„La Chimera” romantyczna opowieść o poszukiwaniu spełnienia [w kinach od 19 stycznia]

„La Chimera” romantyczna opowieść o poszukiwaniu spełnienia [w kinach od 19 stycznia]

Alice Rohrwacher, jedna z najważniejszych włoskich reżyserek, wraca z kolejnym filmem i zabiera widza w niemalże mitologiczną odyseję. „La Chimera” nominowanej do Oscara Rohrwacher to romantyczna opowieść o poszukiwaniu spełnienia, gdzie przeszłość i teraźniejszość wzajemnie się dopełniają.

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„La Chimera”– fabuła

„La Chimera” opowiada o perypetiach grupy złodziei starożytnych grobów, którym przewodniczy młody archeolog. Kolejny w dorobku włoskiej reżyserki film jest pełną oryginalnych bohaterów, lokalnego folkloru oraz niezwykłych krajobrazów filmową baśnią. W rolach głównych  wystąpili Josh O’Connor, Isabella Rossellini oraz Alba Rohrwacher.

Każdy ponoć ma swoją Chimerę. Coś, o czym marzy, ale nie może tego zdobyć. Dla grupy drobnych złodziejaszków rabujących okoliczne groby i handlujących archeologicznymi znaleziskami to chęć szybkiego wzbogacenia się. Oznaczałaby ona wybawienie od dalszej pracy. Arthurowi (Josh O’Connor) z kolei przypomina Beniaminę. Kobietę, którą kochał i stracił.

Mężczyzna łatwo się jednak nie poddaje i postanawia rzucić wyzwanie niemożliwemu. Nawet jeżeli oznaczałoby to błąkanie się po mitycznych zaświatach. W poszukiwaniu legendarnych zakopanych drzwi, pozwalających przekroczyć mu próg innej rzeczywistości, Arthur łączy siły z rabusiami. Oferuje im swój talent do wskazywania miejsc, gdzie znajdują się starożytne skarby, w zamian za to, że będą dla niego przekopywać okolicę. Tak rozpoczyna się niezwykła, pełna magii podróż w nieznane…

Znawczyni włoskiego kina oraz krytyczka filmowa Diana Dąbrowska tak napisała o filmie: „Można wręcz powiedzieć, że bohater jest kimś na wzór mitycznego Orfeusza, poszukującego swojej Eurydyki – dosłownie – w zaświatach.”

„La Chimera” zwiastun [VIDEO]

„La Chimera” w kinach od 19 stycznia br.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Czarna komedia: „Matka siedzi z tyłu” [w kinach od 5 stycznia]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds