Wyjątkowe pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka, które ich zaskoczą

Wyjątkowe pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka, które ich zaskoczą

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Pamiętać jednak trzeba, że babcie i dziadkowie są różni. Ważne jest zatem, aby prezent dobrać pod ich indywidualny gust. Dziadkowie często lubią nowe technologie i wszystko, co jest z nimi związane. Z kolei babcie lubią krzątać się w kuchni, gotować, piec pyszne ciasta. Wybierając wyjątkowy upominek, powinno się mieć to na uwadze. Oczywiście wybór prezentu często nie jest łatwym zadaniem. Oto kilka ciekawych propozycji.

Materiał reklamowy MediaExpert

Jak poznać preferencje babci i dziadka?

Jak wspomniano, zanim zacznie się wybierać prezent, warto wcześniej zastanowić się nad tym, co babcię i dziadka interesuje. Babcię mogą interesować kulinaria, dziadka nowe technologie, a może oboje preferują aktywny tryb życia i uprawiają jakiś sport. W dzisiejszych czasach zainteresowania seniorów mogą naprawdę zaskoczyć. Obecni seniorzy interesują się dziś nowinkami technologicznymi i pragną poznawać nowe rzeczy. Jak dowiedzieć się, jaki prezent ucieszy babcię i dziadka? Na pewno warto po prostu z nimi porozmawiać. W jej trakcie można zapytać o ich zainteresowania, hobby i o to, czego im brakuje i co mogłoby ich ucieszyć. Często okazuje się, że po takiej rozmowie od razu wiadomo, jaki upominek sprawić swojej babci i dziadkowi.

Jaki prezent dla babci?

Prezent dla babci powinien być dostosowany nie tylko do jej zainteresowań, ale i do jej wieku. Inny upominek może ucieszyć młodą babcię, a odmienny taką, która jest już w podeszłym wieku. W przypadku babci spędzającej czas już na emeryturze dobrym pomysłem na prezent może być sprzęt gospodarstwa domowego. Takie urządzenia zawsze się przydadzą, tym bardziej jeśli babcia naprawdę lubi gotować. Dziś na rynku wybór różnego rodzaju sprzętu gospodarstwa domowego jest ogromny. Uwagę na pewno warto zwrócić choćby na nowoczesne roboty kuchenne. Trafionym prezentem może być również blender, czy wyciskarka wieloowocowa. Wszystkie te urządzenia znaleźć można m.in. na stronie: https://www.mediaexpert.pl/lp,p-pomysly-na-prezent-dzien-babci-i-dziadka. W przypadku młodszej babci dobrym pomysłem może być upominek z kategorii nowych technologii. Mowa tu choćby o tablecie czy czytniku ebooków. Te drugie urządzenia to bez wątpienia trafiony prezent dla babci uwielbiającej czytać. A co łączy babcie niezależnie od wieku? Chęć dbania o swoje zdrowie i urodę. Pod tym względem można zaskoczyć babcię ogrzewaczem do stóp czy poduszką lub kocem elektrycznym. Doskonałym pomysłem może być również podarowanie masażera do karku lub do stóp.

Jaki prezent dla dziadka?

Tak jak i dla babci, tak i dla dziadka prezent nie może być przypadkowy. Dziadkowie to często majsterkowicze. Jeśli posiada się właśnie takiego dziadka, to idealnym pomysłem na prezent może okazać się właśnie sprzęt do majsterkowania. Co to może być? Wskazać można tu choćby na szlifierkę czy na wiertarko-wkrętarkę. Dobrym pomysłem może być także zestaw elektronarzędzi. Dziadkowie to dziś nierzadko również miłośnicy nowych technologii i gadżetów. W takim przypadku postawić można na nowoczesny smartfon dostosowany do potrzeb seniorów. Innym rozwiązaniem może być sprzęt audio, np. gramofon. Wspomnieć można jeszcze o aparacie fotograficznym. Niejeden dziadek lubi także wędkować. To również można wziąć pod uwagę, wybierając prezent. Idealnie sprawdzić może się wysokiej jakości zestaw wędkarski.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds