Festiwal teatralny Dialog-Wrocław

Festiwal teatralny Dialog-Wrocław

Za kilka dni zaczyna się Dialog-Wrocław.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

20 lat festiwalu Dialog-Wrocław

Pani Krystyna Meissner przez kilkanaście lat prowadziła Wrocławski Teatr Współczesny. Na zakończenie pracy zostawiła we Wrocławiu festiwal teatralny.

Dialog-Wrocław

Na przestrzeni  20 lat festiwalu teatralnego zdarzyły się odwoływane spektakle i problemy finansowe. Były też protesty różnych środowisk chroniące młodzież przed teatrem i zgorszeniem. Festiwal przetrwał te zawirowania a teatromani i ludzie związani z kulturą uważają, że festiwal jest potrzebny miastu.

Publiczność chce oglądać wyróżnione przedstawienia i spotykać się z twórcami. Bo taka jest formuła tego festiwalu.

W 10 edycji festiwalu w dniach od 11 do 16 października będziemy mogli zanurzyć się w różnych tematach. Na początek „3 siostry” według A. Czechowa w wersji przygotowanej przez Luka Percevala. Ten belgijski reżyser został przez miesięcznik „Teatr” uhonorowany nagrodą imienia Konrada  Swinarskiego przyznawaną  za ten właśnie spektakl.

W kinie Nowe Horyzonty będzie można obejrzeć na ekranie produkcję z Amsterdamu. Teoretycznie monodram, ale Hans Kesting w tym spektaklu wciela się w większą ilość wariantów swojej postaci. Gra aktorska, reżyseria, pomysły. Tym ten spektakl wyróżnia się i dlatego został zaproszony na festiwal. Wszystko o festiwalu i spotkaniach z twórcami przeczytacie tutaj . Spotkania z twórcami spektakli odbywają się w Barbarze na Świdnickiej w godzinach południowych. Obowiązują zapisy tutaj.

Reklama Reklama PolisyTravel

Jaki będzie teatr za kilka lat?

Po doświadczeniach z ograniczeniami spowodowanymi pandemią, ludzie teatru już wiedzą, że bez widzów nie ma teatru. Aktorzy potrzebują kontaktu wzrokowego z publicznością. Czują na sobie wzrok setek oczu i czerpią z tego energię. Izolacja nakazana przez władze, czy też izolacja dobrowolna, idealnie wpisuje się w dramat Czechowa, którym rozpoczyna się festiwal Dialog-Wrocław. Życie przyniesie pewno nowe rozwiązania techniczne w teatrze.

Czy możemy już cieszyć się z każdej chwili rozmowy twarzą w twarz bez zasłon, masek i dystansu? Czy bez dialogu mogą istnieć zespoły teatralne? Na takie właśnie pytania postarają się znaleźć odpowiedzi organizatorzy i twórcy w czasie 10 edycji festiwalu Dialog-Wrocław.

Karnetów już nie kupicie, ale bilety jeszcze są dostępne.

Rok Różewicza we Wrocławiu

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds