Centrum seniora Angel Care już działa – zobacz je od środka

Centrum seniora Angel Care już działa – zobacz je od środka

17 miesięcy prac przy renowacji dawnego szpitala i budowie nowego obiektu. Podział na trzy niezależne części, gwarantujący kompleksowość opieki i rehabilitacji – od dogoterapii po arteterapię. Docelowo 150 pracowników zapewniających opiekę 250 mieszkańcom. Centrum seniora Angel Care we Wrocławiu już działa. Jak funkcjonuje gotowy ośrodek?

 

Angel Care powstało w budynkach po dawnym szpitalu. Pierwszy został wzniesiony pod koniec XIX wieku, a drugi dobudowany w latach 30-tych XX wieku. W ciągu 17 miesięcy budynki przeszły generalny remont i przystosowane zostały do nowej funkcji. Charakter architektury został zachowany, budynku odzyskały historyczne piękno, a obok zostało dobudowane skrzydło administracyjne. Na dziedzińcu powstał zielony ogród, odseparowane od ulicy miejsce spacerów i relaksu. Całość tworzy kompleks Angel Care. W ośrodek zainwestowała grupa deweloperska Angel Poland Group realizująca we Wrocławiu także multifunkcyjny kompleks OVO Wrocław
Otworzyliśmy we Wrocławiu nowoczesne i zaspokajające wszelkie potrzeby seniorów centrum. To prawdopodobnie pierwszy tak kompleksowy ośrodek w Polsce – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestor Angel Care. – Priorytetem jest dla nas zapewnienie bezpieczeństwa, profesjonalnej opieki oraz aktywizacja fizyczna, społeczna i intelektualna. To czynniki, które sprawiają, że poprawia się jakość życia.

Centrum Angel Care jest podzielone na niezależne części, a każda z nich spełnia określoną funkcję.

Apartamenty dla seniorów z usługami i opieką medyczną – przeznaczone są dla seniorów, którzy w miarę swoich możliwości chcą pozostać niezależni, a jednocześnie mieć zapewnione bezpieczeństwo
i opiekę medyczną, a także łatwy dostęp do aktywności wzbogacających codzienne życie.
Dom Opieki – korzystają z niego osoby, które wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu.
Centrum Chorób Demencyjnych – tu opiekę znajdą osoby starsze z demencją oraz chorobą Alzheimera.
Dodatkowo Angel Care oferuje usługi opiekuńcze realizowane w zmniejszonym zakresie czasowym oraz w domu osoby starszej. Opieka dzienna, kiedy seniorzy spędzają w Angel Care kilka godzin w ciągu dnia, oraz opieka domowa skierowana do osób, które wymagają pomocy w funkcjonowaniu, ale wolą pozostać we własnym domu.
Przewidzieliśmy usługi dla seniorów na każdym z etapów starzenia się i realizujemy je tak, aby w miarę możliwości zawsze przynosić ulgę i wzbogacać życie. Jak pokazuje przykład Angel Care, zapotrzebowanie na taką spersonalizowaną opiekę jest w Polsce ogromne – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Angel Care fizjoterapia

Fizjoterapeuta w zielonym uniformie

Do centrum seniora Angel Care wprowadziło się już kilkudziesięciu mieszkańców. Obecnie czuwa nad nimi pięćdziesięcioosobowy personel, który łatwo rozpoznać za sprawą różnokolorowych uniformów. Lekarze ubrani są tradycyjnie na biało, pielęgniarki noszą fioletowe uniformy, opiekunowie niebieskie, a rehabilitanci oraz terapeuci zajęciowi zielone. Dzięki temu mieszkańcy mogą poczuć się pewnie i bezpiecznie, a także wiedzą, u kogo znajdą wsparcie.

 

Trzy w jednym

Apartamenty dla seniorów z opieką medyczną to pierwsza tego typu usługa w kraju. Przeznaczone są na wynajem, ale można je traktować jako swój własny dom. Jednak w odróżnieniu od domu czy mieszkania, apartament Angel Care ma wszelkie udogodnienia dla osoby starszej, a mieszkaniec może w każdej chwili liczyć na opiekę medyczną oraz dostęp do wielu wzbogacających życie aktywności – zarówno fizycznych, jak też intelektualnych czy społecznych.

Ron Ben Shahar

Ron Ben Shahar – partner Angel Poland Group, inwestor Angel Care

Wynajmując apartament, osoba starsza pozostaje niezależna, może dowolnie planować dzień, a jednocześnie wie, że może liczyć na dyskretną opiekę i wsparcie naszego personelu. W Angel Care seniorzy mają gwarancję bezpieczeństwa, odczują ulgę w wykonywaniu codziennych obowiązków, a dodatkowo mogą spędzać czas wśród osób w podobnym wieku i z podobnymi zainteresowaniami – mówi Ron Ben Shahar. – Zapewniamy optymalne warunki do tego, aby szczęśliwie się starzeć.
Apartament chroniony jednoosobowy to koszt od 3,6 tys. zł miesięcznie, dwuosobowy: od 4,8 tys. zł – takie mieszkanie może na przykład wynająć małżeństwo lub inne bliskie sobie osoby.
Dom Opieki to największa część centrum seniora Angel Care. Przeznaczony jest dla osób, które wymagają stałej opieki medycznej i profesjonalnej pomocy podczas wykonywania codziennych czynności. Opieka jest dopasowana do indywidualnych potrzeb seniorów.
Profesjonalna opieka medyczna, dostrzeganie i reagowanie na choroby współistniejące pomaga w zapobieganiu rozwojowi choroby, a także w złagodzeniu ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu – mówi prof. Michael Davidson, ceniony w świecie psychogeriatra, współzałożyciel Angel Care. Mieszkańcy Domu Opieki mogą liczyć na złagodzenie dolegliwości, a ich rodziny, poprzez zapewnienie opieki na najwyższym poziomie, otrzymują gwarancję spokoju.

Terapia z psem
Angel Care zapewnia opiekę specjalistów, w tym geriatrów, fizjoterapeutów i dietetyków a także oferuje wsparcie neurologa, psychiatry i specjalisty chorób wewnętrznych. Organizuje także terapię w celu podniesienia komfortu życia, przezwyciężania ograniczeń, przedłużania okresu pozostawania w sprawności.

Dogoterapia

Dogoterapia w Angel Care – na zdjęciu psia bohaterka Zosia z Lindą Matus red. naczelną Gazety Senior

Wśród wielu aktywności i programów terapeutycznych znajduje się: dogoterapia – terapii towarzyszy prowadzony przez terapeutę specjalnie wyszkolony pies, który wzmacnia efekt rehabilitacji; gimnastyka umysłu – polega na ćwiczeniu pamięci, zajęcia wpływają na poprawę sprawności społecznej; arteterapia i muzykoterapia – różne formy zajęć artystyczno-manualnych, np. wyklejanie, przygotowywanie kompozycji kwiatowych, decoupage.

W ramach Domu Opieki działa Centrum Chorób Demencyjnych, które zapewnia specjalistyczne usługi geriatryczne oraz wsparcie dla osób z chorobą Alzheimera i innymi chorobami demencyjnymi.

Cena za miejsce w Domu Opieki to 4,5 tys. zł/ mies. Dotychczas zarezerwowano połowę miejsc w Domu Opieki Angel Care.
Angel Care to środowisko przystosowane do potrzeb oraz możliwości osób starszych. Ośrodek jest pozbawiony barier architektonicznych. Brakuje tu progów, pomieszczenia wyposażone są w uchwyty, które ułatwiają poruszanie się, a korytarze oraz futryny drzwiowe są szerokie.
Osoby starsze mają dostęp do wielu przestrzeni wspólnych, pokojów spotkań, sali fitness, fizjoterapii, zielonego ogrodu na dziedzińcu Angel Care – cichej enklawy na świeżym powietrzu, miejsca spacerów, spotkań, a nawet gry w petankę, czyli popularne wśród osób starszych bule.
Inwestorem Angel Care jest spółka MD Nursing, prowadząca centra dla seniorów w Europie, oraz Angel Poland Group, która posiada doświadczenie w rewitalizacji dawnych zabudowań oraz budowie nieruchomości z segmentu premium, także wyjątkowo luksusowych apartamentów. Grupa zrealizowała w stolicy Dolnego Śląska hotel The Granary i jest współinwestorem wielofunkcyjnego kompleksu OVO Wrocław oraz apartamentów Angel River.

 

Angel Care Wrocław w liczbach
3 – na tyle części podzielone jest centrum seniora Angel Care, każda pełni określoną funkcję
48 – tyle Apartamentów dla seniorów znajduje się w centrum
250 – około tylu miejsc dostępnych jest w centrum
17 – tyle miesięcy trwała realizacja
50 – milionów złotych to wartość inwestycji Angel Care we Wrocławiu
0 – progów znajdziemy w Angel Care
2 – tyle kilometrów mieszkańcy Angel Care mają do wrocławskiego Rynku
50% – to poziom rezerwacji miejsc w Domu Opieki

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds