Co zabrać na wakacje do Grecji?

Co zabrać na wakacje do Grecji?

Grecja kusi turystów urokliwymi plażami i starożytnymi zabytkami. Niezależnie od tego, czy planujesz wypoczywać przy szumie fal, czy zwiedzać antyczne budowle, musisz się odpowiednio przygotować. Sprawdź, co zabrać na wakacje do Grecji, aby nie zaskoczyły Cię wymagania dotyczące ubioru w świątyniach, wysokie temperatury i jeżowce w morzu.

Materiał reklamowy LINK4

Ubrania i obuwie na różne okazje – kąpiele w morzu, plażowanie i zwiedzanie świątyń

Ipsos i La Grotta na Korfu, Porto Katsiki na Lefkadzie – to jedne z najpopularniejszych i najpiękniejszych plaż w Grecji. Jeśli zależy Ci na udanym plażowaniu, weź ze sobą nie tylko wygodne klapki lub japonki, ale także… buty do pływania. Specjalne obuwie do wody ochroni Twoje stopy przed zranieniem wskutek nastąpienia na ostry kamień lub jeżowca.

Szukając stroju kąpielowego na grecką plażę, skłaniaj się ku jasnym modelom, które odbijają promienie słoneczne. Ciemna odzież szybciej się nagrzewa. Ta sama zasada dotyczy ubrań do noszenia podczas zwiedzania miejskich atrakcji. Wybieraj lekkie, przewiewne materiały, np. bawełnę czy len. Dobrym pomysłem jest również odzież sportowa, która skutecznie odprowadza wilgoć, zapobiegając nieprzyjemnemu przyklejaniu się ubrania do skóry.

Twoje plany obejmują zwiedzanie świątyń – nie tylko starożytnych ruin, ale także współczesnych kościołów i klasztorów? Wejście do obiektu sakralnego wiąże się z obowiązkowym zakryciem kolan i ramion. Na szczęście turyści, którzy zapomną o dodatkowym odzieniu, mogą odwiedzić monastyry (klasztory) czy meteory (klasztory w formacjach skalnych) pod warunkiem wypożyczenia ubioru na miejscu, np. chusty czy spódnicy.

Akcesoria i kosmetyki przeciwsłoneczne

Jeżeli planujesz letnie wakacje w Grecji, pamiętaj, że średnia temperatura w dzień przekracza 30°C. W południowej część kraju, w której są zlokalizowane popularne centra turystyczne, panuje klimat śródziemnomorski. Suche i gorące lato zwiększa ryzyko przegrzania organizmu oraz nasilenia się objawów chorób przewlekłych.

W profilaktyce przeciwsłonecznej uwzględnij:

  • emulsje i kremy ochronne z filtrem SPF 50 do twarzy oraz ciała – zwróć uwagę, czy producent gwarantuje ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB,
  • okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV 400 i polaryzacyjnym – chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym i światłem odbijanym od różnych powierzchni,
  • nakrycie głowy z filtrem UV – jeśli lubisz nosić czapki z daszkiem, przemyśl zakup modelu zasłaniającego kark i uszy.

Ubezpieczenie turystyczne na wakacje w Grecji

Lista, na której zapiszesz rzeczy niezbędne podczas wakacji w Grecji i zadania do wykonania przed urlopem, powinna zawierać również zakup ubezpieczenia turystycznego.

EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) gwarantuje bezpłatne usługi medyczne w mocno ograniczonym zakresie. Polscy turyści w Grecji muszą zapłacić z własnej kieszeni za m.in. wizytę u stomatologa lub transport medyczny z miejsca wypadku do szpitala. To oznacza, że brak ubezpieczenia podróżnego naraża Cię na dodatkowe wydatki w związku z usługami lekarskimi, które mogą pochłonąć kilkaset lub nawet kilka tysięcy euro.

Ubezpieczenie turystyczne LINK4 ochroni Cię przed finansowymi konsekwencjami zaostrzenia choroby przewlekłej (do 20% Sumy Ubezpieczenia kosztów leczenia w standardzie, a po rozszerzeniu zakresu o choroby przewlekłe do 100%), nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku w Grecji. Jeśli Twój stan zdrowia będzie wymagać leczenia, hospitalizacji, a nawet operacji, otrzymasz świadczenie pokrywające ich koszt. Chcesz wyruszyć na greckie wakacje z rodziną i psem? Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu zyskasz dostęp do pomocy assistance, w tym opieki nad dziećmi i zwierzętami w czasie Twojego pobytu w szpitalu.

Użyj kalkulatora LINK4, aby obliczyć składkę na ubezpieczenie turystyczne. Konsultanci dostępni pod numerem 22 444 44 43 pomogą Ci dopasować zakres ochrony do potrzeb i kupić optymalne ubezpieczenie. Możesz również spotkać się z agentem współpracującym z LINK4. Niezależnie od wybranej opcji zyskasz wsparcie w zakupie ubezpieczenia na wakacje w Grecji.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach oraz OWU są dostępne na stronie www.link4.pl.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds