Wizyta w operze w czasie zarazy. Oczywiście za pośrednictwem Internetu

Wizyta w operze w czasie zarazy. Oczywiście za pośrednictwem Internetu

OPERA ONLINE. Teraz w czasie zarazy można oglądać spektakle z Wiednia, Nowego Jorku i naszych rodzimych scen. W internecie i operze wszystko jest możliwe.

By ograniczyć wychodzenie z mieszkania, w ramach akcji #zostańwdomu, teatry operowe proponują na czas pandemii oglądanie archiwalnych wystawień. Miło to ze strony ludzi kultury, którzy przecież także przeżywają trudne chwile. W operze przedstawienia są bardziej widowiskowe i skupiają wybitnych śpiewaków, tancerzy i choreografów.

Metropolitan Opera

operze

kadr ze spektaklu Carmen, MET

Muzyka nie zna granic, a tym bardziej internet. Nowojorska Metropolitan Opera uruchomiła cykl „Nightly Met Opera Streams”, w ramach którego będzie można obejrzeć powtórki przedstawień, które w ubiegłych sezonach były transmitowane do kin. Wchodzisz na stronę Metropolitan Opera link tutaj i klikasz w dolnym lewym rodu w napis Watch Now i oglądasz. We wtorek 17 marca można było zobaczyć Carmen. Spektakl jest udostępniony od godziny 0:30 przez 20 godzin. Więcej informacji co będzie można zobaczyć w następnych dniach na stronie link tutaj .

Czytaj także – rubryka Kultura

Wiener Staatsoper

Także w operze Wiener Staatsoper obejrzycie darmowe wystawienia.  Tutaj trzeba się zalogować, ale najpierw musisz utworzyć konto. Pomocny może być tłumacz Google, jak masz problem z językiem. Spektakle z Wiednia oglądamy o 19:00 lub później przez 24 godziny. Sami się przekonacie, jak wyglądają spektakle w Wiedniu i dlaczego opera cieszy się takim uznaniem. To na początku filmu. Cykl zaczyna „Złoto Renu” a późniejsze spektakle znajdziecie tutaj .

Teatr Wielki, Opera Narodowa

Także nasz Teatr Wielki udostępnia przedstawienia archiwalne na czas zarazy.  Tutaj znajdziecie wykaz przedstawień, które możecie zobaczyć bez płacenia za bilet. Szczególnie polecam balet „Mąż i żona”. Z muzyką Stanisława Moniuszki, świetny i zabawny balet „Przypowieść sarmacka” oparty na motywach Zemsty Aleksandra hrabiego Fredry.

Czas spędzony w operze dla melomanów to sama przyjemność, a tym bardziej w tak znamienitych lokalizacjach. Jeśli nigdy nie próbowaliście chodzić do opery, to może warto zacząć, to inny świat. Bajkowy i pełen dramatu.

tekst Jerzy Dudzik

Sprawdź również garść porad dla seniorów, jak powinny chronić się osoby starsze przed koronawirusem? Jak oswoić kwarantannę? Jak bezpiecznie robić zakupy w czasie pandemii? 

Seniorze, zostań w domu! Oswajamy kwarantannę, chroniąc siebie, chronię innych!

Jak bezpiecznie robić zakupy w czasie pandemii? Jak postępować z żywnością? Czy chodzić do apteki?

Jak chronić seniora przed zakażeniem koronawirusami

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds