Wizyta w operze w czasie zarazy. Oczywiście za pośrednictwem Internetu

Wizyta w operze w czasie zarazy. Oczywiście za pośrednictwem Internetu

OPERA ONLINE. Teraz w czasie zarazy można oglądać spektakle z Wiednia, Nowego Jorku i naszych rodzimych scen. W internecie i operze wszystko jest możliwe.

By ograniczyć wychodzenie z mieszkania, w ramach akcji #zostańwdomu, teatry operowe proponują na czas pandemii oglądanie archiwalnych wystawień. Miło to ze strony ludzi kultury, którzy przecież także przeżywają trudne chwile. W operze przedstawienia są bardziej widowiskowe i skupiają wybitnych śpiewaków, tancerzy i choreografów.

Metropolitan Opera

operze

kadr ze spektaklu Carmen, MET

Muzyka nie zna granic, a tym bardziej internet. Nowojorska Metropolitan Opera uruchomiła cykl „Nightly Met Opera Streams”, w ramach którego będzie można obejrzeć powtórki przedstawień, które w ubiegłych sezonach były transmitowane do kin. Wchodzisz na stronę Metropolitan Opera link tutaj i klikasz w dolnym lewym rodu w napis Watch Now i oglądasz. We wtorek 17 marca można było zobaczyć Carmen. Spektakl jest udostępniony od godziny 0:30 przez 20 godzin. Więcej informacji co będzie można zobaczyć w następnych dniach na stronie link tutaj .

Czytaj także – rubryka Kultura

Wiener Staatsoper

Także w operze Wiener Staatsoper obejrzycie darmowe wystawienia.  Tutaj trzeba się zalogować, ale najpierw musisz utworzyć konto. Pomocny może być tłumacz Google, jak masz problem z językiem. Spektakle z Wiednia oglądamy o 19:00 lub później przez 24 godziny. Sami się przekonacie, jak wyglądają spektakle w Wiedniu i dlaczego opera cieszy się takim uznaniem. To na początku filmu. Cykl zaczyna „Złoto Renu” a późniejsze spektakle znajdziecie tutaj .

Teatr Wielki, Opera Narodowa

Także nasz Teatr Wielki udostępnia przedstawienia archiwalne na czas zarazy.  Tutaj znajdziecie wykaz przedstawień, które możecie zobaczyć bez płacenia za bilet. Szczególnie polecam balet „Mąż i żona”. Z muzyką Stanisława Moniuszki, świetny i zabawny balet „Przypowieść sarmacka” oparty na motywach Zemsty Aleksandra hrabiego Fredry.

Czas spędzony w operze dla melomanów to sama przyjemność, a tym bardziej w tak znamienitych lokalizacjach. Jeśli nigdy nie próbowaliście chodzić do opery, to może warto zacząć, to inny świat. Bajkowy i pełen dramatu.

tekst Jerzy Dudzik

Sprawdź również garść porad dla seniorów, jak powinny chronić się osoby starsze przed koronawirusem? Jak oswoić kwarantannę? Jak bezpiecznie robić zakupy w czasie pandemii? 

Seniorze, zostań w domu! Oswajamy kwarantannę, chroniąc siebie, chronię innych!

Jak bezpiecznie robić zakupy w czasie pandemii? Jak postępować z żywnością? Czy chodzić do apteki?

Jak chronić seniora przed zakażeniem koronawirusami

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds