Zobaczcie małe bantengi z wrocławskiego ZOO

Zobaczcie małe bantengi z wrocławskiego ZOO

To kolejne bantengi, które przyszły na świat we Wrocławiu.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Stado w naturze

W naturze samiec ma więcej zajęcia, bo stada liczą od kilkunastu do dwudziestu, trzydziestu osobników. Oczywiście większość w stadzie żyjącym na wolności to krowy i młode. Samiec jest jeden. Wyróżnia się wielkością, wazy prawie tonę. Umaszczony na czarno z białymi wygląda groźnie. Białe akcenty na zadzie to kamuflaż. Szacuje się, że w naturze pozostało od 4000 do 8000 osobników bantengów, ale populacja wciąż maleje.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Bantengi

bantengi

młody z wrocławskiego ZOO, fot.© Jerzy Dudzik

Bantengi (Bos javanicus) występują na Bali, Jawie, w Wietnamie, Laosie, Birmie, Kambodży i Tajlandii. Zamieszkuje tereny otwarte i lasy liściaste, unika gęstej dżungli. Żywi się głównie trawą, ale także owocami, ziołami, pędami bambusa i gałązkami krzewów. Poluje się te zwierzęta dla rogów, które tak jak róg nosorożca i nasze paznokcie składa się z keratyny. Jednak trudno przekonać entuzjastów medycyny naturalnej.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Bantengi w ogrodach zoologicznych

W Europie w 14 ogrodach zoologicznych zobaczycie te ładne zwierzęta. Populację europejską tworzy 15 samców i 29 samic. We Wrocławiu młode trzymają się blisko matek, próbują już podgryzać zielona, ale jeszcze przez kilka miesięcy głównym składnikiem diety maluchów będzie mleko mamy. Wybieg bantengów znajdziecie zaraz za zebrami.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Sporo młodzieży

bantengi

samiec Zafiro, ZOO Wrocław, fot.© Jerzy Dudzik

Po wiosennych miotach i cieleniach jest sporo młodzieży do oglądania. To ciekawe jak troskliwie samice opiekują się młodymi. Przecież w zoo właściwie nic nie zagraża zwierzętom, nie ma drapieżników jak na wolności. Nie ma polowań. A jednak instynkt nakazuje nie spuszczać oka z młodego. Zobaczycie, jak rodzice uczą zachowań, zobaczycie, jak młode brykają i są uspokajane. Wystarczy chwilę postać przy wybiegu w spokoju popatrzeć na zwierzęta.

W ZOO

Przy ładnej pogodzie w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu spotkacie tłumy. Przed wejściem do Afrykarium tworzą się kolejki. Korzystniej jest kupić sobie wejściówki w internecie.   Tutaj znajdziecie instrukcję jak kupić bilet.

Pamiętajcie też o fundacji DODO, która wspomaga ochronę zwierząt w miejscu ich występowania. Czasami niewielkie kwoty i wspólny wysiłek pozwalają ocalić od zagłady całe gatunki.

Poczytaj o koralowcach.

Na koralowce nałożono areszt. Nie przywoź z wakacji zabronionych rzeczy

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds