Dlaczego warto stosować aparaty słuchowe?

Dlaczego warto stosować aparaty słuchowe?

Niegdyś aparaty słuchowe widoczne były na pierwszy rzut oka, dziś najnowocześniejsze modele są widoczne dopiero po dokładnym przyjrzeniu się. Nie bacząc jednak na aspekt estetyczny, stosowanie aparatów słuchowych u osób z chociażby lekkim niedosłuchem znacznie poprawia komfort życia i przynosi bardzo dużo korzyści. Dotyczy to szczególnie seniorów, gdyż w podeszłym wieku coraz częściej spotykane są różnego rodzaju schorzenia zaburzające prawidłowe funkcjonowanie układu słuchowego.

Żyć pełnią życia

Osoby starsze na ogół mają wiele wolnego czasu, w szczególności, gdy przechodzą na emeryturę. Tymczasem wtedy właśnie najczęściej zaczynają wycofywać się z aktywnego życia towarzyskiego. Zamiast spotykać się ze znajomymi, uczęszczać na zajęcia rozwijające w uniwersytetach trzeciego wieku czy realizować pasję, na którą nigdy nie mieli wystarczająco dużo czasu, zamykają się w domach. Powodem bynajmniej nie jest utrata chęci do życia, a niedosłuch, który najczęściej dotyka właśnie seniorów. Czują się oni skrępowani ciągłym proszeniem o powtórzenie wypowiedzi, co też bywa dla nich bardzo męczące. Tymczasem na rynku dostępne są doskonałej jakości aparaty słuchowe, którą pomagają żyć pełnią życia nie tylko osobom z lekkim, ale również i znacznym niedosłuchem. Pomagają one nie tylko w wykonywaniu codziennych czynności, ale również w realizacji pasji, na przykład muzycznej. To, co wydaje się niemożliwe dla osób z zaburzeniami pracy układu słuchowego, z pomocą dobrego aparatu staje się jak najbardziej realne, co potwierdza wielu seniorów.

Trudne przypadki seniorów

W starszym wieku lekarze laryngolodzy bardzo często diagnozują znaczny niedosłuch. Jest to często powód, dla którego seniorzy sięgają po aparaty słuchowe, bowiem lekki niedosłuch jedynie utrudnia im codzienne funkcjonowanie, znaczny zaś niemal całkowicie je uniemożliwia. Co więcej, seniorzy zwykle mają ograniczony budżet na wydatki na różnego typu medykamenty. Ze względu na to, że zazwyczaj muszą ich przyjmować wiele, w ich portfelu na koniec miesiąca pozostaje naprawdę mało środków finansowych. Tymczasem seniorzy oraz inne osoby zmagające się z niedosłuchem, mogą ubiegać się o refundację aparatu słuchowego. Kwota refundacji nie zawsze pokrywa wszystkie wydatki związane z zakupem aparatu słuchowego, jednak są to środki, które przynajmniej w jakimś stopniu mogą pomagają w zakupie aparatu. Ceny na rynku również się wahają – najtańsze aparaty słuchowe można zakupić już za kilkaset złotych, zaś cena najdroższych nierzadko sięga kilku tysięcy złotych. Warto jednak zakup aparatu słuchowego potraktować w kategorii inwestycji w komfort życia oraz lepsze samopoczucie.

Jaki aparat słuchowy wybrać?

O ile wybór najtańszego aparatu wydaje się być korzystny pod względem ekonomicznym, o tyle w kontekście jego jakości lepiej postawić na nieco droższy model, który posłuży przez całe lata. Wszyscy, którzy borykają się z problemami z układem słuchu, powinni zdecydować się na nowoczesne aparaty słuchowe – Bernafon. Są to doskonałej jakości urządzenia, które w pełni wykorzystują nowoczesne technologie, aby poprawić komfort życia osobom z niedosłuchem. Pozwalają one wyłapywać dźwięki w różnorakim otoczeniu, przyciszając tym samym szumy i różnego rodzaju zagłuszacze. Co więcej, aparaty Bernafon nie uszkadzają słuchu, w przeciwieństwie do niektórych urządzeń dostępnych obecnie na rynku. Pozwalają one za to skutecznie przeciwdziałać rozwojowi niedosłuchu. Warto pamiętać, że aparat słuchowy powinien być dobrany z pomocą lekarza laryngologa lub protetyka słuchu.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds