Peeling do twarzy i nie tyko – stwórz swoją wieczorną rutynę pielęgnacyjną

Peeling do twarzy i nie tyko – stwórz swoją wieczorną rutynę pielęgnacyjną

Pielęgnacja skóry i włosów nie jest skomplikowana, ale tylko wtedy, gdy wiemy, jakich kosmetyków używać i jakich składników w nich szukać.  Niewłaściwą pielęgnacją możemy sobie jedynie zaszkodzić. A zatem jak stworzyć odpowiedni rytuał pielęgnacyjny dla skóry i włosów? Peeling, płyn micelarny, żel… Jakich kosmetyków używać i w jakiej kolejności?

  1. Peeling do twarzy: właściwości i zastosowanie
  2. Rodzaje peelingów
  3. Zadbaj o cerę i włosy po długim dniu: stwórz swój rytuał pielęgnacyjny

Zdrowa skóra i włosy to nie tylko kwestia genetyki. Dzięki prostym nawykom możemy wiele osiągnąć i doprowadzić naszą cerę i włosy do stanu, w którym będziemy z nich zadowolone. Co ważne, wcale nie musimy wydawać kroci na kosmetyki, by tak się właśnie stało.

1. Peeling do twarzy: właściwości i zastosowanie

Gdy przychodzi pora na sen, zazwyczaj jesteś tak zmęczona, że w pośpiechu myjesz twarz i niedbale nakładasz warstwę kremu… a co gorsza, bardzo często nie masz nawet siły na to, by zmyć makijaż. Znasz to? Wiele kobiet to zna. Pamiętajmy jednak, że wystarczy dosłownie kilka chwil, żeby cera odwdzięczyła się nam młodzieńczym blaskiem i zdrowym wyglądem. Zacznijmy od obalenia stereotypu – nie musimy wykonywać dziewięciu kroków, jak w pielęgnacji koreańskiej, ani kupować najdroższych kosmetyków, żeby odpowiednio zadbać o cerę. Liczy się przede wszystkim oczyszczanie, złuszczanie, tonizowanie i wartościowy krem.

Jednym z najbardziej niedocenianych produktów, które służą do pielęgnacji, jest peeling do twarzy. Warto zatem zatrzymać się przy nim na dłużej i zastanowić się, w jaki sposób z niego korzystać, by osiągnąć upragnione efekty.

Złuszczanie martwego naskórka to ważny element pielęgnacji skóry. Jeśli tego nie dopilnujemy, możemy się spodziewać, że dojdzie do zapchania porów, a w rezultacie do powstawania niedoskonałości. Peeling twarzy spłyca zmarszczki, wygładza twarz i pomaga zregenerować zewnętrzną warstwę skóry.

Peeling likwiduje zanieczyszczenia oraz usuwa martwy naskórek, otwiera ujście gruczołów łojowych i świetnie przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. Dlatego warto po niego sięgać przynajmniej raz w tygodniu, wbrew temu, co zalecają często producenci. Peelingi wykonywane zbyt często mogą podrażnić skórę.

2. Rodzaje peelingów

Wyróżniamy kilka rodzajów peelingu, o czym należy pamiętać, by uzyskać pożądany efekt. Oto one:

  • peeling drobnoziarnisty – posiada niewielkie drobinki ścierające
  • peeling gruboziarnisty – posiada większe drobiny złuszczające
  • peeling enzymatyczny – odpowiedni także dla osób o wrażliwej skórze
  • peeling mechaniczny – polega na mechanicznym usuwaniu martwego naskórka
  • peeling chemiczny – oparty na mieszaninie związków chemicznych w określonym stężeniu. Np. peeling kwasami owocowymi
Patronat medialny Patronat medialny Centralny Klub Pacjenta

3. Zadbaj o cerę i włosy po długim dniu: stwórz swój rytuał pielęgnacyjny

Jeśli chcesz osiągnąć dobre efekty przy niewielkim wysiłku, wieczorem postaw na kilka prostych kroków:

– Oczyść twarz, aby pozbyć się brudu i toksyn i przygotować ją do dalszych zabiegów. Zmyj makijaż (możesz wykorzystać płyn micelarny), a następnie użyj delikatnego środka oczyszczającego
– stonizuj skórę – ten krok pozwoli usunąć resztki zanieczyszczeń
– użyj serum, a następnie kremu. Wybierz kosmetyki, dopasowane do potrzeb swojej cery

Jeśli chcesz zadbać o włosy, w twojej łazience powinien się znaleźć łagodny szampon, odżywka i olejek zabezpieczający końce włosów. Osobom, które mają farbowane włosy, z pewnością przydadzą się płukanki do włosów. Nie zapomnij, że także skóra głowy potrzebuje peelingu.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds