Wieczory w Arsenale

Wieczory w Arsenale

Na początku lata we Wrocławiu odbywa się festiwal muzyki kameralnej Wieczory w Arsenale.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Wrocławski Arsenał

Miejsce niesamowite. Zachował się stary gotycki układ budynków, a dziedziniec ze studnią został wyłożony kocimi łbami. Na co dzień w Arsenale działa Muzeum Militariów i Muzeum Archeologiczne. Ciekawy zbiór uzbrojenia a niektóre eksponaty zaskakują. W izbach Muzeum Archeologicznego zobaczycie pozostałości wielkiego skarbu bursztynowego z Partynic. Nie za dużo zostało z ponad półtorej tony bursztyny, ale za to historia niezwykła.

Na początku lata na dziedzińcu Arsenału odbywają się koncerty muzyki kameralnej. Akustyka tego miejsca w ciepłe letnie wieczory jest niesamowita. Tuż obok za grubymi murami pędzą samochody i dominuje gwar miasta a na dziedzińcu Arsenału wyjątkowy spokój i wieczorny śpiew kosów. Zdarza się, że kosy próbują dorównać muzykom.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Wieczory w Arsenale

Wieczory w Arsenale

Wieczory w Arsenale w nastrojowym świetle., fot.© Jerzy Dudzik

Festiwal odbędzie się po raz dwudziesty piąty. Całkiem nieźle jak na koncerty muzyki klasycznej. Udało się przetrwać różne zawirowania finansowe. W tym roku koncerty poprowadzi wspaniały muzyk o międzynarodowej sławie Daniel Stabrawa. Być może przywiezie ze sobą na Wieczory w Arsenale skrzypce Stradivariusa? Pomarzyć można. Maestro Daniel Stabrawa przez 35 lat był koncertmistrzem Filharmoników Berlińskich. Nic dziwnego, że koncertuje na wybitnej klasy instrumentach. Zapowiada się prawdziwa uczta dla melomanów. Ach usłyszeć brzmienie Stradivariusa to niezwykła przyjemność dla melomana.

Patronat medialny Targi Książki Vivelo 2024

Program festiwalu Wieczory w Arsenale

Program festiwalu oraz informacje o tym gdzie nabyć bilety wstępy znajdziecie Państwo na Facebooku tutaj link

W wielu miejscach na świecie urządzane są przyjemne dla ucha koncerty wieczorową porą na świeżym powietrzu. W ruinach zamków i na rzymskich arenach koncerty wybrzmiewają ciekawiej. Teraz przed wakacjami artyści dają ostatnie koncerty w miastach, by za kilka dni ruszyć do kurortów. To tam przenosi się życie zamożnych mieszczan. A za mieszczanami przemieszcza się bohema. Miasto pustoszeje. Zatem to ostatni dzwonek, by cieszyć się muzyka w ciepłe wieczory początku lata w mieście.

Patronat medialny Patronat medialny Łódzkie Senioralia

Letnie wieczory

Długie wieczory idealnie nadają się do wsłuchiwania się w koncertujących muzyków. Tym bardziej że w Arsenale jest rozstawiony z okazji festiwali bar kawowy. W tak luksusowej atmosferze możemy się spodziewać niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie tegorocznego jubileuszowego festiwalu Wieczory w Arsenale dwa cudowne utwory Georga Friedricha Händla „Muzyka na wodzie” i  „Muzyka królewskich ogni sztucznych”. Woda i ogień, a później już tylko wakacje. Jeśli jesteście zdezorientowani czy warto wybrać się na te koncerty to zawsze możecie odsłuchać na You Tube jak wspaniałej muzyki będzie można posłuchać w czasie festiwalu.

Inna muzyka

Jeśli jednak wolicie inne rytmy, to w tym samym czasie we Wrocławiu będą inne atrakcje. Między innymi słynna potańcówka na placu Wolności. Teraz w okolicach święta Wrocławia koncerty muzyczne odbywają się w różnych miejscach i w różnych rytmach. Pełen program wydarzeń słownych, kabaretowych i muzycznych znajdziecie tutaj link

W czerwcu Wrocław rozbrzmiewa muzyką. Przecież trwa święto miasta.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

Wystawa taniego szkła użytkowego z czasów PRL w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds