Cztery powody, dla których warto nauczyć się korzystania z Internetu – zachęcają Ambasadorzy Cyfrowi 60 Plus

Cztery powody, dla których warto nauczyć się korzystania z Internetu – zachęcają Ambasadorzy Cyfrowi 60 Plus

Ostatnie dwa lata pokazały, że umiejętność korzystania z komputera daje duże możliwości i pozwala na dużo więcej, niż by się można było spodziewać. Większość seniorów już się o tym przekonała i korzysta z nowinek technologicznych, ale nadal spora część z nas obawia się sięgnąć po komputer lub smartfon. Tymczasem wiek nie powinien stanowić przeszkody w swobodnym korzystaniu z tego, co niesie nam codzienność. Przecież to nie on jest barierą, a nasze przekonania o nim. Warto jest o tym pamiętać i raz na zawsze uporać się z tym szkodliwym przekonaniem, bo ogranicza ono nasze możliwości i utrudnia funkcjonowanie we współczesnych czasach. Poniżej przedstawimy cztery z powodów, dla których to właśnie seniorzy powinni korzystać z Internetu.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Senior to skarbnica wiedzy. Warto się tym dzielić!

Wiek to nie tylko PESEL. To lata doświadczeń, prób, błędów, ale także wielu sukcesów. Warto się tym dzielić z młodszymi, bo to może być nasz wkład w coś większego. Jeśli potrafisz gotować, malować albo zajmować się ogrodem podziel się tym z innymi. Młodzi coraz częściej sięgają do sprawdzonych receptur, chcą być bliżej natury albo odnaleźć swoje pasje. Podziel się z nimi tym, co masz do zaoferowania. Zastanów się, w czym jesteś najlepszy/ najlepsza i pokaż to w sieci. Załóż konto na Instagramie i pochwal się swoimi osiągnięciami. Może dzięki temu, Twoje pasje staną się też inspiracją dla innych.

Samotność? W sieci możesz poznać nowych znajomych, odnowić stare znajomości

Większość seniorów uskarża się na doskwierającą im samotność. Tymczasem Internet daje możliwość łatwej komunikacji z najbliższymi. Portale społecznościowe takie jak Facebook, czy też komunikatory: WhatsApp, Messenger pozwalają nie tylko na rozmowy z osobami z całego świata, bez obawy o wysokość rachunków, ale dają też możliwość do tego, aby się z nimi zobaczyć za pomocą kamery. To pozwala na utrzymanie bliskich relacji z rodziną nawet wtedy, gdy jej członkowie mieszkają w innym kraju lub na innym kontynencie.
Internet pozwala też na poznanie nowych znajomych, którzy podzielają nasze pasje albo odnalezienie starych przyjaciół ze szkoły, których nie widziało się przez 40 lat. Może też stać się narzędziem do szukania miłości. Coraz więcej portali randkowych otwiera się na potrzeby osób starszych, którzy podobnie jak młodzi, szukają w Internecie bratniej duszy.

Jeśli masz ograniczony budżet, to w Internecie można kupić taniej

Jest to jeden z częściej powtarzanych argumentów za tym, aby nauczyć się korzystać z Internetu. Robić to świadomie i bezpiecznie. Bardzo wiele produktów codziennej potrzeby można kupić w Internecie w bardziej atrakcyjnych cenach. Oczywiście należy wybierać sprawdzonych sprzedawców i nie wierzyć w cuda, ale fakt jest faktem, że szukając interesujących nas towarów, warto sprawdzić, co oferują Internetowe sklepy, bo wybór jest ogromny. Od ubrań w każdym rozmiarze, zabawek dla wnuków, po najwymyślniejsze gadżety. Dla cierpliwych istnieje możliwość zamawiania z największego chińskiego bazaru świata, w którym ceny zadowolą nawet najoszczędniejszych. A jeśli troszczysz się o planetę i podążasz z duchem „zero waste”, czyli nic nie marnuj, interesująca mogą być zakupy z drugiej ręki, gdzie przy odrobinie cierpliwości można trafić istne perełki w atrakcyjnych cenach. Można też podreperować swój budżet, sprzedając to, co zajmuje nam miejsce w szafie w oparciu o popularną aplikację sprzedażową.

Gorzej się czujesz? Załatw wszystko z domu

Ostatnie miesiące pokazały, że pozornie niewinne przeziębienie może okazać się śmiertelną chorobą. Co więc zrobić, gdy czujemy się niewyraźnie, ale gonią nas terminy urzędowe i liczne niemogące czekać sprawy, a gorączka nie pozwala wyjść z domu? Najlepiej zostać w domu, a sprawy załatwić przez Internet. Rachunki i inne opłaty możemy wykonać samodzielnie, korzystając z dostępu do bankowości internetowej. Oszczędza to czas i pieniądze. Gros spraw urzędowych załatwimy w oparciu o konto e-puap, które pozwala na złożenie wniosków czy zgłoszenie zmian. Nie masz siły gotować lub zabrakło Ci podstawowych produktów, zamów je z dostawą do domu, korzystając z popularnych aplikacji dostępnych na telefonie.

Artykuł sponsorowany powstał w ramach projektu pn. „Ambasadorzy Cyfrowi 60 Plus” realizowanego przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

Zobacz również: 

„W tym szaleństwie jest metoda” Ambasadorzy Cyfrowi 60 Plus

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds