Wakacyjne wykopki we Wrocławiu

Wakacyjne wykopki we Wrocławiu

Już niedługo zaczną się wakacyjne wykopki we Wrocławiu.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Ważne dla turystów

Do Wrocławia w 2022 roku przyjechało prawie pięć milionów osiemset tysięcy osób. Część mieszkała u krewnych i znajomych. Wrocławskie hotele nie narzekały na brak gości. Organizowane we Wrocławiu liczne konferencje sympozja i prezentacje też przyczyniły się do zwiększenia ruchu turystycznego. Ten rok zapowiada się zdecydowanie lepiej. Wskazują na to dane o przewozach, między innymi na lotnisku.

W czasie wakacji obciążenie miejskich arterii jest mniejsze. Powody są dwa. Po pierwsze studenci i uczniowie mają wakacje To całkiem spora i mobilna cześć wrocławskiej społeczności. Z rzeszy ponad 100 tysięcy studentów zdecydowana większość wybiera rozrywki i wypoczynek poza miastem. Po drugie całkiem spora ilość seniorów także wyjeżdża z miasta na wakacje i do znajomych w ładnych miejscach kraju. W czasie wakacji zdecydowanie mniej jest ludzi w mieście.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Wakacyjne wykopki we Wrocławiu

Zatem jeśli urządzać wakacyjne wykopki w newralgicznych punktach miasta to właśnie w lecie. Firma Fortum niedługo zacznie wymianę starych rur ciepłowniczych na trasie W-Z. https://www.fortum.pl/przebudowasieciwroclaw Zastały przygotowane objazdy. Są mapki jak poruszać się samochodem. Dla Wrocławian to nic niezwykłego. Gorzej dla turystów zamierzających jeździć samochodami blisko Rynku. Przedstawiony plan zdaje się być przygotowany dobrze. To jednak życie zweryfikuje pomysły.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Komunikacja miejska w centrum

Wakacyjne wykopki we Wrocławiu

schemat komunikacji w okolicy wymiany ciepłociągów na ulicy Kazimierza Wielkiego

Komunikacja zbiorowa właściwie nie ucierpi. Linie nocne pojada trochę inaczej, ale tramwaje będą kursowały prawie normalnie. Pewne utrudnienia jednak wystąpią. Zostanie zamknięta jedna jezdnia na odcinku od ulicy św. Mikołaja do Krupniczej. Ta wewnętrzna od strony Rynku. I kawałek dalej od ulicy Zamkowej do Wierzbowej zostanie zamknięta dla ruchu jezdnia zewnętrzna. Przez torowisko zostaną poprowadzone dodatkowe przejazdy. To może trochę spowolnić ruch tramwajów na trasie pomiędzy przystankiem Rynek a Galeria Dominikańska. I tak będzie wyglądał dla kierowców pierwszy etap prac polegających na wymianie rur ciepłowniczych. Drugi etap to prace pomiędzy ulicami Zamkową a Krupniczą. Całość prac powinna zakończyć się do 3 września.

Pierwsze dni

Zanim kierowcy przyzwyczają się do nowej organizacji ruchu, będą zwiększone patrole Straży Miejskiej i w razie potrzeby innych służb. Obecność mundurowych zawsze uspokaja ruch samochodowy. Wszyscy zarządzający ruchem czekają z niecierpliwością na analizę, jak ograniczenia wpłyną w przepustowości trasy W-Z i na zachowania kierowców. Kierujący samochodami będą musieli zmienić przyzwyczajenia i ruch powinien rozlać się na okoliczne ulice.

Ruch pieszy i rowerowy

W trakcie wymiany rur ciepłowniczych zostanie także ograniczony ruch pieszy i rowerowy. Będziemy przekraczać plac budowy w ściśle wyznaczonych miejscach.

Wyjątki

Tramwaje będą jeździły bez większych zmian. Prace na budowie będą trwały od rana do wieczora z wyłączeniem godzin nocnych. Jednak w miejscach, gdzie ciepłociągi przechodzą pod torowiskiem tramwajowym, prace będą prowadzone także nocą.

Dojazd do parkingu podziemnego pod placem Wolności będzie zapewniony przez cały czas.

Kierowcy muszą w tym rejonie miasta zachować szczególna ostrożność. Każda stłuczka, każda awaria samochodu zablokuje ruch. Lepiej omijać ten rejon Wrocławia od 24 czerwca do 3 września.

Torywolucja

Cały czas trwa „torywolucja”. Na ten rok plany zakładają wydatki rzędu 82 milionów złotych. Niedługo zacznie się remont torowiska od Zachodniej do Niedźwiedziej. Teraz tramwaje jeżdżą na tym odcinku bardzo wolno i mocno chwieją się na boki. Będą zwężania jezdni na czas remontu.

Dojazdy do największych atrakcji turystycznych Wrocławia będą realizowane bez zakłóceń. Tak w każdym razie zapewniają organizatorzy odpowiedzialni za wakacyjne wykopki we Wrocławiu.

To normalne, że w dużym mieście co jakiś czas w okresie lata trwają remonty. Ważne, by przebiegały szybko, czego Wam turystom i sobie mieszkańcom życzymy.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

Cypr, wyspa Afrodyty

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds