We Wrocławiu 43 Przegląd Piosenki Aktorskiej i wiosna

We Wrocławiu 43 Przegląd Piosenki Aktorskiej i wiosna

Jak zwykle o tej porze roku wielka muzyczno teatralna impreza. 43 Przegląd Piosenki Aktorskiej. I będą rozdawane słynne Tukany.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Biletów brak

Bilety już właściwie zostały sprzedane. Zostało zaledwie kilka na wydarzenia OFF. Każdy jednak może zajrzeć na chwile do Capitolu i otrzeć się o wschodzące gwiazdy sceny muzycznej. Na Podwórku wygodne kanapy czekają na widzów i chętnych na kontakt z aktorami. Czasami ktoś przemyka. Dziennikarze prowadzą wywiady. Kawiarnia i sklep z gadżetami w pełnej gotowości.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Szkoda, że Państwo tego nie widzieli

43 Przegląd Piosenki Aktorskiej

„1989” Wałęsowie opowiadają o tamtych czasach, fot.© Jerzy Dudzik

Tegoroczny Przegląd Piosenki Aktorskiej zaczął się od hiphopowej refleksji. Spektakl „1989” to musical o tamtych trudnych czasach w naszej historii. Wystawienie jest już od jakiegoś czasu na scenach polskich i wszędzie święci triumfy. Wśród widzów można spotkać bohaterów tamtych wydarzeń. Premiera odbyła się 19 listopada  2022 w Gdańsku. Teraz widzowie mogli obejrzeć spektakl we Wrocławiu. Opowiadanie na scenie o tym co wydarzyło się w naszej historii, jest takie amerykańskie. Ale właściwie powstaje pytanie, dlaczego nie? Czy taka forma pamiętania o ważnych wydarzeniach jest gorsza? Nie. Jest inna i trafi do innych osób. Wystawienie jest świetnie wytańczone. Ogląda się je z dużą przyjemnością. Musical „1989” powstał we współprodukcji Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Premiera 19 listopada 2022 w Gdańsku, 2 grudnia 2022 w Krakowie.

Patronat medialny Targi Książki Vivelo 2024

Improkracja

43 Przegląd Piosenki Aktorskiej

Owacje na stojąco za spektakl Improkracji, fot.© Jerzy Dudzik

Teatr z Wrocławia, który improwizuje cały spektakl teatralny na zadany temat. Taka nowa forma ożywienia sceny i wspólnej zabawy z widzami. Pomysł na improwizowanie w sztuce nie jest nowy. Bawili się muzyką improwizowaną tacy muzycy jak Chopin i Mozart. To salonowa zabawa dla publiczności o dość rozległym obyciu kulturalnym. Każda improwizowana forma sceniczna wymaga od twórców także zaangażowania się w spektakl publiczności. Musi być reakcja ze strony widzów i swoisty dialog pomiędzy sceną i widownią. Tym razem wszystko udało się wyśmienicie. Widownia reagowała żywiołowo, śmiechem, oklaskami na wygłaszane i wyśpiewywane teksty. Tym razem była opowieść o niedobrych ludziach „korpo” i naiwnych masażystkach z Dzierżoniowa. Wszystko skończyło się jak w amerykańskim musicalu, radość i love. A spektakl otrzymał tytuł na końcu, który i tak państwu do niczego nie będzie przydatny, bo to nie zdarzy się już nigdy. Na widowni zasiadła cała dyrekcja Capitolu i też bawiła się świetnie. Przedstawienie było na tyle ciekawe, że nawet fotografowie wytrwali do końca. A to zdarza się rzadko.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

„Niepokój przychodzi o zmierzchu”, premiera w Pantomimie

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds