Zmywarka – parametry, na które warto zwrócić uwagę

Zmywarka – parametry, na które warto zwrócić uwagę

Zmywarka to urządzenie, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania na co dzień. To sprzęt nieodzowny dla osób zapracowanych, a także lubiących gotować – w końcu po godzinach spędzonych na pichceniu smakowitych potraw, trzeba to wszystko pozmywać.  Pytanie więc nie powinno brzmieć: czy kupić zmywarkę, ale: jaką zmywarkę wybrać? Sprzętów tego typu na rynku jest bardzo dużo – dobrze więc poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego rozwiązania. Zwłaszcza, że zwykle to inwestycja na lata – decyzja powinna być więc przemyślana.  Co wziąć pod uwagę, wybierając zmywarkę? Przyjrzyjmy się najważniejszym kwestiom!

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Najważniejszą kwestią, od której warto rozpocząć wybór nie tylko zmywarki, ale i każdego innego sprzętu do kuchni, jest określenie, czy szukamy opcji wolnostojącej, czy do zabudowy. Każdy wybór ma swoje wady i zalety, których powinniśmy być świadomi.

Dla kogo sprawdzi się konkretne rozwiązanie?

  • Zmywarka do zabudowy to idealna opcja dla osób, które projektują całą kuchnię naraz, wprowadzając się do nowego mieszkania lub planując generalny remont. Oczywiście, jeśli wcześniej mieliśmy zmywarkę do zabudowy, to logicznym jest pozostanie przy tego typu sprzęcie, wymieniając go na nowszy. Największą zaletą tego rozwiązania jest estetyka – kuchnia wygląda niezwykle elegancko. Po stronie wad – niektórzy mogą dopatrywać się trudniejszego niż przy sprzęcie wolnostojącym sterowania. W dużej mierze, to jednak kwestia przyzwyczajenia.
  • Zmywarka wolnostojąca to dobry wybór dla tych osób, którzy mają w ten sposób urządzoną kuchnię i nie planują w najbliższym czasie zmian. To również dobra propozycja dla mniejszych pomieszczeń, a także tych, którzy szukają sprzętu w rozsądnej cenie – zwykle wolnostojące są tańsze niż te do zabudowy. Oprócz ceny, jako zaletę możemy wymienić łatwe sterowanie zmywarką, do wad zaś musimy zaliczyć niższą estetykę wystroju wnętrza. Aby nieco wzmocnić ten walor, dobrze wybierać wszystkie sprzęty kuchenne w jednym kolorze, by kuchnia wyglądała możliwie spójnie.

Gdy zdecydujemy, czy wybieramy zmywarkę wolnostojącą, czy do zabudowy, czas przyjrzeć się poszczególnym parametrom urządzenia, które pomogą zdecydować, czy to właściwy dla nas model.

Dobra zmywarka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W sklepach znajdziemy prawdziwe zatrzęsienie bardzo różnych modeli zmywarek! Czym one się właściwie różnią? Dobrze wczytywać się szczegółowo w specyfikacje, by wybrać urządzenie najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Warto wziąć pod uwagę propozycje od czołowych producentów AGD, a oprócz danych technicznych, dokładnie zapoznać się z opiniami innych użytkowników.

Na co zwrócić uwagę, szukając najlepszej zmywarki?

  • Szerokość urządzenia – standardowo, wynosi ona około 60 cm, są jednak modele węższe, przeznaczone do mniejszych pomieszczeń, które pozwalają na mycie mniejszej liczby kompletów naczyń. Warto jednak rozważyć taki wybór, gdy szukamy zmywarki dla pary lub nie mamy miejsca na wstawienie większego sprzętu.
  • Klasa energetyczna – zmywarka to urządzenie, z którego często korzystamy. Dobrze więc szukać sprzętu o możliwie najwyższej klasie energetycznej w założonym przez nas budżecie.
  • Głośność pracy – ma znacznie szczególnie wtedy, gdy mamy kuchnię połączoną z salonem. W takim przypadku, dobrze zwracać uwagę na urządzenia możliwie jak najcichsze.
  • Podgrzewanie wody – ta funkcja w zmywarce przekłada się na mniejsze zużycie energii. Dobrze zwrócić uwagę, czy model, który wpadł nam w oko, taką właśnie posiada.
  • Programy zmywania – tutaj producenci oferują bardzo wiele propozycji. Dobrze zwrócić uwagę na to, czy pasują one do naszego stylu życia i korzystania ze zmywarki.

Znając kluczowe czynniki, wiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego sprzętu do kuchni. A w jakim sklepie go szukać? Każda zmywarka w MediaMarkt jest szczegółowo opisana – możemy dokładnie porównać parametry, szukając modelu najlepiej odpowiadającego naszym potrzebom!

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds