„Elewator sztuki” w Galerii Miejskiej – dużo zdjęć

Można już oglądać nową wystawę obrazów i obrazków artystów z Kotliny Jeleniogórskiej. Wystawiają po kilka prac takie tuzy jak Paweł Trybalski czy Dariusz Miliński, jest Matylda Konecka i jej rodzice, państwo Szumscy, Zbigniew Frączkiewicz, oraz Urszula Broll. Na wystawie znajdziecie Państwo komentarze artystów do bieżących wydarzeń politycznych i baśniowe obrazki, a także szokujące akty, czy fascynacje sztuką zen.

To dobrze, że we Wrocławiu można zobaczyć, co dzieje się na dolnośląskiej prowincji. A tam w spokoju, w zaciszu wsi i małych miasteczek, z dala od wielkomiejskiego gwaru, życie toczy się całkiem wartko i światowo. Matylda mieszka w Manchesterze, Dariusz obrazy wystawia w Chicago, a sprzedaje w Warszawie. W Pławnej zbudował z drewna 40-metrową arkę. W Michałowicach działa teatr, do którego zjeżdżają się widzowie z całej Polski. Sporo się dzieje i całkiem ciekawie. Wystawa w Galerii Miejskiej będzie otwarta do 19 sierpnia, warto zajrzeć. Wstęp bezpłatny.

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

_DSC2943 _DSC2939 _DSC2947 _DSC2948 _DSC2944 _DSC2953 _DSC2968

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds