Szczepienie przeciw COVID-19! Rusza rejestracja dla kolejnych roczników, łącznie z 1961

Szczepienie przeciw COVID-19! Rusza rejestracja dla kolejnych roczników, łącznie z 1961

Jeśli masz 60 lat, możesz zarejestrować się na szczepienie przeciw koronawirusowi. Nie wychodź z domu i zapisz się zdalnie: telefonicznie lub przez internet. Nie zwlekaj – przyjmij szczepionkę, aby uchronić się przed COVID-19.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Aktualny kalendarz szczepień przeciw Covid-19

od 11.03 rocznik 1952

od 18.03 rocznik 1952 – 1954

od 22.03 rocznik 1952 – 1956

od 23.03 rocznik 1952 – 1961

od 25.03 wszystkie osoby 60+ (w tym urodzone przed 1951 r.)

Rejestracja SMS i przez Internet od północy, rejestracja przez infolinię 989 od 6:00.

Jak można zarejestrować się na szczepienie?Trwa rejestracja osób starszych na szczepienia przeciw COVID-19. W czwartek 25 marca wznowione będą też zapisy dla seniorów powyżej 70 lat. Zachęcamy do rejestracji, bo jest to kwestia bezpieczeństwa nas wszystkich. Ważne! Jeśli jesteś seniorem powyżej 66. roku życia i jeszcze nie zapisałeś się na szczepienie, wciąż możesz to zrobić.

Najlepiej na szczepienie zapisać się zdalnie: telefonicznie lub przez internet. Możesz jednak wybrać inny sposób:

ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ INFOLINIĘ 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Możesz także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybierzesz dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.

ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE NA PACJENT.GOV.PL – po otwarciu tej strony zobaczysz komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. Polecamy ten sposób! System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały, możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.

WYŚLIJ SMS – przygotuj swój PESEL oraz właściwy dla Twojego adresu kod pocztowy. Na numer 880 333 333 wyślij wiadomość o treści „SzczepimySie”. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację.

ZAREJESTRUJ SIĘ W PUNKCIE SZCZEPIEŃ – to kolejny, dostępny sposób. Warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Jeśli zatem nie musisz wychodzić, zostań w domu i zapisz się zdalnie.

Reklama Reklama PolisyTravel

Zadbaj o siebie i zaszczep się

Szczepionka daje nadzieję na powrót do normalności, ale szanse na to będą tym większe, im więcej osób przyjmie preparat. Pandemia nie zwalnia, przeciwnie ponownie odnotowujemy spore wzrosty liczby osób zakażonych, ale też i tych, którzy przegrali walkę z chorobą. Warto skorzystać z dostępnej ochrony, a szczepionka to obecnie najlepsza profilaktyka.

Źródło informacji: CIR

Może Cię zainteresować:

Szczepienia przeciw Covid-19. 20 pytań i odpowiedzi dot. SENIORÓW

Oszustwa a COVID-19. UWAGA NOWE METODY!

Oszustwa na koronawirusa – wiele przykładów i różne metody. Żerują na epidemii – ostrzega Prezes UOKIK

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds