VIVA Seniorzy

Po raz ósmy w Poznaniu swe podwoje otworzyły Targi przeznaczone do Seniorów. Impreza, która z roku na rok przyciąga coraz szersze rzesze zwiedzających, potwierdza szczególne znaczenie tego typu imprez w życiu osób starszych oraz dowodzi potrzebę uczestniczenia seniorów we wszystkich dziedzinach życia.

Jacek Jaśkowiak – Prezydent Miasta Poznania otwierając Targi powiedział m.in. – Dajecie przykład innym, dzięki czemu z roku na rok coraz więcej seniorów decyduje się żyć aktywnie, próbuje nowych rzeczy i podejmuje naukę nowych umiejętności. W Poznaniu mieszka około 140 tysięcy seniorów. Nie mogę wyjść z podziwu widząc wasz entuzjazm, zapał i chęć działania. Jednocześnie stoi przed nami wielkie wyzwanie, jak wspólnie cieszyć się z życia i przede wszystkim jak poprawić komfort i jakość tego życia…

Podczas ceremonii otwarcia targów po raz pierwszy wręczono wyróżnienia i nagrody za wybitną działalność na rzecz osób starszych. Tytuł Viva Wielkopolski Senior oraz nagrodę pieniężną otrzymała Anna Jakrzewska-Sawińska, prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej “Hospicjum Domowe”.

Podczas Targów odwiedzający mieli możliwość uczestniczenia w wielu atrakcjach przygotowanych specjalnie na te imprezę. Program był niezwykle zróżnicowany i składał się z szeregu segmentów: zdrowie, sport, turystyka, praca i edukacja, uroda i styl, nowe technologie i media, pasje, prawo oraz finanse. Targom towarzyszył bogaty program prelekcji i wykładów poświęconych profilaktyce zdrowotnej, warsztatów edukacyjno-rozwojowych i artystycznych oraz zajęcia terapii ruchowej. Poza konsultacjami zdrowotnymi, fachowymi poradami czy możliwością zapoznania się z ofertami spędzania wolnego czasu, również odbyły się ciekawe wydarzenia kulturalne. M.in. można było zobaczyć fragmenty musicalu „Zakonnica w przebraniu”, spektakl muzyczny „Bodo… tanga”, posłuchać poezji Jeremiego Przybory w wykonaniu Teresy Lipowskiej – aktorki serialu M jak Miłość”, posłuchać recitalu Ewy Bem, czy spotkać się z Michałem Grudzińskim z serialu „Rodzinka.pl”.
Nieobecni niech żałują…

Tekst i Foto: Roman Szymański

DSC_2770v-2.0DSC_2719

v-5v-9v-4v-8.3v-8.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie
Tagi
Udostępnij