Sukces Opery Wrocławskiej w pierwszej części sezonu

Sukces Opery Wrocławskiej w pierwszej części sezonu

Ponad 10 tysięcy widzów więcej w pierwszej części sezonu Opery Wrocławskie niż w roku ubiegłym.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Wieści z Opery Wrocławskiej

Udana pierwsza część sezonu. Widzowie dopisali, bo to przecież cały ten wysiłek zespołu jest nakierowany, by widzom sprawiać przyjemność i radość. Z ostrożnym optymizmem zespół opery patrzy w przyszłość. Bez wyważania drzwi, otwarci na sugestie widowni będą kolejne miesiące. – mówił na spotkaniu z dziennikarzami dyrektor Opery Wrocławskiej, Tomasz Janczak.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

„Skrzypek na dachu”

Widzowie lubią „Skrzypka na dachu”. To dlaczego widzom nie sprawić przyjemności. Cudowna sala opery wypełnia się widzami. Będą także koncerty towarzyszące spektaklowi. To ostatnio modne w kulturze. I tak w najbliższą sobotę w samo południe koncert Trio Versatile. Muzycy są na stałe związani z orkiestrą Opery Wrocławskiej: Adam Czermak (skrzypce), Paweł Karaś (klarnet), Ashot Drnayan-Babrouski (fortepian). Jednym z muzycznych projektów zespołu jest muzyka żydowska i bałkańska. Czy taki będzie ten sobotni koncert? Przekonacie się, jak przyjdziecie. Jeszcze jest kilkanaście biletów. Musical „Skrzypek na dachu” będzie można oglądać w styczniu i lutym.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Balet

Pod kierownictwem Małgorzaty Dzierżoń wrocławski balet jest świetny. Znany włoski dyrygent Giorgio Croci wysoko ocenił wrocławski zespół. A przecież ten dyrygent prowadził spektakle na wielu scenach operowych świata. Poprowadzi i we Wrocławiu operową orkiestrę. Trwają już próby do Toski, Rycerskości wieśniaczej. Do końca sezonu będziecie mogli wybrać miedzy Giselle i Don Juanem.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Operanki i inne

To zajęcia dla dzieci. Cóż jest bardziej pasjonującego dla babci i dziadka od wprowadzania wnuków w cudowny świat muzyki i baletu. Świat pędzi coraz szybciej, ale od czasów greckich teatr zajmuje poczesne miejsce w harmonijnym rozwoju ludzkości. Patrzenie jak cudownie chłoną wiedzę wnuki, jest radością dla seniorów. Wybierajcie się do teatru i opery, by rozbudzać artystyczne zainteresowania wnucząt. Dla dzieci są także planowane przedstawienia. Będzie jeszcze wystawiana Pchła szachrajka i Yemaya — Królowa Mórz.

Spacery po operze

Wrocławska opera w prestiżowym miejscu na mapie Wrocławia, blisko pałacu królewskiego była budowana w latach 1839 – 1841 według projektu urodzonego we Wrocławiu Carla Ferdinanda Langhansa. O pożarach, remontach, obecnym wystroju wnętrza, dowiecie się podczas spaceru z przewodnikiem. Dla widzów indywidualnych spacery w niedziele.

Trzy premiery

„Manekiny”. Opera oparta na prozie Bruno Schulza napisana dla Opery Wrocławskiej w 1981 roku. Premiera 1 marca. Niektórzy melomani może jeszcze pamiętają tamten burzliwy rok. Wraca także „Włoszka w Algierze” w realizacji Waldemara Zawodzińskiego. Opera o mądrości kobiet dla tych wszystkich, którzy chcą to kojarzyć.
Dla miłośników baletu „Napoli”. 3-aktowy balet romantyczny rodem z Danii opowiadający o miłości. Dziewczyna ginie w morzu podczas sztormu, mężczyzna postanawia ją odnaleźć, mimo wszelkich przeciwności, jakie stają przed nim w postaci morskich duchów i stworów.

Tosca

Wydarzeniem muzycznym sezonu będzie wystawienie Toski 2 czerwca. Bilety sprzedały się w kilka godzin, mimo że cena w kasie wynosiła od 800 do 2000 złotych za bilet. Ile będzie u koników?
W tym dniu zaśpiewają gościnnie: Floria Tosca — Aleksandra Kurzak, Mario Cavaradossi — Roberto Alagna, i jako Baron Scarpia — Mikołaj Zalasiński. Sala opery niewielka, zatem dyrekcja ustawi na Placu Wolności ekrany i nagłośnienie by każdy będzie mógł sobie za darmo obejrzeć to wystawienie. To ogólnie praktykowany zwyczaj na świecie, że teatry operowe udostępniają wyjątkowe wydarzenia szerokiej publiczności. Spektakle operowe w Metropolitan Opera możemy oglądać w kinach na całym świecie.

21 czerwca Święto Muzyki

Koncert z balkonu opery. W tym dniu komunikacja miejska zmienia stałe trasy. Wieczorem, o 21:00 soliści Opery Wrocławskiej będą śpiewali dla wrocławian. W tym wyjątkowym dniu artyści obdarzeni talentem chcą się dzielić swoimi umiejętnościami ze wszystkimi. Stąd pomysł na ten wieczorny koncert dla wszystkich bez wyjątku. W ubiegłym roku były tłumy.

Repertuar do końca sezonu  jest już dostępny na stronie internetowej Opery. Po przejściowych trudnościach Opera Wrocławska przy wsparciu Krzysztofa Maja wraca na należne jej miejsce we wrocławskiej kulturze. Pracują intensywnie i zachwycają pomysłami i realizacją. Sprawdźcie sami. Warto.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera

Muzeum Narodowe we Wrocławiu udostępniło nową funkcję na swoim portalu [Muzeum Cyfrowe]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds