TEATR na WIELKIM EKRANIE. Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu [PROGRAM]

TEATR na WIELKIM EKRANIE. Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu [PROGRAM]

Spektakle z legendarnej, londyńskiej sceny National Theatre można podziwiać w wygodnym, kinowym fotelu.

Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

National Theatre z Londynu na wielkim ekranie

Royal National Theatre (Królewski Teatr Narodowy) w Londynie, znany powszechnie jako National Theatre, jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. Jako scena narodowa National Theatre ma w swoim repertuarze przede wszystkim klasykę rodzimą (zwłaszcza dzieła Shakespeare’a), a także obcą i dramaty współczesne. Do tej pory zespół przygotował ponad 800 premier. W jednym sezonie daje ponad tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów, nie licząc tych, którzy zasiadają w salach kinowych. W spektaklach sygnowanych przez National Theatre występują największe gwiazdy światowego teatru i kina, m.in. Helen Mirren, Ralph Fiennes, Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Chiwetel Ejiofor czy James Franco.

Kino Nowe Horyzonty zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „sztuka na ekranie” z wielkimi tytułami i wyśmienitą obsadą. Bilety w cenie 39 zł normalny i 33 zł ulgowy i klubowy są do kupienia w kasach i na kinonh.pl

Teatra na Wielki Ekranie PROGRAM

Czarownice z Salem

01.04 | sobota | 14.00
22.04 | sobota | 14.00
reż. Lindsey Turner, Wielka Brytania 2022, 180’

Rozpoczyna się polowanie na czarownice. W tej porywającej przypowieści o władzy i sile autorstwa Arthura Millera występują Erin Doherty (The Crown) oraz Brendan Cowell (Yerma).

Czarownice z Salem

Przez całe życie wpajano im, że mają siedzieć cicho. Teraz grupa młodych kobiet z Salem odkrywa, jak donośne są ich głosy. Wśród strachu, zawiści oraz fałszywych oskarżeń, nikt nie może czuć się bezpieczny. Każdy może być sądzony.
Nową, współczesną inscenizację reżyseruje Lyndsey Turner (Hamlet), za scenografię odpowiada zaś zdobywczyni nagrody Tony, Es Devlin (The Lehman Trilogy).

Otello

05.05 | piątek | 19.00
27.05 | sobota | 14.00
reż. Clint Dyer, Wielka Brytania 2022, 180’

Niezwykła, nowa inscenizacja niezmiennie aktualnej sztuki Szekspira w reżyserii Clinta Dyera. Na scenie wystąpią: Giles Terera (Hamilton), Rosy McEwen (The Alienist) oraz Paul Hilton (The Inheritance).
Ona jest bystrą i upartą córką senatora, korzystającą z przywilejów swojego statusu, ale również uginającą się pod ciężarem społecznych oczekiwań. On jest byłym niewolnikiem, walczącym o swoje miejsce w świecie białych ludzi, który odkrywa, że miłość ponad podziałami rasowymi ma swoją cenę.

Otello

Desdemona i Otello, marząc o wspólnym życiu, pobierają się w sekrecie. Jednak oplatająca zakochaną parę sieć spisków rośnie z każdym dniem. Wkrótce bohaterowie zrozumieją, że ich przyszłość nie należy już do nich.

Good

17.06 | sobota | 14.00
reż. Dominic Cooke, Wielka Brytania 2022, 160’

David Tennant (Doctor Who) powraca na West End w wyczekiwanej, błyskotliwej inscenizacji jednego z najgłośniejszych brytyjskich dramatów politycznych C.P Taylora.

Zbliża się II wojna światowa. John Halder, porządny, inteligentny niemiecki profesor, zostaje uwikłany w działania, które będą miały katastrofalne skutki. Ten niezwykle aktualny dramat reżyseruje zdobywca Nagrody im. Laurence’a Oliviera, Dominic Cooke (Follies). W sztuce wystąpią również Elliot Levey (Coriolanus) oraz Sharon Small (The Bay). Spektakl nagrano na żywo w Harold Pinter Theatre w Londynie.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Nowe Horyzonty dla seniora [więcej niż Oskary] FILM, PRELEKCJA, DYSKUSJA. Repertuar MARZEC

Sztuka na wielkim ekranie [OPERA, TEATR, WYSTAWY] w Kinie Nowe Horyzonty

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds