Chór Seniora zaśpiewał z Dawidem Podsiadło [PRZED i PO TOUR]

Chór Seniora zaśpiewał z Dawidem Podsiadło [PRZED i PO TOUR]

Trwa wiosenna akustyczna trasa Dawida Podsiadło „Przed i Po Tour”. Artysta, zapraszając widzów na koncerty, mówił „Zaczęliśmy tęsknić za bardziej kameralnymi spotkaniami, wiecie, że ukochaliśmy straszliwie Leśną Muzykę i chcielibyśmy wrócić do Was w podobnym wydaniu. Na siedząco, bardziej intymnie. Bardziej akustycznie niż skacząc. Zagramy taką niewielką niespodziankową trasę. Nazywa się Przed i Po. 

Jedną z tych niespodzianek okazał się występ seniorów.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Wrocławski Chór Seniora i Dawid Podsiadło

Występ Wrocławskiego Chóru Seniora w ramach trasy Dawida Podsiadło „PRZED i PO TOUR” aż do ostatnich chwil pozostał tajemnicą. Nie lada niespodziankę sprawiono ponad 4500 tysięcznej publiczności, zgromadzonej w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Trzydziestoosobowa senioralna grupa wokalna wspólnie z Dawidem Podsiadło wykonała dwa utwory artysty: „Szarość i róż” oraz „Nieznajomy”, otrzymując każdorazowo kilkuminutowe i wzruszające owacje na stojąco. Wspólne występy odbyły się w dniach 18-20 marca br. Brawo Dawid! Brawo Seniorzy!

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Wrocławski Chór Seniora

Wrocławski Chór Seniora to obecnie największy tego typu zespół wokalny w Polsce liczący ponad 70 czynnych chórzystów. Został on założony w 2016 roku z inicjatywy animatora i menedżera kultury Macieja Michałkowskiego. Dyrekcję artystyczną nad zespołem sprawuje śpiewak operowy Tomasz Maleszewski. Wrocławski Chór Seniora Początkowo działał przy Teatrze Scena Kamienica we Wrocławiu, a od 2022 roku funkcjonuje pod auspicjami Stowarzyszenia Operetka Wrocławska, które realizuje zadanie publiczne Gminy Wrocław „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023”.

Chór może pochwalić się wieloma sukcesami i zdobytymi trofeami, np. podczas Wrocławskich Przeglądów Amatorskich Chórów Senioralnych, udziałem w spektaklach „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza w Teatrze Scena Kamienica.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Jak dołączyć do Wrocławskiego Chóru Seniora?

Systematyczna praca zespołu oraz próby odbywają się w Przestrzeni Trzeciego Wieku we Wrocławiu (pl. Solidarności 1/3/5, Wrocław, tel. 739 194 102). Nabór do chóru pozostaje otwarty. W planach artystycznych Wrocławskiego Chóru Seniora jest poszerzenie repertuaru o gatunek operetkowy, a także wielkie wydarzenie, jakim będzie wydanie pierwszego albumu płytowego.

Źródło: Informacja prasowa


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Nasz człowiek w The Voice Senior – Andrzej Wiśniewski [Rozmowa]

„The Voice Senior” wszystko, co chcesz wiedzieć o udziale w show. Zdradza Andrzej Wiśniewski, uczestnik 4 edycji [VIDEO i relacja ZZA KULIS]

Kwartet wokalny „Lepiej późno niż wcale”, czyli emerytura w stylu swing. Finaliści The Voice Senior

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds