Dieta Seniora – książka Mgr Ewy Jarosz, aby jak najdłużej cieszyć się sprawnością

Chcemy jak najdłużej funkcjonować, cieszyć się niezależnością i sprawnością fizyczną. Możemy to osiągnąć dzięki odpowiedniemu odżywianiu się i aktywnemu trybowi życia. Dieta Seniora – książka podpowiada, jak to zrobić.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Proces starzenia to naturalny, fizjologiczny etap w życiu człowieka. Czytelnik znajdzie w książce informacje o chorobach towarzyszących temu procesowi i o możliwym postępowaniu dietetycznym, które może przynieść pozytywne efekty zdrowotne: złagodzi objawy, zahamuje rozwój choroby, zmniejszy ryzyko groźnych powikłań. Autorka wyjaśnia znaczenie żywienia w chorobach neurodegeneracyjnych, objawiających się zaburzeniami funkcji poznawczych. Przedstawia m.in. praktyczne wskazówki dotyczące komunikacji z osobami dotkniętymi demencją.

„Dieta Seniora” dla kogo?

Książka jest skierowana do wszystkich seniorów, członków rodzin, opiekunów, a także pielęgniarek, lekarzy, dietetyków oraz tych wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się, jak za pomocą racjonalnego żywienia i zdrowego stylu życia opóźnić procesy starzenia i zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób.

O autorce „Dieta Seniora”

Mgr Ewa Jarosz to dietetyk, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka bloga dietetykwstolicy.pl oraz wielu tekstów o żywieniu i zdjęć kulinarnych. Gerontologią i geriatrią zainteresowała się w trakcie pracy w domu seniora. Poza głównymi zasadami racjonalnego odżywiania w zdrowiu i w chorobie w codziennej pracy z pacjentami zwraca uwagę na ważny psychologiczny i społeczny aspekt żywienia osób w podeszłym wieku, szczególnie dotkniętych demencją.

Dieta Seniora Ewa Jarosz

Dieta seniora
Cena: 59 zł
Zamówienia na stronie: Księgarnia Medyczna PZWL
Wydawca: PZWL Wydawnictwo Lekarskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds