Dni Seniora Wrocław 2020 za nami. Nagrodzeni, wyróżnieni, docenieni.

Dni Seniora Wrocław 2020 za nami. Nagrodzeni, wyróżnieni, docenieni.

Za nami Dni Seniora Wrocław 2020. Wyłoniono zwycięzców konkursów, wręczono nagrody dla miejsc przyjaznych seniorom i statuetki dla Przyjaciół Seniora.

Dni Seniora Wrocław 2020

7 września na pl. Wolności zainaugurowano Dni Seniora Wrocław 2020. Uroczystość rozpoczęła rewia parasoli i pokaz maseczek. Było kolorowo, słonecznie i z uśmiechem. W Narodowym Forum Muzyki Grażyna Lange i Jerzy Lesicki, przedstawiciele Wrocławskiej Rady Seniorów, otrzymali symboliczny klucz do bram miasta z rąk Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Prezydent wspólnie z Dorotą Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i Jerzym Lesickim, przewodniczącym Wrocławskiej Rady Seniorów wręczył statuetki dla Przyjaciół Seniorów.
Jak co roku uhonorowano 5 osób/instytucji, które w szczególny sposób promują inicjatywy związane z działaniami na rzecz seniorów. Byli to: Maria Zawartko – muzyk, ks. Tomasz Filinowicz – założyciel Fundacji FONIS, Grzegorz Tymoszyk – prezes Fundacji „Umbrella” i koordynator Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, Krystyna Ziętak – autorka niezliczonej ilości inicjatyw prosenioralnych, blogerka, redaktorka Gazety Senior, matematyk i emerytowany profesor oraz Jerzy Skoczylas – aktor i satyryk.
Certyfikaty Miejsc Przyjaznych Seniorom otrzymały restauracje biorące udział w projekcie „Danie dla Seniora”, w okresie pandemii zainicjowanego przez WCRS, by pomóc najbardziej potrzebującym, najstarszym mieszkańcom Wrocławia, a także wesprzeć w tym trudnym czasie wrocławskie restauracje. Certyfikaty otrzymało 5 punktów gastronomicznych, które wydały wspólnie blisko 1000 ciepłych, pełnowartościowych posiłków. Uhonorowano restauracje: Pod Papugami, Przystań i Marina, Orbita, Inndygo oraz Złotnickie Centrum Spotkań.
Na uroczystości obecni byli seniorzy, w tym liderzy organizacji senioralnych, klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku, a także pracownicy Miejskiej Komendy Policji, Straży Miejskiej Wrocławia oraz MPK. Gorące podziękowania skierowano w stronę gospodarza, dyrektora NFM, Andrzeja Kosendiaka, za umożliwienie organizacji inauguracji wrocławskich Dni Seniora w przepięknej sali koncertowej.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Maseczka z trzciny i parasol z muchami

Galę, jak zwykle z wielką klasą, poprowadził Jerzy Skoczylas. Inauguracja była też wyjątkowa ze względu na ogłoszone konkursy: na najbardziej oryginalny parasol oraz artystycznie wykonaną maseczkę. W konkursie na artystycznie wykonaną maseczkę I miejsce zajęła Joanna Kwiatkowska, która uszyła maseczkę z kapelusika z trzciny, II miejsce – Halina Postupalska za maseczkę wykonaną haftem krzyżykowym, a III – Leokadia Śmigielska za maseczkę wykonaną na szydełku. Wyróżnienia przyznano: Marii Adriańskiej (maseczka z aplikacjami z żywych kwiatów), Annie Wolskiej (maseczka dla Pani Młodej i Pana Młodego), Izabeli Król (maseczka wykonana na szydełku), Mariannie Jaje (maseczka z naszytą aplikacją wykonaną na szydełku w kształcie motyla), Irenie Nieborak (maseczka z kolorowymi koralikami), Irenie Brojek (maseczka ekologiczno-recyklingowa), Michałowi Dębińskiemu (złota maseczka).
W konkursie na najbardziej pomysłowy parasol wygrali: Stefania Pałka (za parasol z aplikacjami w konwencji białoczarnej z eleganckim cylindrem w roli głównej i kolorowymi muchami), Łucja Seklecka (za ukwiecony parasol wykonany z aplikacjami z kolorowej bibuły), Joanna Kwiatkowska (za parasolkę własnoręcznie pomalowaną farbami akrylowymi).
Wyróżnienia przyznano: grupie O-CAL-eni (za największy parasol, pod którym zmieści się cała grupa), Janinie Pikulińskiej (za parasol z namalowanym ratuszem), Halinie Nogaj (za jesienny parasol ozdobiony aplikacją zrobioną na szydełku), Mariannie Jaje (za parasol ozdobiony maseczkami i ręcznie wykonanymi kwiatami), Mariannie Elżbiecie Głębowskiej (za Parasolową Panienkę z ozdobnym tiulem), Stanisławie Demczyszak (za parasol z kolorowymi krasnalami). Serdecznie podziękowania dla wszystkich uczestników, w szczególności należą się podopiecznym z Dziennego Domu Seniora Plus przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Oleśnicy oraz z Dziennego Domu Pomocy nr 2 Wrocław-Brochów za udział w konkursach i podzielenie się swoją pomysłowością.


Nagrody za zajęcie I miejsca w obu kategoriach ufundował Partner Strategiczny Dni Seniora – firma Veritas Group, zajmująca się profesjonalną opieką nad seniorami. Fundatorem nagród za II miejsce jest ANALGOMED – Centrum Leczenia Bólu, które proponuje kompleksowe i nowoczesne metody walki z przewlekłym bólem.
Uroczyste otwarcie wrocławskich Dni Seniora uświetnił wspaniały koncert swingowo-jazzowy w wykonaniu: Magdaleny Zawartko, Artura Caturiana, Grzegorza Piaseckiego, Dominika Mąkosy i Łukasza Sobolaka. Koncert poprowadziła Maria Zawartko.

100 atrakcji dla seniorów

W tym roku Wrocławskie Dni Seniora trwały do 11 października i obfitowały w wydarzenia odbywające się zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i wirtualnej. W harmonogramie znalazło się blisko 100 atrakcji, w tym zajęcia online. – Scenariusz wrocławskich Dni Seniora został dopasowany do obecnej sytuacji, tak więc prosiliśmy seniorów o wyrozumiałość. Zawsze stawiamy na pierwszym miejscu Ich zdrowie.  Zależy nam bowiem na tym, żebyśmy w przyszłym roku mogli się spotkać i wspólnie świętować – podkreśla Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.

fot.  Andrzej Rokosz, Marta Łomnicka

Jak seniorzy radzą sobie podczas pandemii? WROCŁAW

Centrum Seniora online? Jak to robią we Wrocławiu

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds