Wrocławskie Centrum Seniora działa online i telefonicznie. Oferta, programy TV i Radio, domowe treningi

Wrocławskie Centrum Seniora działa online i telefonicznie. Oferta, programy TV i Radio, domowe treningi

Ze względu na bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców miasta Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora zawiesiło spotkania stacjonarne, proponując w zamian szeroki wachlarz zajęć przez internet, udział w konkursach, programy radiowe i telewizyjne oraz stały dyżur telefoniczny.

W związku z zamknięciem Punktu Informacyjnego od 5 października we Wrocławskim Centrum Seniora i Przestrzeni Trzeciego Wieku instytucje te są do dyspozycji Seniorów pod tel.: 71 344 44 44 i 71 772 49 40 (pn.-pt. w godz. 9:00-15:00) oraz 888 999 335 (pn.-pt. w godz. 9:00-15:00). Uzyskamy tu informacje na temat oferty miasta dedykowanej seniorom, kart seniora, placówek pomocowych i harmonogramu spotkań online organizowanych w WCRS-WCS. W ramach akcji Nie Bądź Sam, mającej na celu przeciwdziałanie osamotnieniu osób starszych, działa również tel. 888 999 372 (pn.-pt. w godz. 9:00-15:00).
Drodzy Seniorzy, bardzo zależy nam na Waszym bezpieczeństwie, dlatego też prosimy Was, zostańcie w domu, nie wychodźcie, jeżeli nie musicie. Na początku roku zdaliśmy wzorowo egzamin jako społeczeństwo, dając przykład wzajemnej odpowiedzialności i solidarności. Rozmawiajcie ze swoimi bliskimi, z dziećmi, wnukami na temat rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. Dacie przykład odpowiedzialności i roztropności, tak dzisiaj potrzebnej. Życzmy sobie dużo zdrowia, dbajmy o siebie i naszych bliskich – apeluje Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.
Na stronie www.seniorzy.wroclaw.pl polecamy aktualności i praktyczne informacje zebrane w jednym miejscu. Znajdziemy tu artykuły, m.in. „Jak zadbać i zdrowie w dobie pandemii koronawirusa” przygotowany przez geriatrę dr Edytę Karasek www.seniorzy.wroclaw.pl/dbac-o-zdrowie-w-pandemii

Zajęcia online

Centrum Seniora organizuje spotkania online dla seniorów przez platformę internetową Akademii Korbank. Zapraszamy do wirtualnych spotkań z psychologiem, dietetykiem, instruktorem karate, stylistką. Mają Państwo także możliwość wspólnego zatańczenia razem z instruktorką tańca, stworzenia galerii zabawek z dawnych lat, wzięcia udziału w treningu pamięci, a także bezpłatnych konsultacji prawnych. W ramach spotkań online: Zdrowy kręgosłup i elementy karate dla seniorów (poniedziałki, środy godz. 9:00), Pokój artystyczny Jerzego Skoczylasa (poniedziałki godz. 11:00), Szczęśliwi w tańcu (wtorki i czwartki, godz. 10:00), Zdrowie od kuchni – spotkania z dietetykiem klinicznym (wtorki, godz. 11:30), Laboratorium Zabawek – projekt międzypokoleniowy (wtorki godz. 13:00), Trening pamięci (środy, godz. 11.00), Moda i uroda. Recepta na piękno (czwartki, godz. 13.30), Poradnik psychologiczny (piątki, godz. 14:00) więcej: www.seniorzy.wroclaw.pl/grafik-zajecia-online

Reklama Reklama SU Bałtyk

Porady prawne

Zapraszamy na indywidualne bezpłatne konsultacje telefoniczne w ramach poradnictwa z zakresu Ustawy o pomocy społecznej, tel. 502 765 302 (poniedziałek, środa, piątek w godz. 12:00-13:00). Osoby niesłyszące mogą się kontaktować za pomocą smsów. Konsultacje prowadzi były długoletni pracownik MOPS, specjalista pracy socjalnej Elżbieta Gorgoń. Również konsultacje prawne odbywają się telefonicznie oraz mailowo i prowadzone są przez radcę prawnego Witolda Wojsznisa, tel. 500 434 183, e-mail: wojsznis@gmail.com (poniedziałek-piątek w godz. 10:00-14:00).

Reklama Reklama PolisyTravel

Domowe treningi

Polecamy program profilaktyczno-treningowy Akademii NFZ. Eksperci pokażą, jak bezpiecznie ćwiczyć, a lekarze, fizjoterapeuta i psycholog będą towarzyszyć chętnym w dwumiesięcznej ścieżce treningowej do lepszego zdrowia. Udział może wziąć każdy, niezależnie od dotychczasowego zaangażowania sportowego czy sprawności. Filmy są prezentowane na kanale YouTube Akademia NFZ przez 8 tygodni – jeden film w każdym tygodniu na: www.akademia.nfz.gov.pl/8-tygodni-do-zdrowia

Do obejrzenia i posłuchania

Zachęcamy do słuchania audycji w Radiu Rodzina: „Radiowy Klub Seniora” (emisja w poniedziałki po godz. 14:00) oraz „Oblicza Wrocławia” (emisja w piątki o godz. 15:45). To programy radiowe realizowane z myślą o seniorach i z udziałem seniorów.
Zapraszamy także do obejrzenia nowego programu telewizyjnego „Kalejdoskop Seniora”. To nowy program informacyjno-poradnikowy, dedykowany seniorom i ich rodzinom, którzy chcą uczestniczyć w wydarzeniach w przestrzeni miejskiej. Celem programu jest dostarczenie rzetelnej informacji na temat miejskiej oferty działań prosenioralnych, aktywizacja i pokazanie możliwości twórczego spędzania czasu pandemii w domu w interesujący sposób. Nie zabraknie wywiadów, reportaży i porad specjalistów dotyczących m.in.: profilaktyki zdrowia, kultury, aktywności fizycznej, projektów lokalnych. Emisja odcinków w poniedziałki o godz. 18:45 w Telewizji Echo24. Polecamy także „Elementarz Cyfrowy” w środy o godz. 18:45 (do 4.11.). Program prowadzony jest przez Konrada Postawę, eksperta IT, w taki sposób, aby zarówno dzieci jak i osoby starsze nabyły podstawową wiedzę i umiejętności cyfrowe. Wyemitowane programy umieszczone są na www.seniorzy.wroclaw.pl/Elementarz-cyfrowy

Konkurs na portret

Liceum Ogólnokształcące nr XII we współpracy z WCRS-WCS przygotowało XV edycję konkursu „Dzieli nas pół wieku”. Tematem jest portret osoby starszej od autora o co najmniej 50 lat. W tym roku nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach. Pierwsza to portret literacki – dowolna forma literacka, praca do 4 stron druku, dzieci ze szkół podstawowych prosimy o prace pisane odręcznie. Chodzi o aktualny portret, charakterystykę, a nie biografię czy wspomnienia. Druga kategoria to fotografia – format min. 20cm x 30cm. Trzecia, to praca plastyczna wykonana dowolną techniką.
Termin nadsyłania prac do 3 listopada 2020. Regulamin konkursu i formularz dostępny na www.lo12.wroc.pl, tel. 71 798 67 38 w. 140

Festiwal Aktywności Senioralnej PandemikART

Ruszyła druga edycja festiwalu na prace seniorów dotyczące różnych obszarów aktywności, m.in. zdrowotnej, kulinarnej, artystycznej, sportowej. Szczegóły www.seniorzy.wroclaw.pl/PandemikART-2020 Konkurs trwa do 10 marca 2021 r. Zapraszamy do udziału!

Paczka dla Lwowiaka

Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. św. Jadwigi zachęca do udziału w akcji pomocy dla dzieci z Domowego Hospicjum przy Katedrze Lwowskiej, podopiecznych Domu Miłosierdzia dla Seniorów w Brzuchowicach oraz potrzebujących rodzin ze Lwowa. Do 2 grudnia do Liceum Ogólnokształcącego nr VIII przy ul. Jantarowej 5 można przynosić trwałą żywność, artykuły higieniczne, produkty do dezynfekcji i środki czystości. Osoby obdarowane zawsze dziękują za pomoc, ale z jeszcze większym wzruszeniem wspominają kartki świąteczne od wrocławian. Darowizny pieniężne można przekazywać na konto Fundacji z dopiskiem „Pomoc Lwów”:
49 1020 5242 0000 2902 0118 0504, Fundacja im. św. Jadwigi, pl. Staszica 4, 50-221 Wrocław.

Nowa siedziba Klubu Seniora

W połowie września Rada Osiedla Ołbin udostępniła swoją siedzibę przy ul. Na Szańcach 14 wraz z pełnym wyposażeniem dla Klubu Seniora działającego przy RO oraz na działania MOPS i CAL-informuje Marta Kozłowska Wiceprzewodnicząca Zarządu Osiedla Ołbin.

Drodzy Seniorzy, apelujemy zostańcie w domu i uważajcie na siebie, mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wrócić do wspólnych spotkań i realizacji projektów.

Artykuł partnerski

Jak seniorzy radzą sobie podczas pandemii? WROCŁAW

Filmy seniorów o pandemii. Rozmowy z twórcami! Link do filmów!

Korpus Wsparcia Seniorów krok po kroku. Komu pomoże – granica wieku. Numer kontaktowy

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds