Bezpłatna aplikacja dla cukrzyków

Bezpłatna aplikacja dla cukrzyków

Bezpłatna aplikacja dla cukrzyków FreeStyle LibreLink jest już dostępna w Polsce dla użytkowników smartfonów, działających na systemach Android oraz telefonów iPhone.

Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem, które jest związane z zaburzeniem przemiany węglowodanów (cukrów) w organizmie. Choroba dotyka coraz większej części populacji, a ryzyko zachorowania rośnie wraz z wiekiem.
– Cukrzyca to choroba która nie daje o sobie zapomnieć 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Przy każdym posiłku, przy każdym wysiłku fizycznym, zmianie stanu zdrowia, przed podaniem leków/insuliny i w wielu innych sytuacjach życiowych pacjent musi pamiętać o tym, że choruje, a jego decyzje oparte być muszą o poziom glikemii. Wymaga to kilku, a nierzadko nawet kilkunastu pomiarów poziomu cukru na dobę. Każdy pomiar wymaga właściwej interpretacji. Dlatego istnieje duża potrzeba zapewnienia chorym na cukrzycę wygodnych i odpowiednich cyfrowych narzędzi, takich jak aplikacje mobilne, które będą dostarczały im rzeczowych i spersonalizowanych informacji, jakich potrzebują do efektywnej, codziennej kontroli cukrzycy – mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Klupa, Kierownik Pracowni Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych przy Katedrze Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.

Bezpłatna aplikacja dla cukrzyków

System FreeStyle Libre firmy Abbott zmienia sposób, w jaki chorzy na cukrzycę mierzą poziom glukozy. Wartość stężenia glukozy we krwi odczytywana jest za pomocą sensora, co eliminuje konieczność każdorazowego nakłuwania opuszka palca. Sensor można nosić na zewnętrznej stronie ramienia nawet przez 14 dni. Chorzy na cukrzycę, którzy korzystają z systemu FreeStyle® Libre, mogą teraz pobrać aplikacje FreeStyle LibreLink i czytnik (służący do odczytywania wartości stężenia glukozy we krwi) zastąpić smartfonem.
– W firmie Abbott koncentrujemy się na tym, aby pomagać chorym na cukrzycę uwolnić się od codziennych uciążliwości związanych z kontrolą ich choroby. Aplikacja FreeStyle LibreLink jest cyfrowym narzędziem zdrowotnym, które udostępnia dane glikemiczne bezpośrednio na smartfonie, gromadząc wszystko w jednym miejscu. Jest to kolejny krok naprzód na naszej drodze mającej uczynić monitorowanie stężenia glukozy we krwi harmonijną częścią codziennego życia pacjentów, by mogli oni wieść pełniejsze i szczęśliwsze życie – mówi Steve Scott, Wiceprezes działu, Technical Operations, Diabetes Care, Abbott.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds