Wyleczył zaćmę w obu oczach i teraz widzi doskonale… Bez okularów!
Spis Treści
Znany polski okulista wyleczył swoją zaćmę… we własnym ośrodku! Z tej okazji opowiada o swoich odczuciach. Zdradza też kilka mało znanych, ale bardzo ważnych faktów na temat leczenia zaćmy.
Profesor Zbigniew Zagórski to wybitny chirurg okulista oraz założyciel Ośrodków Chirurgii Oka (OCHO). Zaćmę leczy od ponad 40 lat i w swojej karierze wykonał już około 20000 udanych operacji. Po wyleczeniu tysięcy pacjentów tym razem to on potrzebował pomocy – profesor ma 76 lat, a zaćma… dopadła też i jego.
Okazało się, że jeśli nie podejmie szybkiego leczenia, w prawym oku może rozwinąć się jaskra. Profesor Zagórski nie mógł sobie na to pozwolić. Nadal jest aktywnym chirurgiem i utrata wzroku byłaby dla niego tragedią.
Jego decyzja była prosta – wyleczy zaćmę w swoim ośrodku, ponieważ zna swój personel i ma do niego zaufanie. Nie miał też wątpliwości, kto powinien go leczyć: zabieg wykonał jeden z najlepszych chirurgów na świecie – profesor Yuri Takhtaev z Sankt Petersburga.
Operacja obydwu oczu trwała niecałe pół godziny i zakończyła się sukcesem, a profesor, jak to profesor… Już następnego dnia był na sali zabiegowej i doglądał pacjentów. Mimo że miał operowane oboje oczu, nie przeszkadzało mu to normalnie funkcjonować. Wszystko było w jak najlepszym porządku, brakowało tylko jego… okularów!
Okulary po operacji są zbędne, dzięki specjalnym soczewkom
Profesor Zagórski przez 30 lat musiał nosić okulary, jednak podczas zabiegu skorzystał ze specjalnych soczewek korygujących wadę wzroku. Dzięki nim teraz widzi świetnie, bez problemu czyta, może nawet prowadzić samochód w nocy, a wszystko to… bez okularów!
Soczewki te działają podobnie jak okulary progresywne, ale są wszczepione do oka – przez co noszenie okularów po zabiegu jest zbędne. Niestety tego typu soczewki są niedostępne w NFZ. Możliwość ich wszczepienia to jedna z wielu zalet leczenia zaćmy w prywatnych ośrodkach.
Po udanym zabiegu profesor przyznał, że bycie operowanym we własnym ośrodku pomogło mu jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby swoich pacjentów. Wspomniał też o ograniczonym wyborze, jaki mają pacjenci leczący się z NFZ.
Leczenie z NFZ ogranicza wybór pacjentom
Do Ośrodków Chirurgii Oka (OCHO) trafiają również pacjenci z problemami po leczeniu z NFZ. Skąd biorą się te problemy? Jest tak, ponieważ w jednych szpitalach pracują doświadczeni chirurdzy, a w innych są to lekarze o mniejszych umiejętnościach. Niestety pacjenci nie są informowani o doświadczeniu chirurga, który będzie wykonywał ich zabieg, bo NFZ nie gromadzi takich danych. Przez to pacjenci mogą narażać się na większe ryzyko komplikacji, bo nie wybierają chirurga, który wykona zabieg. Nie mają też wielkiego wpływu na termin operacji oraz rodzaj soczewek.
Inaczej jest w renomowanych, prywatnych ośrodkach. Tam wprawdzie należy zapłacić za zabieg, ale koszt można rozłożyć na raty. Leczenie odbywa się szybko, pewnie i bezpiecznie. Powikłania zdarzają się nawet najlepszym, jednak ich ryzyko jest bardzo niskie. W takich ośrodkach pracują wyłącznie doświadczeni chirurdzy, którzy wykonali już tysiące udanych zabiegów i wiedzą co robić w przypadku problemów.
Jakie są inne zalety leczenia zaćmy prywatnie? Omówmy to na przykładzie Ośrodków Chirurgii Oka (OCHO) profesora Zagórskiego
Jakie są zalety leczenia zaćmy w Ośrodku Chirurgii Oka?
● Minimalne ryzyko komplikacji (w ośrodku pracują doświadczeni chirurdzy)
● Pacjent może zrezygnować z okularów dzięki indywidualnie dobranym soczewkom korygującym (z takich soczewek skorzystał profesor Zagórski)
● To pacjent decyduje, który chirurg ma wykonać zabieg
● Metoda leczenia i typ soczewek są zawsze dobrane do potrzeb pacjenta
● Po zabiegu chirurg kontroluje gojenie się oczu i w przypadku problemów wie, jak je wyleczyć (bywa, że w niektórych szpitalach w takich sytuacjach pacjentów po prostu odsyła się bez zapewnienia dalszej pomocy)
Czas oczekiwania na zabieg w Ośrodkach Chirurgii Oka profesora Zbigniewa Zagórskiego wynosi 1-2 miesiące.
Samo leczenie jest bezbolesne, a pacjent ma pewność, że zabieg przeprowadza świetny chirurg, bo jest poinformowany o jego doświadczeniu i statystykach.
Warto też wiedzieć, że u niektórych pacjentów po zabiegu pojawia się typowa dolegliwość – tak zwane „suche oko”. Ośrodki Chirurgii Oka mają własne poradnie, które leczą, a nawet zapobiegają powstaniu tej dolegliwości.
Z zaćmą nie warto ryzykować
W przypadku zaćmy musimy znać potencjalne ryzyko i wybrać świadomie, gdzie chcemy się leczyć. Idziemy na zabieg po to, żeby znów mieć zdrowe oczy. Nie po to, żeby nadal widzieć „przez mgłę”, mieć jeszcze większe problemy ze wzrokiem i szukać pomocy u innych lekarzy. Leczenie zaćmy to inwestycja na całe życie…
Dlatego tak ważne jest, abyśmy świadomie wybrali miejsce, w którym chcemy się leczyć!
Niestety pacjenci nadal nie mają wystarczających informacji na ten temat. Dlatego profesor Zagórski oferuje im pomoc, o której sam opowiada w ramce poniżej.
Drogi czytelniku,
Nazywam się Zbigniew Zagórski i jestem chirurgiem okulistą. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości związane z leczeniem zaćmy zwróć się o darmową konsultację on-line na stronie internetowej KLIKNIJ TUTAJ, lub zadzwoń pod numer: +48 222 905 905 (opłata jak za normalne połączenie), a nasz personel bezpłatnie odpowie na Twoje pytania. Mnóstwo osób dzwoni do OCHO z pytaniami o zaćmę i inne choroby oczu, dlatego nie poddawaj się, jeśli natrafisz na zajętą linię. Po prostu próbuj dzwonić ponownie.
Dodatkowo, z okazji udanego wyleczenia zaćmy przygotowałem dla Ciebie specjalną zniżkę na badanie lub konsultację w OCHO. Przyjdź do ośrodka i w recepcji powiedz hasło: „Gazeta Senior”, a otrzymasz 10% zniżki na Twoją wizytę! Promocja trwa tylko do 31.12.2018 więc umów się wizytę już teraz, jeśli chcesz skorzystać ze zniżki.
Lista ośrodków znajduje się poniżej.
Dziękuję i życzę Ci dużo zdrowia – Profesor Zbigniew Zagórski
Lista Ośrodków Chirurgii Oka:
Kraków – ul. Solskiego 7C
Lublin – Gabinet Okulistyczny Prof. Zagórskiego, ul. Ogrodowa 6.
Lublin – ul. Spokojna 17/9
Nałęczów – al. Kasztanowa 6
Nowy Sącz – Al. Stefana Batorego 88
Rzeszów – ul. Stanisława Moniuszki 8
Zwoleń – Al. Jana Pawła II 14
- Warecka Seniorada – seniorzy z powiatu grójeckiego celebrowali swoje święto - 17 września, 2024
- Niepotrzebne LEKI? Nie wyrzucaj, oddaj do apteki! Jak bezpiecznie pozbyć się przeterminowanych leków i chronić środowisko - 16 września, 2024
- Trwa dramatyczna walka z powodzią! Ruszyła oficjalna zbiórka Fundacji Pomagam.pl dla poszkodowanych - 16 września, 2024