10 czynników, które wpływają na żywotność baterii do aparatów słuchowych

10 czynników, które wpływają na żywotność baterii do aparatów słuchowych

Używasz aparatu słuchowego, ale przeszkadza Ci częste wymienianie baterii? Sprawdź, jakie czynniki wpływają na skrócenie czasu działania Twoich ogniw.
.
.
.
.
.


1. NIEODPOWIEDNIA TEMPERATURA
Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura sprawia, że napięcie w bateriach jest niższe. Może to skrócić ich żywotność. Najlepiej zatem przechowywać je w temperaturze pokojowej, w oryginalnym pudełku.

2. ROZMIAR BATERII
Warto wiedzieć, że pojemność baterii zależy od jej rozmiaru. Im większa bateria, tym jej okres żywotności jest dłuższy. Na rynku dostępne są 4 typy baterii: 10, 13, 312 i 675.

3. STOPIEŃ UTRATY SŁUCHU
Wraz ze wzrostem stopnia ubytku słuchu rośnie także ilość energii, która jest potrzebna do zasilenia aparatu słuchowego. Powoduje to większe obciążenie baterii, a tym samym ograniczenie czasu jej działania.

4. WILGOTNOŚĆ
Zbyt duża lub zbyt niska wilgotność powietrza zmniejsza żywotność baterii. Ważne więc, aby przechowywać je w suchym miejscu.

5. WYSOKOŚĆ
Zwiększona wysokość powoduje zmniejszenie ilości tlenu w powietrzu, a tym samym obniżenie napięcia baterii, co również wpływa na ich żywotność.

6. HAŁAS
Zbyt duża ilość głośnych dźwięków w otoczeniu powoduje szybsze wyczerpanie baterii. W takim wypadku kluczowe jest odpowiednie ustawienie aparatu słuchowego, aby zoptymalizować pobór energii.

7. ZAAWANSOWANE FUNKCJE APARATU
Dodatkowe funkcje i akcesoria aparatu słuchowego, takie jak Bluetooth czy generator szumów, mogą zwiększyć zużycie energii nawet o 300%! Warto mieć to na uwadze, wybierając model urządzenia.

8. MIESZANIE BATERII
Nie należy wkładać do aparatu słuchowego starych i nowych baterii razem, ani też używać w tym samym czasie baterii różnych producentów. Nie tylko skraca to żywotność ogniw, ale może dodatkowo wpływać na jakość działania aparatu słuchowego.

9. NOSZENIE BATERII W KIESZENI
Baterie powinny być przechowywane w oryginalnym lub specjalnym opakowaniu i w żadnym razie nie mogą być noszone luzem w kieszeni, w towarzystwie monet czy kluczy. Przedmioty te mogą spowodować zwarcie baterii, ich wyciek lub pęknięcie.

10. DOPASUJ ODPOWIEDNIE BATERIE
Kluczową cechą związaną z żywotnością baterii jest ich jakość. Warto zatem wybrać je mądrze. Jak to zrobić? Wystarczy zarejestrować się na stronie www.baterie-sluchowe.pl i pobrać bezpłatny zestaw testowy baterii Rayovac.
Dodatkowo można wziąć udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest dofinansowanie zakupu aparatu słuchowego wraz z rocznym zapasem dopasowanych do urządzenia baterii. Akcja trwa tylko do 29 lutego 2016.

Partnerem akcji jest marka Rayovac – producent wysokiej jakości, specjalistycznych baterii do aparatów słuchowych oraz VARTA – producent innowacyjnych, najwyższej jakości produktów z sektora baterii, akumulatorków, ładowarek i latarek.

04600945416 - Kopia

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds