Najlepsze konto dla seniora. RANKING kont bankowych dla emeryta 2022 [TABELA]

Najlepsze konto dla seniora. RANKING kont bankowych dla emeryta 2022 [TABELA]

Prezentujemy szczegółowy ranking kont dla seniora, które znalazły się w ofertach banków w 2022 r. Pracując nad poniższym artykułem, zebraliśmy i zweryfikowaliśmy informacje dotyczące aktualnej oferty rachunków osobistych dla seniorów u źródła. Odpowiedzi udzieliło nam większość banków.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Zaczynamy od przestawienia najważniejszych trendów i reguł rządzących rachunkami bankowymi dla seniorów w 2022 oraz opłat za najczęstsze transakcje. Następnie przechodzimy do poszczególnych kont i przybliżamy korzyści, które senior znajdzie w ofercie konkretnej instytucji finansowej. Na zakończenie prezentujemy zbiorcze porównanie najważniejszych parametrów konta dla seniora 2022 dla wszystkich opisanych banków.

Oferta dla seniora jest szeroka i zróżnicowana, każdy znajdzie coś dla sobie, ale wskazanie najlepszego konta pozostawiamy czytelnikom.

Konta dla seniora – nazewnictwo 2022

Banki odeszły od kont w nazwie dedykowanych seniorom. To rozwiązanie chyba się nie sprawdziło. Takie określenie znajdziemy już tylko w Banku Pocztowy. Instytucje finansowe koncentrują się dziś na unikalnych potrzebach starszych klientów. Wybór najlepszego konta dla seniora będzie podyktowany właśnie indywidualnymi potrzebami klienta, a te często nie są prostą funkcją wieku. Seniorzy to grupa, w której spotkamy zarówno tradycjonalistów, jak i bardzo nowoczesnych konsumentów. W naszym badaniu banki wskazywały konto, które najczęściej wybierane jest w ich banku przez seniorów.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Konto dla seniora za 0 zł? – opłata za prowadzenie rachunku

Niemal każdy bank oferuje już dziś konto bez opłaty za jego prowadzenie. W niektórych instytucjach, aby uniknąć tej opłaty, trzeba spełnić pewne warunki. Najczęściej jest to comiesięczny wpływ środków na konto lub płatność przy użyciu karty płatniczej bądź BLIKIEM na określoną kwotę. Choć nie brakuje ofert, gdzie opłata wynosi 0 zł niezależnie od tego, jak z konta korzystamy, tu wymienić warto: Bank Pekao S.A., BNP Paribas Bank Polska, ING Bank Śląski – konto Direct, czy PKO Bank Polski. Niemniej jednak w każdym banku aktywnie korzystający z rachunku seniorzy nie poniosą opłaty za jego prowadzenie.

Przelewy w placówce bankowej – ile zapłaci emeryt w 2022?

Za przelew w placówce bankowej właściwie w każdym banku zostanie nam naliczona opłata, czasem zniechęcająco wysoka, od 5 do 12 zł. Ma to za zadanie mobilizować również seniorów do wykonywania przelewów za pośrednictwem bankowości internetowej. Korzystając z niej, nie zapłacimy za przelew w żadnym z opisanych przez nas banków. Warto więc nauczyć się jej obsługi, choć jak wiemy, nie jest to rozwiązanie dla każdego seniora. Niektóre banki proponują wsparcie nauki obsługi bankowości internetowej w swoich placówkach np. Credit Agricole, ING Bank Śląski, Santander Bank Polska. Nauka pod okiem doradcy w bezpiecznych warunkach może pójść łatwiej. Dokładne kwoty opłat za przelewy w placówce bankowej zamieszczamy poniżej oraz w zestawieniu porównawczym wszystkich kont na końcu artykułu.

Wpłata i wypłata gotówki na konto w placówce bankowej – ile kosztuje w 2022?

Co ciekawe, nasza analiza pokazuje, że w większości zaprezentowanych ofert nie zapłacimy ani za wpłatę, ani też za wypłatę gotówki w oddziale banku. To dobra wiadomość dla tradycjonalistów preferujących kontakt z doradcą w placówce.

Wypłata z bankomatu 2022 – koszt?

Opłaty za wypłatę gotówki w bankomacie zasadniczo też możemy uniknąć. Jeśli bank nie oferuje darmowej wypłaty ze wszystkich bankomatów, aby zaoszczędzić, powinniśmy wypłacać gotówkę tylko z bankomatów naszego banku lub wskazanej przez bank sieci bankomatów. Niektóre banki oferują bezpłatną wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów, jeśli spełnimy określone warunki, np. co miesiąc wpłynie określona kwota na rachunek lub gdy wykupimy pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów za stałą miesięczną opłatę, np. Santander Bank Polska.

Karta płatnicza dla seniora – standard 2022

Dziś konta bankowe idzie w parze z kartą płatniczą – zwaną też debetową. Za jej wydanie z reguły nie zapłacimy, ale już za jej posiadanie może zostać naliczona opłata. Mogłoby się wydawać, że skoro nie używam karty, to nie płacę. Jest dokładnie odwrotnie. Banki nagradzają tych klientów, którzy aktywnie korzystają z karty płatniczej. Dlaczego? Kiedy płacimy za zakupy kartą, czyli dokonujemy transakcji bezgotówkowej, sklep odprowadza niewielką opłatę za tę operację m.in. do banku. Im częściej używamy karty płatniczej, tym więcej prowizji trafia do banku, która pokrywa koszty wydania i obsługi naszej karty. Pamiętajmy, aby prawidłowo rozróżniać te transakcje. Transakcja bezgotówkowa to taka, kiedy płacisz kartą w sklepie lub e-sklepie. Wypłata gotówki z bankomatu to transakcja gotówkowa! Zatem jeśli zapłacimy kartą za zakupy określoną ilość razy w miesiącu lub na zdefiniowaną przez bank minimalną kwotę, to nie poniesiemy opłaty za używanie naszej karty.

Konto dla seniora 2022 – oferty poszczególnych banków

W rankingu „Gazety Senior” oferty kont polecanych seniorom w poszczególnych bankach prezentujemy w kolejności alfabetycznej.

Alior Bank konto dla seniora

Alior Bank podkreśla, że każdy senior może dostosować Konto Jakże Osobiste (założysz je tutaj) do swoich indywidualnych potrzeb dzięki oferowanym korzyściom. Korzyści można zmieniać w trakcie trwania umowy w zależności od potrzeb – dwie aktywne korzyści są bezpłatne, za trzecią i kolejną aktywną korzyść opłata wynosi 3,50 zł per miesiąc. Aktualnie dostępnych jest jedenaście korzyści do Konta Jakże Osobistego:

 1. Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce.
 2. Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.
 3. Bezpłatne bankomaty za granicą.
 4. Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni (do 1000 zł).
 5. Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem (1% kwoty, do 20 zł/miesiąc).
 6. Ubezpieczenie w podróży za granicą.
 7. Pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance (domowe, medyczne i samochodowe).
 8. Pakiet bezpłatnych powiadomień (30 SMS w miesiącu).
 9. Płatności kartą bez kosztów przewalutowania.
 10. Punkty dla graczy.
 11. Pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych.

Zestawienie opłat za konto dla seniora w Alior Banku:

Nazwa banku. Alior Bank
Nazwa konta. Konto Jakże Osobiste
Opłata standardowa za konto (miesięczna). 10 zł
Opłata obniżona za konto (miesięczna) przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł  jeśli w miesiącu na konto wpłynie jednorazowo min. 1500 zł
Opłata za standardowy przelew krajowy za pośrednictwem placówki bankowej na konto w innym banku. 8 zł
Opłata za przelew krajowy za pośrednictwem e-bankowości na konto w innym banku. 0 zł
Opłata za wpłatę gotówki w placówce bankowej na rachunek własny. 0 zł
Opłata za wypłatę gotówki w placówce bankowej. 0 zł
Warunki bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów, odpowiednio własnych i obcych w kraju. 0 zł za bankomaty własne, 0 zł za bankomaty obce w przypadku aktywacji korzyści do Konta Jakże Osobistego; w przeciwnym wypadku 2,5 zł
Opłata standardowa za użytkowanie karty płatniczej. 5 zł
Opłata obniżona za użytkowanie karty płatniczej przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł jeśli w miesiącu dokonamy kartą transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 300 zł

Bank Credit Agricole konto dla seniora

Bank Credit Agricole chce przyciągać klientów, mówiąc do nich prostym i zrozumiałym językiem. – Dla seniorów ważne są jasne i przejrzyste warunki korzystania z konta. Jako pierwszy bank w Polsce otrzymaliśmy certyfikat prostej polszczyzny za umowę i regulamin konta. W Polsce wiedza finansowa nie jest powszechna. Upraszczanie języka bankowego to nasza społeczna odpowiedzialność. W ten sposób przeciwdziałamy wykluczeniu. – mówi Paulina Kałuża-Lelakowska, Senior Product Manager.

W Banku Credit Agricole polecają seniorom Konto dla Ciebie. Zwraca naszą uwagę serwis CA24 SMS, czyli powiadomienia SMS-em o transakcjach i saldzie dostępnym na koncie. Inna opcja związania z poczuciem bezpieczeństwa klienta to Abonament Bezpieczna Karta – większa kontrola nad swoją kartą i wydatkami – możliwość sprawdzania salda i pobierania mini wyciągów w bankomacie, blokowania i odwoływania blokady karty, zamawiania nowego numeru PIN lub awaryjnych wypłat z karty, bez ograniczeń w miesiącu i bez opłat za pojedynczą czynność, a za jedną stałą, miesięczną opłatę.

Jeśli chcesz skorzystać z promocji i otworzyć Konto dla Ciebie, możesz wypełnić formularz na stronie banku pod tym adresem.

Bezpłatne usługi „okołokontowe” dostępne w standardowej opcji konta to:

 • karta wielowalutowa w PLN, USD, EUR, GBP,
 • usługa CASaver (zookrąglanie transakcji kartowych do wskazanej kwoty. Kwota zaokrągleń trafia na Rachunek Oszczędzam),
 • Rachunek Oszczędzam w ofercie Na Start – z oprocentowaniem 1,5% przez pierwsze 3 miesiące od otwarcia konta.

Dla starszych klientów istotny może być bezpośredni kontakt z doradcą. Bank Credit Agricole ma ponad 400 placówek. W placówkach klienci, którzy z jakichś powodów nie korzystają z bankowości elektronicznej, mogą zapoznać się z aplikacją mobilną czy serwisem CA24 eBank. Bank wciąż oferuje również „przeprowadzkę konta”, na prośbę klienta powiadomi ZUS o zmianie numeru konta, na które ma wpływać emerytura.

Zestawienie opłat za konto dla seniora w Banku Credit Agricole

Nazwa banku. Bank Credit Agricole
Nazwa konta. Konto dla Ciebie
Opłata standardowa za konto (miesięczna). 7 zł
Opłata obniżona za konto (miesięczna) przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł jeśli w miesiącu na konto wpłynie min. 1000 zł oraz zostanie dokonana min. 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub transakcja BLIK
Opłata za standardowy przelew krajowy za pośrednictwem placówki bankowej na konto w innym banku. 12 zł
Opłata za przelew krajowy za pośrednictwem e-bankowości na konto w innym banku. 0 zł
Opłata za wpłatę gotówki w placówce bankowej na rachunek własny. 0 zł
Opłata za wypłatę gotówki w placówce bankowej. 0 zł
Warunki bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów, odpowiednio własnych i obcych w kraju. 0 zł za bankomaty własne
0 zł za bankomaty obce pod warunkiem min. 1000 zł wpływu w miesiącu oraz min. 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub transakcja BLIK. W innym przypadku 6 zł
Opłata standardowa za użytkowanie karty płatniczej. 9 zł
Opłata obniżona za użytkowanie karty płatniczej przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł jeśli w miesiącu na konto wpłynie min. 1000 zł oraz zostanie dokonana min. 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub transakcja BLIK

Bank Ochrony Środowiska konto dla seniora

Bank Ochrony Środowiska polecił emerytom EKOkonto bez kosztów. Dla podróżujących seniorów istotne mogą być bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie, pobierana jest natomiast opłata za przewalutowanie w kwocie 3,00%.

Bezpłatne usługi „okołokontowe” dostępne w standardowej opcji konta to:

 • dostęp do usługi bankowości internetowej oraz mobilnej,
 • bezpłatne przelewy SEPA w bankowości internetowej (pobierana jest opłata za przewalutowanie zgodnie z kursem obowiązującym w dni dokonania transakcji).

Zestawienie opłat za konto dla seniora w Banku Ochrony Środowiska

Nazwa banku. Bank Ochrony Środowiska
Nazwa konta. EKOkonto bez kosztów
Opłata standardowa za konto (miesięczna). 6 zł
Opłata obniżona za konto (miesięczna) przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł- jeśli w miesiącu na konto wpłynie min. 1000 zł
Opłata za standardowy przelew krajowy za pośrednictwem placówki bankowej na konto w innym banku. 8 zł
Opłata za przelew krajowy za pośrednictwem e-bankowości na konto w innym banku. 0,10 zł / 0 zł opłata nie jest pobierana jeżeli Klient poda adres email i wyrazi zgodę na komunikację z banku o zmianach regulacji na adres email
Opłata za wpłatę gotówki w placówce bankowej na rachunek własny. 0 zł
Opłata za wypłatę gotówki w placówce bankowej. 0 zł
Warunki bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów, odpowiednio własnych i obcych w kraju. 0 zł za wypłaty powyżej 100 zł/ 2,50 zł za wypłaty poniżej 100 zł
Opłata standardowa za użytkowanie karty płatniczej. 7 zł
Opłata obniżona za użytkowanie karty płatniczej przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł jeśli w miesiącu dokonamy kartą transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 500 zł

Bank Pekao S.A. konto dla seniora

Bank Pekao S.A. w swoim Koncie Przekorzystnym podkreśla jego całkowicie bezpłatne prowadzenie, bezpłatną kartę już przy miesięcznych wpływach na kwotę 500 zł i przy jednej transakcji kartą, szybsze otrzymanie świadczeń emerytalno-rentowych oraz możliwość zbliżeniowych płatności do 100 zł bez podawania PIN-u.

Bezpłatne usługi „okołokontowe” dostępne w standardowej opcji konta to:

 • aplikacja PeoPay,
 • Pekao24,
 • karta,
 • konto oszczędnościowe,
 • konto walutowe.

Zestawienie opłat za konto dla seniora w Banku Pekao S.A.

Nazwa banku. Bank Pekao S.A.
Nazwa konta. Konto Przekorzystne
Opłata standardowa za konto (miesięczna). 0 zł
Opłata obniżona za konto (miesięczna) przy spełnieniu określonych warunków. nd.
Opłata za standardowy przelew krajowy za pośrednictwem placówki bankowej na konto w innym banku. 10 zł
Opłata za przelew krajowy za pośrednictwem e-bankowości na konto w innym banku. 0 zł
Opłata za wpłatę gotówki w placówce bankowej na rachunek własny. 0 zł -w urządzeniach samoobsługowych
8 zł – w kasie
Opłata za wypłatę gotówki w placówce bankowej. 0 zł – w urządzeniach samoobsługowych
8 zł – w kasie
Warunki bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów, odpowiednio własnych i obcych w kraju. 0 zł za bankomaty własne / 0 zł za 2 pierwsze wypłaty w przypadku wpływu na rachunek w miesiącu na kwotę jednorazowo min. 500 zł oraz dokonania min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą; w przeciwnym razie 2,3% min. 5 zł
Opłata standardowa za użytkowanie karty płatniczej. 4 zł
Opłata obniżona za użytkowanie karty płatniczej przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł  w przypadku wpływu w miesiącu na konto jednorazowo min. 500 zł oraz dokonania min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą

Bank Pocztowy konto dla seniora

Bank Pocztowy podkreśla, że Konto w Porządku Plus jest dedykowane osobom w wieku 65+. – Unikalną usługą Banku Pocztowego, z której chętnie korzystają seniorzy, jest dostarczenie przez listonosza gotówki pod wskazany adres posiadacza rachunku. – zachęca Joanna Moskalik, Naczelnik Wydziału Produktów Płatniczych, Depozytowych i Inwestycyjnych Banku Pocztowego. W ramach Konta w Porządku Plus istnieje możliwość dostarczenia gotówki do domu przez listonosza – opłata za tę usługę wynosi 10 zł. Może ona ulec zmiejszeniu, jeżeli w miesiącu, w którym ją pobrano, wykonaliśmy minimum jedną transakcję bezgotówkową kartą, wówczas w kolejnym miesiącu bank zwrócić nam 3 zł.

Bezpłatne usługi „okołokontowe” dostępne w standardowej opcji konta to:

 • obsługa rachunku i produktów bankowych w każdej placówce Poczty Polskiej i w placówkach banku,
 • możliwość wspierania szlachetnych inicjatyw przy wyborze karty płatniczej Mastercard® Caritas,
 • zwroty za zakupy lub atrakcyjne nagrody za transakcje kartami (programy lojalnościowe dla kart płatniczych),
 • dostęp do konta z domu przez bankowość internetową i mobilną oraz za pośrednictwem konsultantów Infolinii Banku Pocztowego lub serwisu IVR,
 • bezpłatne zakupy oraz wypłaty gotówki za pomocą aplikacji BLIK,
 • płatności i wypłaty pieniędzy zbliżeniowo opaską Mi Smart Band 6 NFC. Płatności mobilne Xiami Pay,
 • płatności zbliżeniowe telefonem Android z Google Pay,
 • płatności zbliżeniowe iPhonem, iPadem lub Apple Watchem. Apple Pay,
 • wirtualny portfel i płatności zbliżeniowe zegarkiem Garmin. Garmin Pay.

– W Banku Pocztowym zawsze przykładaliśmy szczególną wagę do obsługi seniorów. Odpowiedzialne wprowadzanie ich w świat finansów i wspieranie na każdym etapie kontaktu z bankiem właśnie tej grupy klientów traktujemy jako rodzaj misji społecznej. Nasi klienci w Koncie w Porządku Plus cenią możliwość obsługi rachunku w szerokiej sieci placówek Banku Pocztowego i Poczty Polskiej, a więc praktycznie z każdego miejsca w Polsce. – dodaje Joanna Moskalik.

Zestawienie opłat za konto dla seniora w Banku Pocztowym

Nazwa banku. Bank Pocztowy
Nazwa konta. Konto w Porządku Plus
Opłata standardowa za konto (miesięczna). 7,99 zł
Opłata obniżona za konto (miesięczna) przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł – jeśli w miesiącu na konto wpłynie świadczenie z ZUS lub zostanie wydana karta debetowa do konta
Opłata za standardowy przelew krajowy za pośrednictwem placówki bankowej na konto w innym banku. 5 zł
Opłata za przelew krajowy za pośrednictwem e-bankowości na konto w innym banku. 0 zł
Opłata za wpłatę gotówki w placówce bankowej na rachunek własny. 0 zł
Opłata za wypłatę gotówki w placówce bankowej. 0 zł
Warunki bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów, odpowiednio własnych i obcych w kraju. 0 zł za Bankomaty sieci PKO BP i Planet Casch
2 zł w pozostałych przypadkach
Opłata standardowa za użytkowanie karty płatniczej. 6,99 zł
Opłata obniżona za użytkowanie karty płatniczej przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł jeśli dokonamy transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę 300 zł w miesiącu

BNP Paribas Bank Polska konto dla seniora

Bank BNP Paribas podkreśla, że jako pierwsza instytucja finansowa na rynku w Polsce, otrzymał certyfikat jakości OK SENIOR® za wdrażanie procesu dostosowania placówek do potrzeb osób powyżej 60. roku życia w oddziałach banku. Certyfikat to dowód, że w placówkach banku klienci seniorzy 60+ są ważną grupą klientów. Dzięki współpracy z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej pracownicy banku posiadają potrzebną wiedzę i zrozumienie zagadnień istotnych w kontekście usług bankowych dla osób w dojrzałym wieku. Zainteresowanym seniorom w BNP Paribas polecają Konto Otwarte na Ciebie.

Bezpłatne usługi „okołokontowe” dostępne w standardowej opcji konta to:

 • Ubezpieczenie Cyber Pomoc w przypadku użytkowania Karty Otwartej na eŚwiat,
 • Ubezpieczenie Rezygnacja z Podróży w przypadku Karty Otwartej na Świat.

Zestawienie opłat za konto dla seniora w BNP Paribas Bank Polska

Nazwa banku. BNP Paribas Bank Polska
Nazwa konta. Konto Otwarte na Ciebie
Opłata standardowa za konto (miesięczna). 0 zł
Opłata obniżona za konto (miesięczna) przy spełnieniu określonych warunków. nd.
Opłata za standardowy przelew krajowy za pośrednictwem placówki bankowej na konto w innym banku. 12 zł
Opłata za przelew krajowy za pośrednictwem e-bankowości na konto w innym banku. 0 zł
Opłata za wpłatę gotówki w placówce bankowej na rachunek własny. 10 zł / 0 zł gdy w oddziale nie ma bankomatu lub wpłatomatu
Opłata za wypłatę gotówki w placówce bankowej. 10 ł / / 0 zł gdy w oddziale nie ma bankomatu lub wpłatomatu
Warunki bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów, odpowiednio własnych i obcych w kraju. 0 zł za bankomaty w oddziale Banku i Planet Cash / 5 zł za pozostałe bankomaty
Opłata standardowa za użytkowanie karty płatniczej. 5 zł
Opłata obniżona za użytkowanie karty płatniczej przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł jeśli dokonamy w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym pobranie opłaty co najmniej 3 transakcji bezgotówkowych tą kartą

Getin Bank konto dla seniora

– Pokolenie seniorów idzie z duchem czasu. To często ludzie aktywni, korzystający z bankowości internetowej i mobilnej. Konto Proste Zasady jest prowadzone bez opłat dla seniorów, którzy zapłacą minimum pięć razy w miesiącu kartą za zakupy. To dość prosty warunek do spełnienia. – zachęca Łukasz Malinowski, Kluczowy Ekspert w Getin Banku. – Dostęp do pieniędzy zapewnia jedna z największych sieci bankomatowych w Polsce tj. Planet Cash. – kontynuuje.

Bank zwraca uwagę seniorów na atrakcyjnie oprocentowane depozyty w złotówkach i walutach. Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla nowych i obecnych klientów.

Bezpłatne usługi „okołokontowe” dostępne w standardowej opcji konta to:

 • dostęp do bankowości internetowej i mobilnej,
 • pakiet Niezawodny, na który składa się pomoc medyczna i domowa,
 • Pomoc medyczna – w ramach pakietu można skorzystać z pomocy medycznej, w formie m.in. wizyty lekarza w domu czy też telefonicznej konsultacji lekarskiej (do 7 razy w ciągu roku),
 • pomoc domowa – usługa ta zapewnia praktyczny i szeroki dostęp do pomocy specjalistów, kiedy awarii ulegnie sprzęt AGD, RTV, IT lub urządzenie mobilne. Ubezpieczenie obejmuje również przypadki, kiedy na skutek zdarzenia losowego potrzebna jest pomoc fachowca np. ślusarza, hydraulika czy elektryka. Dodatkowo obejmuje świadczenie w razie utraty telefonu komórkowego na skutek kradzieży z włamaniem w miejscu zamieszkania. Z pomocy można skorzystać do 7 razy w ciągu roku,
 • Pakiet Niezawodny jest bezpłatny przez pierwsze 6 pełnych miesięcy po otwarciu Konta. Po tym okresie składka wynosi 6 zł miesięcznie.

Zestawienie opłat za konto dla seniora w Getin Banku

Nazwa banku. Getin Bank
Nazwa konta. Konto Proste Zasady
Opłata standardowa za konto (miesięczna). 9 zł
Opłata obniżona za konto (miesięczna) przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł jeśli w miesiącu zostanie dokonanych min. 5 transakcji kartą lub BLIK
Opłata za standardowy przelew krajowy za pośrednictwem placówki bankowej na konto w innym banku. 10 zł
Opłata za przelew krajowy za pośrednictwem e-bankowości na konto w innym banku. 0 zł
Opłata za wpłatę gotówki w placówce bankowej na rachunek własny. 0 zł za pierwszą wpłatę (każda kolejna 10 zł).
Opłata za wypłatę gotówki w placówce bankowej. 0 zł za pierwszą wypłatę (każda kolejna 10 zł).
Warunki bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów, odpowiednio własnych i obcych w kraju. 0 zł za bankomaty sieci Planet Cash / 3,5% min. 5 zł za pozostałe bankomaty
Opłata standardowa za użytkowanie karty płatniczej. 5 zł
Opłata obniżona za użytkowanie karty płatniczej przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł jeśli dokonamy w miesiącu min. 5 transakcji kartą / BLIKIEM

ING Bank Śląski konto dla seniora

ING Bank Śląski polecił seniorom dwa konta. Klientom w wieku 60-65 lat, którzy szukają rachunku wspólnego, bank proponuje Konto Komfort – ze stałą opłatą za prowadzenie i bezpłatnymi wybranymi usługami. – Klienci mogą bezpłatnie wypłacać gotówkę w punktach obsługi kasowej oraz we wszystkich bankomatach w na terenie Polski. – mówi Magdalena Ostrowska, Starszy Menedżer ds. Komunikacji. Zakładając rachunek przez stronę internetową banku, senior może skorzystać z promocji na założenie rachunku. Dodatkowo do rachunku można ustanowić dwóch pełnomocników, którzy w imieniu właścicieli mogą realizować przelewy. Pełnomocnik może także zamówić kartę dla siebie i z niej korzystać.

– Nasi specjaliści w miejscach spotkań pokazują klientom, jak łatwo korzysta się z naszej bankowości internetowej Moje ING, uczą klientów samodzielnej realizacji przelewów i obsługi naszego systemu. Jeśli klient poczuje się pewnie w samodzielnej obsłudze, to może zmienić rachunek na bezpłatne Konto Direct. Klient może zmienić rachunek Direct na Komfort i odwrotnie. – dodaje Magdalena Ostrowska. Konto Direct założymy bez opłaty za prowadzenie, ale z płatnymi wybranymi usługami.

Bezpłatne usługi „okołokontowe” dostępne w standardowej opcji konta:

 • dostęp do bankowości Internetowej Moje ING oraz aplikacji mobilnej Moje ING Mobile, w której można realizować transakcje (przelewy) oraz korzystać z innych funkcji np. planować budżet, założyć lokatę, korzystać z profilu zaufanego.

Zestawienie opłat za konto dla seniora w ING Banku Śląskim

Nazwa banku. ING Bank Śląski
Nazwa konta. Konto Komfort lub Konto Direct
Opłata standardowa za konto (miesięczna). 15 PLN – konto Komfort
0 PLN – konto Direct
Opłata obniżona za konto (miesięczna) przy spełnieniu określonych warunków. Opłata jest stała
Opłata za standardowy przelew krajowy za pośrednictwem placówki bankowej na konto w innym banku. Konto Komfort – 9 zł (0 zł – dla pierwszego przelewu krajowego w okresie miesiąca)
Konto Direct – 9 PLN
Opłata za przelew krajowy za pośrednictwem e-bankowości na konto w innym banku. 0 zł
Opłata za wpłatę gotówki w placówce bankowej na rachunek własny. 0 zł – konto Komfort
10 zł – konto Direct
Opłata za wypłatę gotówki w placówce bankowej. 0 PLN – konto Komfort
10 PLN – konto Direct
Warunki bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów, odpowiednio własnych i obcych w kraju. 0 zł – konto Komfort
0 zł konto Direct – bankomaty własne i sieci Planet Cash oraz jedna wypłata z bankomatów obcych w miesiącu; w pozostałych przypadkach 5 zł
Opłata standardowa za użytkowanie karty płatniczej. 7 zł
Opłata obniżona za użytkowanie karty płatniczej przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł jeśli w miesiącu dokonamy transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł

PKO Bank Polski konto dla seniora

– Obecnie coraz częściej również osoby starsze korzystają ze zdalnych sposobów kontaktu z bankiem. Klienci powyżej 60 roku życia mający konta w PKO Banku Polskim coraz częściej logują się do naszego serwisu transakcyjnego iPKO, korzystają z aplikacji mobilnej IKO oraz płacą bezgotówkowo. – mówi Edyta Tararuj, Dyrektor Biura w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego. Dlatego bank podkreśla, że dla seniorów może być ważny wygodny i darmowy 24/7/365 dostęp do bankowania i usług dodatkowych w serwisie internetowym iPKO oraz z aplikacji mobilnej IKO. Serwis internetowy iPKO umożliwia m.in. sprawdzenie stanu konta i historii transakcji, wykonanie przelewów, skorzystanie z usług e-urzędu, zarządzenie lokatami lub inwestycjami, zawnioskowanie o kartę do konta lub inne produkty. W PKO Banku Polskim seniorom polecają PKO Konto za Zero.

Bezpłatne usługi „okołokontowe” dostępne w standardowej opcji konta:

 • 0 zł za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów za granicą,
 • 0 zł za wypłaty BLIK ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wpłaty w bankomatach i wpłatomatach PKO,
 • 0 zł za przelewy w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji mobilnej IKO,
 • dostęp do szerokiej sieci bankomatów i placówek PKO,
 • darmowy dostęp do serwisu internetowego iPKO oraz z aplikacji mobilnej IKO,
 • karta wielowalutowa do konta.

– PKO Bank Polski to największa instytucja finansowa w Polsce z ponad 100-letnią tradycją. Nasi klienci, w tym klienci 60+, postrzegają nasz bank jako bezpieczny i nowoczesny. Duże znaczenie dla klientów ma wygoda i poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza teraz – w okresie pandemii. – dodaje Edyta Tararuj, Dyrektor Biura w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.

Zestawienie opłat za konto dla seniora w PKO Banku Polskim

Nazwa banku. PKO Bank Polski
Nazwa konta. PKO Konto za Zero
Opłata standardowa za konto (miesięczna). 0 zł
Opłata obniżona za konto (miesięczna) przy spełnieniu określonych warunków. nd.
Opłata za standardowy przelew krajowy za pośrednictwem placówki bankowej na konto w innym banku. 10 zł
Opłata za przelew krajowy za pośrednictwem e-bankowości na konto w innym banku. 0 zł
Opłata za wpłatę gotówki w placówce bankowej na rachunek własny. 10 zł
Opłata za wypłatę gotówki w placówce bankowej. 10 zł
Warunki bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów, odpowiednio własnych i obcych w kraju. 0 zł bankomaty własne
10 zł bankomaty obce
Opłata standardowa za użytkowanie karty płatniczej. 10 zł
Opłata obniżona za użytkowanie karty płatniczej przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł jeśli dokonamy w miesiącu min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub BLIKIEM

Santander Bank Polska konto dla seniora

Santander Bank Polska poleca Konto Jakie Chcę i zachęca seniorów do nauki obsługi bankowości elektronicznej i mobilnej poprzez dedykowaną akcję i podręcznik. – Seniorzy mogą liczyć na wsparcie doradców w Multikanałowym Centrum Komunikacji oraz sieci oddziałów. Cykl szkoleń #zalogujseniora wsparty narzędziami takimi jak „Podręcznik do edukacji seniora w santander internet”, który krok po kroku w prostym języku pokazuje najważniejsze funkcje serwisu. – zachęca Paweł Nowicki, lider projektu #zalogujseniora” w Santander Bank Polska.
Bank zwraca uwagę, że osoby podróżujące lub robiące zakupy w sklepach za granicą mogą korzystać z karty wielowalutowej i uniknąć opłaty za przewalutowanie. Senior ma także możliwość korzystania z automatycznego oszczędzania. Istnieje również opcja złożenia dyspozycji „zapis na wypadek śmierci” do konta, do którego klient jest jedynym właścicielem, aby bank mógł przekazać środki z konta bliskim po naszej śmierci.

Bezpłatne usługi „okołokontowe” dostępne w standardowej opcji konta:

 • przelewy natychmiastowe za 0 zł,
 • zwroty za rachunki za prąd, gaz, telefon, internet i TV do 300 zł rocznie,
 • oprocentowanie 1% na lokacie mobilnej,
 • 0 zł za pakiet bezpieczeństwa w sieci przez 12 miesięcy.

Zestawienie opłat za konto dla seniora w Santander Bank Polska

Nazwa banku. Santander Bank Polska
Nazwa konta. Konto Jakie Chcę
Opłata standardowa za konto (miesięczna). 6 zł
Opłata obniżona za konto (miesięczna) przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł jeśli w miesiącu na konto wpłynie min. 500 zł oraz zostanie dokonana min. 1 płatność kartą lub BLIK
Opłata za standardowy przelew krajowy za pośrednictwem placówki bankowej na konto w innym banku. 10 zł
Opłata za przelew krajowy za pośrednictwem e-bankowości na konto w innym banku. 0 zł
Opłata za wpłatę gotówki w placówce bankowej na rachunek własny. 0 zł
Opłata za wypłatę gotówki w placówce bankowej. 0 zł
Warunki bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów, odpowiednio własnych i obcych w kraju. 0 zł bankomaty własne
5 zł bankomaty obce – można wybrać pakiet bankomatowy za 7 zł miesięcznie i wypłacać pieniądze za 0 zł ze wszystkich bankomatów
Opłata standardowa za użytkowanie karty płatniczej. 8 zł
Opłata obniżona za użytkowanie karty płatniczej przy spełnieniu określonych warunków. 0 zł jeśli klient zapewni w miesiącu wpływ na konto, do którego została wydana karta, co najmniej 500 zł oraz wykona co najmniej 1 płatność kartą lub BLIKIEM

Porównanie opłat związanych z użytkowaniem konta dla seniora [TABELA]

Zbiorcze porównanie najważniejszych parametrów konta dla seniora 2022 dla wszystkich opisanych banków TUTAJ.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Waloryzacja emerytur 2022. Druga Waloryzacja Emerytur 2022. Zwaloryzowana 14. emerytura [TABELA NETTO]

 

Łukasz Marszałek
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds