Zdrowy sen w każdym wieku – poznaj zalety materaców zdrowotnych

Zdrowy sen w każdym wieku – poznaj zalety materaców zdrowotnych

Zdrowy sen to czynność, o którą powinien zadbać każdy człowiek. Szczególną grupą osób są seniorzy, którzy ze względu na pojawiające się dolegliwości ze strony organizmu wymagają jak najbardziej efektywnej nocnej regeneracji organizmu. Aby cieszyć się dobrą kondycją fizyczną oraz zdrowiem, warto zadbać o jakość snu poprzez zakup materaca o właściwościach zdrowotnych. Jakie zalety posiadają tego typu podłoża?

Materiał reklamowy sennamaterace.pl

Czym są materace zdrowotne?

Zachowanie prawidłowej higieny snu jest wartością, która holistycznie wpływa na każdy aspekt życia człowieka. Brak odpowiedniej liczby godzin nocnej regeneracji, a także niekomfortowy sen doprowadza do licznych zaburzeń w pracy układów wewnętrznych. Dodatkowo, zakłócony, nieprzyjemny odpoczynek doprowadza do obniżenia samopoczucia, spadku energii, a także ciągłego uczucia niewyspania. Szacuje się, że coraz więcej osób po ukończeniu czterdziestego roku życia zaczyna zauważać problemy ze snem. Wraz z wiekiem rozwijają się schorzenia utrudniające zasypianie, a także skracające czas trwania nocnej regeneracji ustroju, dlatego warto zrobić wszystko, aby poprawić własną higienę snu. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na nią jest rodzaj podłoża wybrany do odpoczynku, czyli materac.

Dla osób odnotowujących problemy ze snem szczególnym rozwiązaniem może okazać się zakup materaca o właściwościach zdrowotnych. To doskonała opcja dla osób starszych, ale też części społeczeństwa, która dzięki zwiększeniu efektywności snu chce zwalczyć bóle kręgosłupa czy mięśni. Materac zdrowotny jest akcesorium, które zostało zaprojektowane tak, by z jego właściwości i działania korzystały osoby z problemami ortopedycznymi, bólami, ale również nieprawidłowym snem. Jego głównym zadaniem jest wpływanie na zwiększanie komfortu i bezpieczeństwa nocnego odpoczynku osobom, które potrzebują takiego działania. Gdzie szukać takich materacy? Modele najwyższej klasy, które zostały odznaczone certyfikatami potwierdzającymi ich jakość można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders. Wszystkie produkty firmy znajdują się w sklepie: https://sennamaterace.pl, który jest autoryzowanym dystrybutorem marki.

czym sa materace zdrowotne

Materac zdrowotny pomoże poprawić higienę snu

Zalety materacy zdrowotnych – co warto wiedzieć?

Efektywny sen jest ważny w każdym wieku. Szczególnie po czterdziestym roku życia warto zadbać o jakość i higienę nocnego odpoczynku, a jednym ze sposobów jest zakup podłoża o właściwościach zdrowotnych. Jakie zalety posiadają takie materace?

  • Dopasowanie powierzchni materaca do ciała osoby korzystającej z niego – to zaleta, która bez wątpienia przyczynia się do poprawy jakości snu. Wpasowanie się powierzchni podłoża do naturalnych krzywizn kręgosłupa użytkownika sprawia, że podczas snu ciało odpoczywa w najdogodniejszej pozycji, co usprawnia proces regeneracji całego organizmu.
  • Działanie przeciwodleżynowe – materace zdrowotne posiadają zdolność do zapobiegania powstawania odleżyn. W razie konieczności długotrwałego przebywania w jednej, leżącej pozycji ciało bardzo szybko odpowiada, tworząc na swojej powierzchni bolesne rany. Taka właściwość podłoża sprawia, że osoba schorowana śpi, a także regeneruje się bez obaw o stan skóry.
  • Proste utrzymanie higieny i czystości – podłoża zdrowotne czy też medyczne zazwyczaj wyposażone są w pokrowiec, który nadaje się do prania w pralce. Ochrania to wkład materaca przed wnikaniem zabrudzeń, a także wspiera zachowanie maksymalnego poziomu higieny w sypialni.
  • Właściwości antyalergiczne – z wiekiem, ale również w trakcie trwania choroby organizm jest znacznie bardziej wrażliwy na kontakt z alergenami. Podłoża zdrowotne zwykle konstruowane są w taki sposób, aby zwiększyć wewnętrzną cyrkulację powietrza. Tak zdolność sprawia, że alergeny, takie jak kurz czy roztocza nie drażnią układu immunologicznego użytkownika, zapewniając komfortowy, nieprzerywany sen.

Jaki materac zdrowotny wybrać?

W ofercie marki Hilding Anders można znaleźć materace, które wyróżniają się właśnie statusem podłoża zdrowotnego, czy też medycznego. Tego typu materace są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu komfort snu jest zoptymalizowany. Warto odwiedzić sklep: https://sennamaterace.pl/115-materace-200×200 i odnaleźć materac, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, ale również będzie odpowiadał na zwiększone wymagania osób w podeszłym wieku.

Ciekawym modelem zdrowotnym oferowanym przez markę Hilding jest model Makarena. Podłoże zostało wyróżnione otrzymaniem statusu wyrobu medycznego w klasie pierwszej. Model Makarena wykonany jest przy pomocy sprężyn Multipocket. Konstrukcja wkładu jest polecana osobom zmagającym się z wadami postawy, a także schorzeniami ze strony układu kostnego. Podłoże posiada dwie twardości, a także zostało wyposażone w pokrowiec Elips lub Merced, które charakteryzują się wysokim stopniem elastyczności.

jaki materac zdrowotny wybrać

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds