Wrocławskie Centrum Seniora Angel Care ma już rok!

142 osoby przebadane bezpłatnie w Klinice Pamięci, 285 członków Klubu Seniora, 55 tys. godzin terapii, zajęć i warsztatów. Podczas wtorkowej konferencji prasowej podsumowano rok działalności Centrum Seniora Angel Care. Ogłoszono także nowe formy opieki – pobyty wakacyjne i warsztaty grupowe. Więcej o centrum można się dowiedzieć już w sobotę, 10 czerwca podczas Dnia Otwartego dla rodzin i seniorów, w ramach którego będzie m.in. możliwość przymierzenia kombinezonu geriatrycznego dostępnego podczas wykładu „Empatia ćwiczona na własnej skórze – zrozumienie potrzeb i zachowania osób starszych”.

Klub Seniora Angel Care_Wloczkerki

Rok temu we Wrocławiu otwarto Angel Care – pierwsze w Polsce kompleksowe centrum opieki nad osobami starszymi. Obecnie mieszka w nim ponad 100 seniorów. W sumie mają 7970 lat – najmłodszy 46, a najstarszy 96. Ośrodek korzysta z wzorców opieki sprawdzonych w krajach zachodnich (między innymi indywidualnych programów terapii i aktywizacji). Jak ten model przyjął się na polskim rynku? – Angel Care rozwija się zgodnie z naszymi założeniami. Łącznie z rekonwalescencjami i pobytami czasowymi przebywało u nas dotychczas 267 osób, a nasi pacjenci spędzili na terapiach, warsztatach, zajęciach ponad 55 tysięcy godzin. Te liczby potwierdzają, że polski rynek jest już gotowy na kompleksową opiekę o wysokim standardzie – ocenia Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

W Angel Care mogą mieszkać zarówno samodzielni seniorzy, jak i osoby wymagające pomocy na co dzień, w tym chorujące na demencję. W praktyce ośrodek jest podzielony na niezależne części, a każda z nich spełnia określoną funkcję: mieszkania dla aktywnych seniorów z usługami i opieką medyczną, Dom Opieki (korzystają z niego osoby, które wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu), Centrum Chorób Demencyjnych (tu opiekę znajdują osoby starsze z demencją oraz chorobą Alzheimera). Angel Care oferuje też usługi opiekuńcze realizowane w zmniejszonym zakresie czasowym – pobyty czasowe, rekonwalescencyjne oraz rehabilitacyjne.

Fundacja Angel Care

Częścią struktury centrum seniora jest Fundacja Angel Care. Czerpie ona z doświadczeń międzynarodowego zespołu specjalistów oraz konsultantów, którzy działają w wielu europejskich i światowych ośrodkach. W jej ramach działają: Klinika Pamięci, Klub Seniora oraz Centrum Wolontariatu. Celem uruchomionej w grudniu Kliniki Pamięci jest diagnozowanie chorób demencyjnych na jak najwcześniejszym etapie, a także edukowanie w zakresie profilaktyki. Na bezpłatne badania przesiewowe i konsultacje ze specjalistami może się zgłosić każdy, przede wszystkim jednak program skierowany jest do osób po 65. roku życia. Dotychczas z Kliniki Pamięci skorzystało 142 osób, a u ok 30% z nich stwierdzono konieczność dalszego leczenia. Na konsultacje czeka też 226 kolejnych osób.  – Często słyszymy, że brakuje takich miejsc, jak Klinika Pamięci. Tymczasem im wcześniej uda się zdiagnozować choroby demencyjne, tym większe są możliwości, by zahamować utratę pamięci – mówi dr Patryk Piotrowski, neuropsychiatra, ekspert AngelCare. Do Kliniki Pamięci można zapisywać się pod numerem telefonu 71 306 90 30 albo osobiście.

Na stałe do kalendarza Wrocławia wpisały się już spotkania w ramach Klubu Seniora. To cykl bezpłatnych, zajęć i spotkań dla seniorów, w tym ćwiczenia fizyczne, trening umysłu, warsztaty artystyczne, wieczorki taneczne, wykłady czy kluby zainteresowań. W spotkaniach może uczestniczyć każdy. – Poprzez Klub Seniora otwieramy Angel Care na lokalną społeczność. W tym przypadku nasza oferta również dobrze odpowiada potrzebom seniorów. Pokazuje to ogromne zainteresowanie, z jakim spotkał się nasz Klub Seniora. Należy do niego już 285 osób, które dotychczas wzięły udział w 6 tys. godzin zajęć i warsztatów – mówi Michał Kowalski. Zapisy odbywają się w recepcji Angel Care lub pod numerem telefonu 506 919 332 (w godz. 8.00 do 20.00). Ośrodek podejmuje również współpracę z wolontariuszami indywidualnymi oraz organizacjami i stowarzyszeniami. Wolontariusze swoją aktywność wykazują zarówno w Domu Opieki jak i Klubie Seniora.

Angel Care_podsumowanie roku dzialalnosci_konferencja prasowa

Zdjęcie z konferencji prasowej – od lewej: dr Małgorzata Pędzik, geriatra Angel Care, Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care, Danuta Neuman, dyrektor ds. pielęgniarstwa, dr Patryk Piotrowski, psychogeriatra Angel Care.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds