Aplikacje dla cyfrowych debiutantów. Bezpłatny, otwarty kurs online dedykowany seniorom

Aplikacje dla cyfrowych debiutantów. Bezpłatny, otwarty kurs online dedykowany seniorom

To zajęcia przygotowane specjalnie dla osób dorosłych, które chcą poznać nowe technologie lub pogłębić dotychczasową wiedzę. W czasie epidemii realizowane są przez Internet, w formule otwartej – dostępne dla każdego, bezpłatne, bez potrzeby dodatkowej rejestracji. Od 7 grudnia ruszył nowy, już trzeci cykl – Aplikacje dla cyfrowych debiutantów.

Od marca 2020 roku odbyło się już ponad 20 spotkań w ramach ścieżki edukacyjnej cyfrowych debiutantów. Zajęcia zgromadziły grupę stałych kursantów, do których systematycznie dołączają kolejne osoby. Tematyka zajęć jest skupiona wokół jednego rodzaju technologii, którą dokładnie poznajemy, opisujemy i staramy się zrozumieć. Omawiamy historię Internetu i wyszukiwarek internetowych, możliwości usług oferowanych online, w tym zakupy przez Internet, a także przedstawiamy, w jaki sposób można załatwiać codzienne sprawy obywatelskie poprzez ePUAP i profil zaufany.

Kurs od 7 grudnia

Popularność dotychczasowych cyklów na temat smartfona i komputera okazała się na tyle duża, że postanowiono rozpocząć zajęcia z nowego obszaru – aplikacji internetowych. Zajęcia online w ramach cyklu „Aplikacje dla cyfrowych debiutantów” rozpoczną się już 7 grudnia. Tematyka kursu będzie obejmować najbardziej popularne, a jednocześnie najbardziej praktyczne aplikacje na smartfon i komputer. Zajęcia rozpoczną się od wytłumaczenia, jak działają i jakie funkcjonalności oferują aplikacje takie, jak Zoom, WhatsUp czy poczta Gmail. Następnie, już po nowym roku kursanci poznają aplikacje, które pomagają w codziennym życiu i są po prostu praktyczne – takie, które pomagają ćwiczyć pamięć, odnaleźć się w przestrzeni (geolokalizacja i mapy), planować czas (kalendarz, planer), zamawiać jedzenie, robić zdjęcia.
– Zapraszam już nie tylko osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z technologią, ale również i te, które chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie – zachęca Tomasz Piątek, edukator prowadzący zajęcia dla cyfrowych debiutantów.

Reklama Reklama PolisyTravel

Jak dołączyć do zajęć

Dostęp do warsztatów będzie możliwy poprzez profil Centralnego Domu Technologii na Facebooku, gdzie co tydzień udostępniany jest link do kolejnych zajęć. Po każdym spotkaniu nagranie z niego jest zamieszczane na kanele YouTube Centralnego Domu Technologii. Dzięki temu wszystkie zajęcia są na wyciągnięcie ręki, a ogólnodostępna oferta edukacyjna skierowana do seniorów ciągle się poszerza i zdobywa nowych odbiorców.
Zachęcamy do wchodzenia na stronę internetową Centralnego Domu Technologii www.cdt.pl oraz na kanały komunikacji w mediach społecznościowych, gdzie znajdują się wciąż aktualizowane informacje na temat oferty CDT oraz zaproszenia na wydarzenia edukacyjne i społecznościowe.
Zajęcia dla cyfrowych debiutantów to wynik współpracy Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej, wspieranej merytorycznie przez zespół Centralnego Domu Technologii.

Może Cię również zainteresować:

Bezpłatny kurs internetowy. Smartfon dla cyfrowych debiutantów

Chcesz pomóc osobom starszym w obsłudze komputera? Zgłoś się:

Do pomocy seniorom dołącza #CyfrowyWolontariusz! Co to takiego?

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds