnopłatnych wykonać taki test w Uzdrowisku (kontakt poniżej).

Szukając więc miejsca, które pozwoli zadbać o zdrowie, odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, czy po prostu zregenerować swoje siły witalne warto odwiedzić UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A. zwłaszcza, że ceny za pełen pakiet kuracji z zabiegami, zakwaterowaniem i wyżywieniem są naprawdę bardzo atrakcyjne. Szczegóły znajdą Państwo na stronie Cennik uzdrowiskowych usług pełnopłatnych na 2021 r.

Szczegółowe informacje dot. rezerwacji pobytów w Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. znajdą Państwo na stronie internetowej www.uzdrowiskobusko.pl Zapraszamy do śledzenia aktualności dot. działalności uzdrowiska również w serwisie Facebook pod linkiem www.facebook.com/ubzpl

Rezerwacja pobytów pełnopłatnych:  tel. 41 370 38 00, e-mail: rezerwacja@ubz.pl

 

 

 

 

 

 

Polecamy galerię zdjęć Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Kąpiel siarczkowa

Praca indywidualna z fizjoterapeutą

Praca indywidualna z fizjoterapeutą

Czas po zabiegach w Busku Zdroju

Czas po zabiegach

Kąpiel lecznicza

Kąpiel w piwie z hydromasażem

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds