Ciśnieniomierz kieszonkowy dla seniora i nie tylko [Model Controly zmieści się w torebce]

Ciśnieniomierz kieszonkowy dla seniora i nie tylko [Model Controly zmieści się w torebce]

Nadciśnienie tętnicze dotyka aż 70 proc. osób w podeszłym wieku. Im starsza osoba, tym większe prawdopodobieństwo, że zmaga się z tym problemem, choć znacznie bardziej narażone są kobiety. Obok wieku drugim ważnym czynnikiem ryzyka są nadmiarowe kilogramy. 

Materiał reklamowy Domowe Laboratorium

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Kieszonkowy ciśnieniomierz w podróży i poza domem

Ciepła wiosna zachęca do podróżowania. Jednak dolegliwości związane z nadciśnieniem i konieczność kontroli, może skutecznie do tego zniechęcić. Dlatego też warto wybrać wysokiej jakości poręczny ciśnieniomierz, dzięki któremu pomiar ciśnienia poza domem nie będzie sprawiał problemów.

Ciśnieniomierz kieszonkowy ma wiele zalet – jest mały, lekki, dokładny: zajmie niewiele miejsca w bagażu do sanatorium i w podręcznym bagażu do samolotu (jest dozwolone zabranie ciśnieniomierza na pokład), można go nosić w torebce na co dzień, aby pod ręką w parku, za zakupach, na działce.

Poręczny ciśnieniomierz dla osób starszych

Poręczny ciśnieniomierz dla osób starszych przeznaczony jest do samodzielnego pomiaru ciśnienia oraz pulsu. Niezwykle istotne jest regularne kontrolowanie ciśnienia, zwłaszcza u osób z problemami. Prezentujemy prosty w obsłudze, intuicyjny i w pełni elektroniczny ciśnieniomierz nadgarstkowy firmy Controly.

Ciśnieniomierz wykorzystuje bardzo dokładną metodę pomiaru, która wyróżnia się dużą precyzją. Wynik w łatwy sposób można odczytać z dużego, wyraźnego i podświetlanego ekranu. Czcionka jest duża i przejrzysta, dzięki czemu nie ma problemów z odczytaniem wyniku.

Model sprawdza się w każdym przypadku, a w szczególności u osób starszych. Urządzenie pozwala na zapamiętywanie ostatnich wyników pomiaru ciśnienia, a kompaktowe rozmiary ciśnieniomierza na korzystanie z urządzenia w dowolnym miejscu i w każdych warunkach. Ciśnieniomierz zapamięta aż 99 pomiarów dla każdego z dwóch użytkowników.

Urządzenie zostało również wyposażone w czujnik baterii, dzięki czemu zawsze będzie wiadomo, kiedy należy je wymienić. Jak większość tego typu urządzeń posiada także funkcję zapisu daty oraz godziny.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy ma również niezwykle ważną funkcję, która umożliwia wykrycie nieregularnej pracy serca. W takim przypadku na monitorze wyświetli się symbol nieregularnego tętna. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji wynik pomiaru może różnić się od normalnego ciśnienia.

Nadgarstkowy mankiet, który zastosowano w ciśnieniomierzu, jest uniwersalny, dlatego też będzie pasował na większość osób o standardowej budowie sylwetki.

Prawidłowe wartości ciśnienia dla osób dorosłych

Kategoria Skurczowe (mmHg)
Rozkurczowe (mmHg)
Normalne
Samokontrola

<120
<80
Stan
przednadciśnieniowy

120-139
 80-89
Stadium 1
Nadciśnienie

140-159  90-99
Stadium 2
Nadciśnienie

≥160 ≥100

Wyniki wyświetlane na ekranie podane są w skali WHO, czyli według Światowej Organizacji Zdrowia. Zakres pomiarów ciśnienia to od 30 do 280 mmHg. W celu wykonania poprawnego pomiaru ciśnienia tętniczego pamiętaj o prawidłowym założeniu mankietu urządzenia. Odległość między mankietem a dłonią powinna wynosić około 1 centymetr, a rzep nie może być zapięty ani z byt ciasno, ani zbyt luźno. Ramię powinno być oparte na płaskiej powierzchni, a wewnętrzna część dłoni skierowana ku górze. Przed rozpoczęciem pomiaru należy unikać wysiłku fizycznego przez kilka minut.

Prawidłowa pozycja w czasie pomiaru: wygodna pozycja, nogi nie powinny być skrzyżowane, stopy oparte płasko o podłoże, plecy oraz ramię powinny być stabilnie oparte, środek mankietu powinien znajdować się na poziomie serca.

W przypadku zwiększonych wartości ciśnienia krwi istnieje realne ryzyko zagrożenia zdrowia pacjenta. Nieprawidłowy wynik, zawsze należy skonsultować z lekarzem specjalistą. Warto również wspomnieć, że istnieje wiele różnych przyczyn nadciśnienia tętniczego. W celu uzyskania dalszych informacji na temat możliwych przyczyn podwyższonych wartości ciśnienia skonsultuj się z lekarzem.

Artykuł Partnerski


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Rak jelita grubego – profilaktyka, objawy oraz metody leczenia [TEST DOMOWY NA KREW UTAJONĄ]

Groźne dla zdrowia zakażenie bakterią Helicobacter pyroli. Jak je wykryć? TEST DOMOWY

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds