Dlaczego warto skorzystać z kąpieli siarczkowych?

Kąpiele siarczkowe to najskuteczniejszy sposób na uzupełnienie niedoborów siarki w naszym organizmie. W czasie zabiegu jon siarczkowy bardzo dobrze wchłania się przez skórę i dociera do wszystkich tkanek organizmu, zapobiega niszczeniu ich przez procesy zapalne, uszkodzeniu naczyń krwionośnych i poprawia krwiobieg. Kąpiele siarczkowe działają regenerująco na tkankę łączną, co sprzyja leczeniu chorób reumatycznych, chorób zwyrodnieniowych stawów, a także korzystnie działają w miażdżycy naczyń tętniczych. Mają również działanie odtruwające np. przy zatruciach ołowiem lub smogiem. Tego typu zabiegi dostępne są w Uzdrowisku Kraków Swoszowice, które posiada własne, unikatowe i cenione w Europie i na świecie źródła wód siarczkowych.

Kąpiele Siarczkowe Uzdrowisko Kraków Swoszowice

Pozytywny wpływ siarki na reumatyzm, zwyrodnienie stawów i kręgosłup

Odpowiednie stężenie siarki w organizmie zapewnia stawom elastyczność, pozwala na regenerację i uzupełnienie ubytków w obrębie chrząstek stawowych. Dzięki działaniu przeciwzapalnemu, wykorzystuje się ją w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, dny moczanowej czy rwy kulszowej oraz w stanach pourazowych narządu ruchu z uszkodzeniem więzadeł, zwichnięciach lub po operacjach ortopedycznych.

Pozytywny wpływ siarki na skórę

Siarka jest składnikiem keratyny i kolagenu – białek będących budulcem naszej skóry, włosów i paznokci. Siarka jest nieoceniona przy dolegliwościach skórnych o podłożu bakteryjnym i grzybiczym – stąd jej szerokie wykorzystanie w dermatologii. Spośród chorób skóry bardzo dobre efekty uzyskuje się podczas leczenia kąpielami siarczkowymi sklerodermii oraz łuszczycy. Siarka pomaga także walczyć z egzemami czy atopowym zapaleniem skóry. Widocznie odmładza skórę, zwiększa jej elastyczność i jędrność. Hamuje wypadanie włosów i sprawia, że są gładkie i błyszczące, zapobiega jednocześnie łamaniu się paznokci.

Pozytywny wpływ siarki na oczyszczanie organizmu z toksyn

Siarka jest znana również ze swych właściwości odtruwających. Organem detoksykującym organizm z zanieczyszczeń, toksyn i produktów ubocznych przemiany materii jest wątroba, siarka natomiast pomaga wątrobie w wykonywaniu czynności odtruwania. Siarka sprawdzi się więc w odtruwaniu organizmu z nikotyny, metali ciężkich, leków oraz coraz częściej obserwowanego w dużych miastach smogu. Nie należy się martwić tym, że siarkę można „przedawkować”. Nie ma takiej możliwości, ponieważ jest szybko wiązana w związki i wydalana z organizmu poprzez układ moczowy wraz z innymi – zbędnymi i szkodliwymi produktami przemiany materii.

Jeżeli cierpisz na reumatoidalne zapalenie stawów, osteoporozę, łuszczycę lub masz problemy z kręgosłupem, to zabiegi z użyciem wód siarczkowych wykonywane w Uzdrowisku Kraków Swoszowice pozwolą Ci załagodzić skutki choroby, a profilaktyka umożliwi cieszenie się dobrą kondycją przez długie lata.

Reklama Reklama PolisyTravel

Uzdrowisko Kraków Swoszowice posiada wody siarczanowo-wodorowęglanowo-wapniowo- magnezowe, o ogólnej mineralizacji 2,51g/dm3. Woda zawiera 77mg/dm3 siarkowodoru, który dostarcza nam siarkę – tak bardzo istotnego składnika mineralnego, niezbędnego do wielu procesów życiowych zachodzących w naszym organizmie.

Z właściwości wód siarczkowych można skorzystać w ramach NFZ (w sanatorium, szpitalu lub przychodni uzdrowiskowej) oraz pełnopłatnie w ramach komercyjnych pobytów (np. Leczniczego Pobytu dla Seniora, turnusu sanatoryjnego lub rehabilitacyjnego). Uzdrowisko Kraków Swoszowice jest firmą przyjazną seniorom, która pragnie zapewnić swoim klientom zabiegi, pozytywnie wpływające na ich organizm i sprawnością fizyczną. Dodatkowym atutem tego miejsca jest lokalizacja – z jednej strony cisza i spokój jednego z najmniejszych w Polsce uzdrowiska malowniczo położonego w zabytkowym Parku Zdrojowym pozwoli na odpoczynek i wyciszenie w trakcie kuracji. Dzięki bezpośredniemu połączeniu komunikacją miejską Uzdrowiska z Centrum Krakowa poszukiwacze wrażeń oraz atrakcji kulturalnych i rozrywkowych mogą zaś skorzystać z bogatej oferty Kulturalnej Stolicy Polski – Krakowa. Na terenie Uzdrowiska kuracjusze też nie mogą skarżyć się na nudę – znajdą tu bogaty program zajęć i atrakcji, miłą rodzinną atmosferę oraz możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Więcej informacji o dobroczynnych właściwościach kąpieli siarczkowych i ofercie uzdrowiska TUTAJ 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds