Wyposażenie małej kuchni – jaką zmywarkę wybrać?

Wyposażenie małej kuchni – jaką zmywarkę wybrać?

Odpowiednie wyposażenie i umeblowanie przestronnej kuchni nie sprawia zazwyczaj większego problemu. Trudności pojawiają się jednak, kiedy przy takich samych potrzebach domowników mamy do dyspozycji znacznie mniejszą przestrzeń. Czy posiadając małą kuchnię, musimy ograniczać się do minimum i rezygnować z własnego komfortu? Oczywiście – nie. Wystarczy jedynie odpowiedni dobór sprzętów oraz właściwe ich rozmieszczenie, aby móc cieszyć się pełnym komfortem użytkowania nawet niewielkiej kuchni.  

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Zmywarka w małej kuchni – dlaczego warto? 

Zmywarka jest sprzętem, który obecnie coraz dynamiczniej zyskuje na popularności. Stoją za tym dwa podstawowe walory urządzenia. Przede wszystkim zapewnia on wysoki poziom komfortu wszystkim domownikom, wyręczając ich w wykonywaniu powszechnie nielubianego obowiązku domowego, jakim jest ręczne zmywanie naczyń. Już sama ta podstawowa funkcja zmywarki przekonuje wielu. Warto jednak pamiętać także o dodatkowym atucie sprzętu, jakim jest możliwość znacznego ograniczenia zużycia wody. Nowoczesna, wydajna zmywarka, pracując znacznie skuteczniej niż nasze ręce, zużywa jednocześnie nawet do kilkunastu razy mniej wody niż ma to miejsce w przypadku klasycznego zmywania naczyń. Rachunek jest więc prosty – każdy, komu zależy zarówno na ochronie naszej planety oraz klimatu, jak i na zmniejszeniu rachunków za wodę, powinien zdecydować się na zakup zmywarki.  

Mała kuchnia i zmywarka jaki sprzęt wybrać? 

Wiele osób pozostaje w błędnym przekonaniu, iż zmywarka jest urządzeniem, na które mogą pozwolić sobie wyłącznie posiadacze dużych kuchni. Na szczęście, szeroka gama dostępnych obecnie na rynku zmywarek umożliwia skorzystanie z tego udogodnienia również tym, którzy gotują w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Kompaktowa zmywarka to zdecydowanie uzasadniony i praktyczny wybór dla posiadaczy małej kuchni. Nowoczesne i wydajne, a przy tym niewielkie urządzenie z powodzeniem spełni oczekiwania domowników. Do niewielkiej kuchni warto wybrać zmywarkę do zabudowy, którą z łatwością wpasujemy w ścianę szafek i ukryjemy pod dopasowanym do wystroju wnętrza frontem. Najpopularniejsze szerokości zmywarek to 45 oraz 60 centymetrów. Posiadając niewielką kuchnię, bezpieczniej będzie zdecydować się na węższe modele. Pamiętajmy, że mniejsza szerokość w żadnym wypadku nie oznacza niższej wydajności zmywarki. Nowoczesne urządzenia skonstruowane są bowiem tak, aby niewielkich gabarytów pomieścić możliwie największą ilość naczyń.  

Kompaktowa zmywarka marki Electrolux charakteryzuje się pojemnością na poziomie 6 kompletów, która z powodzeniem spełnia wymagania niewielkiej rodziny czy pary. Wyposażona z 6 nowoczesnych trybów mycia oraz możliwość wyboru jednego z czterech poziomów temperatury wody doskonale sprawdza się w małej kuchni, zarówno na co dzień, jak i podczas szczególnych okazji. Niewielkich rozmiarów, wydajna zmywarka stanowi nieocenioną pomoc także w czasie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, kiedy znacznie intensywniej niż zwykle korzystamy z kuchni. Dzięki urządzeniu nie musimy bowiem każdorazowo po przygotowaniu kolejnego dania martwić się o górę naczyń, które uzbierały się w tym czasie w zlewie. Umieszczając je z zmywarce, nie tylko pozbawimy się konieczności ręcznego zmywania, ale także zyskamy potrzebną przestrzeń roboczą na blacie i w okolicach zlewu.   

Niezależnie więc od metrażu kuchni zdecydowanie warto rozważyć zakup nowoczesnej i wydajnej zmywarki, która wyręczy nas w myciu naczyń, dając nam w prezencie dodatkowe minuty na inne obowiązki lub odpoczynek.  

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds