Film „Tylko my dwoje” historia ofiar przemocy domowej [w kinach od 21 czerwca]

Film „Tylko my dwoje” historia ofiar przemocy domowej [w kinach od 21 czerwca]

Przejmująca opowieść o wielkiej miłości, toksycznej relacji i próbie odzyskania wolności. Główną rolę w filmie zagrała gwiazda europejskiego kina Virginie Efira. Scenariusz filmu, opartego na bestsellerowej powieści Érica Reinhardta „Miłość i lasy”, Valerie Donzelli napisała do spółki z laureatką weneckiego Złotego Lwa za „Zdarzyło się” (2021) Audrey Diwan.

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Tylko my dwoje” fabuła

Kiedy Blanche (w tej roli Virginie Efira) poznaje na imprezie Grega (Melvin Poupaud), wydaje jej się, że trafiła na idealnego dla siebie mężczyznę. Kolejne dni i wspólnie spędzone chwile potwierdzają jedynie dobre pierwsze wrażenie. Bohaterka oczarowana jest przystojnym mężczyzną do tego stopnia, że gotowa jest dla niego zmienić swoje życie.

Wkrótce, w związku ze zobowiązaniami zawodowymi Grega, para przenosi się na drugi koniec kraju, do Lotaryngii, a niedługo później na świat przychodzi ich pierwsze dziecko. Sielanka zostaje jednak zakłócona z chwilą, gdy Blanche odkrywa, że Greg okłamał ją, ukrywając prawdziwe powody przeprowadzki. Mimo że przyjmuje przeprosiny i wytłumaczenie partnera, wątpliwości pozostają. Będę się one nasilały, zwłaszcza że mężczyzna stara się coraz bardziej kontrolować Blanche. Czy kobiecie uda się wyzwolić z tej toksycznej relacji?

Zobacz również: Niech żyją dziewczyny wszystkich epok! Współczesne kino, które celebruje historię kobiet. „Jutro będzie nasze” w kinach od 24 maja.

„Tylko my dwoje” – to historia ponad 200 tys. ofiar przemocy domowej

Francuski dramat „Tylko my dwoje” to idealny materiał filmoteraupetyczny, który powinien zaoaczyć każdy, kto był lub podejrzewa, że jest w toksycznej i niebezpiecznej relacji. W tym pełnometrażowym filmie poświęconym trudnemu tematowi przemocy domowej reżyserka śledzi historię związku Blanche i jej męża Grégoire’a, od jego idyllicznych początków aż do jego tragicznego zakończenia.

Film jest adaptacją głośnej powieści Erica Reinhardta „Miłość i lasy”. Obraz różni się od książki Erica Reinhardta tym, że reżyserka zdecydowała się opowiedzieć historię z perspektywy głównej bohaterki – Blanche. To pozwoliło jej pokazać całą mechanikę powstawania toksycznej relacji w związkach i walki z perspektywy ofiary, a także zrozumieć, jak Blanche stopniowo wpada w pułapkę własnego związku.

Valerie Donzelli napisała scenariusz filmu do spółki z Audrey Diwan, laureatką weneckiego Złotego Lwa za inny wstrząsający film „Zdarzyło się” (2021). Panie pisząc scenariusz spotykały się z kobietami, które doświadczyły w swoim życiu przemocy domowej. I to na podstawie ich opowieści powstał ten wstrząsający thriiler rodzinny, który pogłębił historię opowiedzianą w książce.

Jak same powiedziały w jednym z wywiadów „Ten film to nie tylko historia Blanche. To opowieść ponad 200 tys. ofiar przemocy domowej we Francji, a także historia ponad setki kobiet zabijanych każdego roku przez współmałżonka lub byłego męża”.

W filmie prawniczka ostrzega Blanche mówiąc: „Ostrzegam cię, droga będzie długa. Będziesz musiała powiedzieć rzeczy, które zabolą. To wojna”. I bohaterka na tę wojnę jest zdecydowana. Jednak wiele kobiet z różnych powodów tej walki nie podejmuje. Powody są różne ale najczęściej jest to strach.

„Tylko my dwoje” zwiastun [VIDEO]

„Tylko my dwoje” w kinach od 21 czerwca.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesuje Cię kino dla seniora, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: Film „Lekcja tolerancji” ukraińska komedia [w kinach od 7 czerwca]

CATEGORIES
Share This