W jakie narzędzia powinien być wyposażony każdy posiadacz ogródka działkowego?

W jakie narzędzia powinien być wyposażony każdy posiadacz ogródka działkowego?

Własna działka, na którą można jeździć w wolnych chwilach, stanowi marzenie większości ludzi, którzy na co dzień mieszkają w mieście. Posiadanie na niej ogrodu pełnego warzyw i ziół to rozwiązanie niezwykle wygodne i praktyczne. Jednak, aby rośliny dawały plony w postaci pięknych warzyw i kwiatów, wymagają profesjonalnej pielęgnacji. Zagwarantować mogą to tylko wysokiej jakości narzędzia, potrzebne do przeprowadzania prac ogrodowych. Użycie tego typu sprzętu – np. narzędzi firmy Cellfast – pozwoli zaoszczędzić czas, sprawnie wykonywać czynności porządkowe oraz zachować bezpieczeństwo.

Dlatego każdy działkowicz powinien posiadać niezbędne akcesoria ogrodowe, dzięki którym skutecznie zadba o swój ogród? Które z narzędzi ogrodowych są absolutną podstawą przy pielęgnacji roślin?

Narzędzia ogrodowe – podstawowe wyposażenie każdego ogrodnika

Ogrodnictwo stało się niezwykle popularnym hobby, któremu z pasją i radością oddaje się coraz większa ilość właścicieli ogrodów działkowych. W zasadzie niezależnie od posiadanej wielkości ogrodu każdy potrzebuje odpowiednich narzędzi, dzięki którym możliwe będzie wykonywanie takich czynności jak sadzenie, oczyszczanie roślin z chwastów, przekopywanie ziemi, koszenie trawy, grabienie liści czy usuwanie śniegu z nawierzchni.

Ogród działkowy większości kojarzy się z domkiem letniskowym, który otoczony jest trawnikiem i różnego rodzaju roślinnością. Jednak dbałość o grządki to coś więcej niż okresowe podlewanie pasów zieleni. Aby rośliny mogły w prawidłowy sposób się rozwijać, potrzebna jest wiedza oraz właściwa ich pielęgnacja z zastosowaniem profesjonalnych narzędzi.

Kupując odpowiednie sprzęty do ogrodu, należy wziąć pod uwagę jego specyfikę, rodzaj gleby i wielkość. Takie narzędzia ogrodowe jak siekiera, łopata, grabie, szpadel, sekator lub brzeszczot na pewno przyczynią się do efektywniejszej pracy jak i podniesienia jej jakości. Jednak w momencie zakupu należy wybierać tylko sprzęty najwyższej klasy. Dlatego też warto sięgnąć po markę Cellfast – dzięki asortymentowi producenta każdy z ogrodników może wyposażyć się w profesjonalne narzędzia ogrodowe.

Narzędzia ręczne przydatne w ogrodzie

Sprzęty takie jak grabie ogrodowe pozwolą każdemu ogrodnikowi w okresie letnim na zgrabienie skoszonej trawy bądź jesienią na zebranie z trawnika opadających liści. Z kolei sekator bądź nożyce teleskopowe doskonale sprawdzą się przy pielęgnacji żywopłotu oraz większych roślin, które wymagają przycinania. Łopatka bądź odchwaszczasz, a także motyka z widełkami przyda się do przekopywania, spulchniania ziemi, usuwania nadmiaru chwastów, które zabierają roślinom wodę i światło, a także do wyrywania suchych pędów z grządek. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalny wyrywacz do chwastów IDEALTM, który pozwala na dokładne usunięcie chwastów wraz z korzeniami, bez konieczności stosowania chemikaliów.

Wszelkie kompaktowe narzędzia jak i te o większych gabarytach będą niezbędne w momencie sadzenia oraz przesadzania zarówno młodych, jak i dojrzałych sadzonek. Jednak mniejsze akcesoria będą zdecydowanie bardziej przydatne dla osób posiadających małe ogrody, a szczególnie dla hodujących rośliny doniczkowe. Dzięki kompaktowym rozmiarom nie wymagają zbyt wiele miejsca do przechowywania. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju łopatki, widełki, grabki i motyczki, które dostępne są również w praktycznych zestawach z linii ERGO, BASIC czy PASTEL. Znajdziesz je tutaj: https://www.cellfast.com.pl/produkty/male-narzedzia-ogrodnicze

Akcesoria niezbędne do nawodnienia ogrodu działkowego

Podlewanie roślin to jedna z niezbędnych czynności, bez której niemożliwe będzie prowadzenie ogrodu działkowego. Bez nawadniania żadne rośliny nie wydadzą plonów w postaci warzyw czy owoców. Akcesoria takie jak węże ogrodowe, zraszacze statyczne i ręczne czy lance zraszające są niezbędne do dostarczenia wody roślinom w ogrodzie. Pozwalają szybko i sprawnie podlać trawnik i grządki, a nowoczesne rozwiązania w postaci różnego typu zraszaczy znacznie ułatwiają pracę, wymagając minimalnej obsługi.

Wszyscy właściciele ogrodów działkowych powinni zdawać sobie sprawę, że do skutecznej i efektywnej pielęgnacji roślin potrzebne są trwałe narzędzia ogrodowe. W zależności od rodzaju posiadanych roślin każdy z ogrodników będzie potrzebował podstawowego wyposażenia w postaci akcesoriów ogrodowych. Obecnie na rynku nie brakuje nowoczesnych i ergonomicznych narzędzi. Jednym z miejsc, w których można się w nie zaopatrzyć jest internetowy sklep Cellfast.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds