Uszyte sercem „jaśki” dla seniorów!

Uszyte sercem „jaśki” dla seniorów!

Seniorzy w Szczecinie szyją „jaśki” dla osób starszych oraz pensjonariuszy Domów Opieki Społecznej w mieście, jak i w regionie. W Świnoujściu najbardziej potrzebujący oraz seniorzy otrzymają paczki z produktami świątecznymi.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Najstarsi mieszkańcy Szczecina chcąc obdarować prezentami seniorów w Szczecinie i w Regionie zaproponowali uszycie tzw. „jaśków” jako symbolu pamięci, życzliwości oraz wsparcia dla osób starszych w tym trudnym czasie. Akcja szycia jaśków to nie tylko chęć przygotowania podarunku świątecznego jest to też forma aktywności ruchowej i zawodowej dla osób starszych, którzy nie mają możliwości skorzystania z zajęć w klubach seniora lub na Uniwersytetach Trzeciego Wieku – ponieważ z powodów epidemiologicznych są zamknięte. Jak zapewniają pomysłodawcy z Centrum Seniora w Szczecinie inicjatywa, która jest już kolejną akcją świąteczną daje szanse zaspokojenia potrzeb oraz możliwość wykorzystania doświadczenia życiowego jak też umiejętności seniorów. Jest to również możliwość rozwijania zainteresowań oraz pasji. Jest to też gest zwykłej życzliwości.
Materiały do przygotowania poduszek zostały pozyskane od seniorów, przyjaciół Centrum Seniora, osób prywatnych jak też z Unity Line Biuro Podróży. Maszyna do szycia została sfinansowana przez firmę Amazon. Uszyte poduszeczki zostaną ozonowane i w bezpieczny sposób przekazane na ręce pracowników Domów Pomocy Społecznej w Szczecinie oraz w regionie.

Paczki dla seniorów w Świnoujściu

Miłą niespodziankę przygotowali samorządowcy ze Świnoujścia dla ludzi starszych oraz tych, którzy potrzebują pomocy. W mieście przygotowano kilkaset paczek z produktami świątecznymi, które przy pomocy wolontariuszy, harcerzy oraz pracowników MOPR-u zostaną dostarczone wszystkim potrzebującym a szczególnie seniorom. Niestety, pandemia spowodowała, że nie odbędzie się tradycyjne świąteczne spotkanie przy choince w centrum miasta. Paczki z produktami dotrą przy pomocy wolontariuszy.

Może Cię zainteresować:

Korpus Wsparcia Seniorów krok po kroku. Komu pomoże – granica wieku. Numer kontaktowy

Do pomocy seniorom dołącza #CyfrowyWolontariusz! Co to takiego?

Andrzej Wiśniewski
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds