Eko-edukacja dla seniorów

Eko-edukacja dla seniorów

Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi w Bydgoszczy prowadzi projekt edukacyjny „Drugie życie śmieci”. W ostatnim spotkaniu wzięło udział 30 seniorów z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Projekt obejmuje przeprowadzenie cyklu zajęć edukacyjnych w formie teoretycznej. Wykłady są przygotowane i przeprowadzone przez dydaktyków do spraw edukacji ekologicznej ze Stowarzyszenia Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Poza tym przeprowadziliśmy warsztaty prowadzone przez dydaktyków do spraw edukacji ekologicznej – mówi Marek Błaszek .

Gospodarze przygotowali na nasze przyjście wiele atrakcji. Każdy uczestnik spotkania otrzymał ekologiczny worek z tematycznymi gadżetami. W czasie wykładu poczęstowano nas kawą. Na zakończenie wypadu do CEE w Myślęcinku zostaliśmy poczęstowani kiełbaskami pieczonymi w ognisku. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu z tego jesiennego spaceru bardzo zadowoleni – dzieli się swoimi przemyśleniami Andrzej Zasada.

Celem projektu jest poprawienie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Nasz akcja adresowana jest w szczególności do seniorów. Osoby starsze uczulamy na dostrzeganie zmian, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Zwracamy uwagę na zmiany zachodzące w otaczającym nas środowisku spowodowane działalnością człowieka. Wskazujemy kierunki ekologicznego zagospodarowywania odpadów. Utrwalamy również nawyki „Mądrych zakupów” – dodaje Olechna Wojtecka, szefowa Centrum Edukacji Ekologicznej.

W czasie naszej wyprawy do Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku dowiedzieliśmy się, co zyskujemy dzięki segregacji odpadów organicznych. Po drodze do Centrum zapoznaliśmy się z nowościami LPKiW. Na wykładzie zaś poznaliśmy sposoby unieszkodliwiana domowych odpadów, które nie podlegają segregacji – mówi seniorka Zofia Jaworska.

IMG_9722

IMG_9724

IMG_9765

IMG_9826

IMG_9833

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds