Wielcy Nieobecni – relacja z koncertu

Wielcy Nieobecni – relacja z koncertu

W piątek 27 listopada we Wrocławskim Centrum Seniora przed całkiem sporą grupą seniorów, wypełniających salę po brzegi, wystąpił Paweł Wenderski, dwukrotny laureat programu „Szansa na Sukces”. Akompaniował mu, i to na różnych instrumentach, Mieczysław Dąbrowski, muzyk Opery Wrocławskiej.

Koncert o wymownym tytule „Wielcy nieobecni” wypełniały utwory nieżyjących już gwiazd polskiej estrady: Anny German, Violetty Villas, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Ludmiły Jakubczak, Kaliny Jędrusik, Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Agnieszki Osieckiej. Piątkowe spotkanie pokazało, że pamięć o nich, jak i muzyczne dzieła z ich repertuaru żyją cały czas. Sięgają po nie tak młodzi wykonawcy, jak główny bohater koncertu, słuchają zaś wszystkie pokolenia, a seniorzy zaś szczególnie uwielbiają i wspominają, czemu dali wyraz poprzez gromkie brawa, wspólny śpiew oraz podziw dla artystów i owacje na stojąco. Robert Pawliszko, kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora, w dowód uznania i w podzięce za wspaniały koncert i repertuar, wręczył artystom odznaki dla przyjaciół seniorów, z przewodnim motywem listka dębu.

Pełne wzruszeń, radości i muzycznych improwizacji interpretacje utworów uzupełnione zostały stosowną scenerią, w wykonaniu grupy seniorów o-CAL-eni, organizatorów wydarzenia oraz słownym komentarzem w wykonaniu liderki – Ewy Rapacz, która tak podsumowuje to wydarzenie:

Wielcy nieobecni… odeszli pozostawiając w naszej pamięci wspomnienia minionych dni.
Wspomnienia te w listopadowe popołudnie ożywili młodzi artyści, którzy wystąpili z wzruszającym programem we Wrocławskim Centrum Seniora. Piękna interpretacja piosenek znanych wykonawców ściskała za serca, wywoływała łzy wzruszenia i piękne prawdziwe uśmiechy. To nie sama interpretacja spowodowała emocje, ale osobowość artysty pełna ciepła i sympatii do odbiorców. Zachwycił nas również strój piosenkarza, frak i koszula stylizowana na rubaszkę oraz wdzięk, z jakim on to nosił. W tym miejscu muszę przytoczyć wypowiedź pana Bogusława Kaczyńskiego: „ubieram się tak z szacunku do widzów”. A w tym koncercie udział wzięli wyjątkowi widzowie. Dla takich ludzi śpiew, muzyka, organizacja wydarzenia jest satysfakcją – Ewa Rapacz.

27.11.15_WIELCY NIEOBECNI_Koncert_fot 4 Joanna Ryłko

27.11.15_WIELCY NIEOBECNI_Koncert_fot 5 Joanna Ryłko

27.11.15_WIELCY NIEOBECNI_Koncert_fot 12 Joanna Ryłko
Wysłuchała i zanotowała: Joanna Ryłko, WCS
Fot. Joanna Ryłko, WCS

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds